Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 953 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Barbara 0Było już pranie ubrań w fontannie w środku miasta, a także kąpiele w fontannie w średzkim parku. Tym razem najbardziej znana średzka para posunęła się o krok za daleko.

Poniekąd trochę jako mieszkańcy przyzwyczailiśmy się do widoku ”zakochanej pary”, jak często określana jest ta dwójka bezdomnych. Jednak tym razem ich zachowanie nie tylko wzbudziło niepokój i stres spacerujących przedszkolaków, ale także stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym.

Szarpała go w parku

W czwartek straż miejska i policja interweniowały dwukrotnie, w przeciągu trzech godzin, w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi dwójki bezdomnych i ich znajomego. Pierwsze zajście miało miejsce około godziny 13. w parku przy ul. Kilińskiego. Jak mówi przechodząca obok kobieta, mężczyzna leżał na ziemi, obok ławki. Dopiero, kiedy zatrzymały się dzieci przedszkolne i inni przechodnie, kobieta siedząca na ławce zaczęła szarpać swojego towarzysza, żeby podnieść go z ziemi.

- Szarpała go, a on wcale się nie ruszał. Próbowała kilka razy. Wyglądało to tak, że pasek od plecaka podczas szarpania dusił go. Kiedy puszczała, jego twarz lądowała w ziemi. To było straszne. W parku pojawiła się straż miejska. W międzyczasie ta kobieta podeszła jeszcze do mnie, żeby zadzwonić po pogotowie, bo myślała, że on śpi, a chyba jednak coś mu było – mówi kobieta.

Pech chciał, że chodnikiem obok parku przechodziły dzieci z przedszkola szukające w przyrodzie zmian związanych z nadejściem jesieni.

- W czasie spaceru, w pobliżu parku, dzieci przedszkolne zainteresowały się siedzącą na ławce kobietą i leżącym na ziemi człowiekiem. Zaniepokojone zaalarmowały nas słowami: Proszę pani, tam na ziemi leży pan, a jest zimno. Jedna z nas podeszła zainteresowana czy mężczyźnie nic nie jest – mówią przedszkolanki Krystyna P. i Grażyna S. - Na miejsce przybyła straż miejska. W sposób łagodny i delikatny opowiedziałyśmy dzieciom, co się stało. To było dla nich bardzo stresujące i przerażające. Następnego dnia pytały jeszcze czy temu panu udzielono pomocy. Czy taki obrazek rzeczywiście powinniśmy oglądać? A szczególnie dzieci? - pytają.

Leżała na jezdni

Trzy godziny później do straży miejskiej, w ciągu kilku minut, wpływają trzy zgłoszenia; jedno dotyczące tej samej kobiety, drugie jej partnera i trzecie ich kolegi. Kobieta i mężczyzna leżeli na dwóch różnych ulicach naszego miasta.

- Bezdomna w stanie upojenia alkoholowego leżała na jezdni przy  pl. Wolności. Przetransportowaliśmy ich do komendy policji celem wytrzeźwienia – informuje straż miejska.

Do jej partnera, leżącego również na jezdni, jedzie policja. Podobnie, jak kobieta, również i on trafia na wytrzeźwienie.

- Taki obraz, jaki tworzy ta para, jest niezwykle przygnębiający. Moim zdaniem powinny interweniować inne jednostki, takie jak np. GOPS. Bo jak długo my, jako pracujący ludzie mamy finansować pomoc ludziom, którzy jej nie chcą? – pyta kobieta, która była świadkiem pierwszego zdarzenia.

Przeciwko obojgu, za nieobyczajne zachowanie i zagrożenie w ruchu drogowym, zostanie skierowany do sądu wniosek o ich ukaranie.

(isz)

Barbara 1

Barbara 2

Barbara

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MarvinplAlf
  Приветствую! Класный у вас сайт! Что скажете по поводу этих новостей? ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

   
 • toja
  Ja mam apel do psiarzy, wszystkie parki należą do Was i Waszych psów. Wszędzie odchody pupili, bo ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box