Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 923 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rynek Dolny00Większa przestrzeń, nowa fontanna, granitowe płyty, więcej zieleni, siedziska do odpoczynku i częściowe wyłączenie z ruchu kołowego to tylko niektóre z elementów planowanego, II etapu przebudowy Rynku Dolnego w Środzie Śląskiej w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla gminy Środa Śląska na lata 2016-2022.

Odpowiedź na potrzeby mieszkańców

- Pomysł nowego zagospodarowania Rynku Dolnego poprzez jego częściowe wyłączenie z ruchu kołowego pojawił się w trakcie prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla gminy Środa Śląska na lata 2016-2020 i był oddolną inicjatywą mieszkańców – podkreśla Katarzyna Raczyńska, kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Architektury Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. - Uczestnicy konsultacji zgłaszali potrzebę nowegozagospodarowania części rynku i stworzenia przyjaznego miejsca dla pieszych, turystów w “sercu” miasta, gdzie można byłoby organizować wydarzenia kulturalne i akcje tematyczne, a także odpocząć w otoczeniu zieleni z widokiem na zabytkową część miasta – mówi p. kierownik.

Przypomnijmy, średzianie wyrazili swoją opinię zarówno w trakcie warsztatów rewitalizacyjnych przeprowadzonych przez Gminę Środa Śląska we współpracy z Fundacją Sendzimira (9-10 kwietnia 2016 r.), jak i podczas konsultacji społecznych Programu Rewitalizacji prowadzonych w ramach Dnia Otwartego w Środzie Śląskiej (6 maja 2016 r.) i Pikniku rodzinnego w Centrum Sportu i Rekreacji (21 maja 2016 r.).

Trwa uzgadnianie projektu

Projekt architektoniczny przygotowany przez projektantów został zaprezentowany podczas konsultacji społecznych 13 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Wzięli w niej udział mieszkańcy miasta Środa Śląska oraz właściciele lokali usługowych sąsiadujących z granicami opracowania inwestycji. Urząd Miejski reprezentowali: zastępca Burmistrza Przemysław Babiński, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Grabowiecki, przedstawiciele Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Architektury oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy, a także projektanci.

Najważniejszą kwestią poruszaną na spotkaniu była planowana organizacja ruchu i komunikacji. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w strefie rynku otrzymali od władz miasta zapewnienie, że częściowe ograniczenie ruchu kołowego na fragmencie Rynku Dolnego (od Pomnika Żołnierzom Polskim do ratusza) nie oznacza zablokowania możliwości dojazdu samochodów dostawczych oraz że w przyszłości nie będzie mowy o całkowitym zamknięciu rynku dla ruchu samochodowego. Aktualnie projekt jest uzgadniany z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Na podstawie uzgodnionego projektu technicznego z pozwoleniem na budowę gmina Środa Śląska planuje złożyć w lutym wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Rynek Dolny

-------------MATERIAŁ URZĘDU MIEJSKIEGO W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ---------------

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box