Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 896 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1wóz0Po 16 latach służby średni samochód ratowniczo-gaśniczy STAR trafi do innej jednostki. W jego miejsce w Komendzie PPSP w Środzie Śląskiej pojawił się nowy wóz.

Wart blisko 900 tysięcy złotych nowy, średni samochód GBA z funkcją do ograniczenia stref skażeń chemicznych i ekologicznych w przeciągu trzech tygodni wyruszy na swoją pierwszą akcję. Zbudowany na podwoziu Scania pojazd pierwszowyjazdowy, wyposażony jest między innymi w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, autopompę o wydajności 3600 litrów na minutę, agregat prądotwórczy i wyciągarkę. Pojazd wyposażony jest również w dodatkowe zraszacze, dzięki którym strażacy mogą neutralizować duże rozlewiska, czy plamy oleju powstałe na drodze.

- Teoretycznie obsługa pojazdu i autopompy będzie prostsza. Dzięki napędowi 4x4 łatwiejszy będzie też dojazd do zdarzenia w warunkach terenowych. Na samochody tej klasy czeka się około 12 lat. Dopiero po tym okresie jednostka może starać się o nowy pojazd – wyjaśniają strażacy.

Nowy wóz, jaki nasi strażacy otrzymali po 16 latach, zakupiony został przez Komendę Wojewódzką przy współfinansowaniu jednostek gminnych z terenu powiatu średzkiego w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia PSP, Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki i Ochrony Środowiska i Budżetu Państwa.

Średni samochód STAR dla jednej z jednostek OSP

Po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego szesnastoletni STAR najprawdopodobniej zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP z terenu gminy  Kostomłoty.

- Długo zastanawialiśmy się dokąd powinien pojechać stary wóz, ponieważ jest to pojazd typowo miejski, o małym zbiorniku na wodę. Bliskie sąsiedztwo gminy Kostomłoty z autostradą i drogą nr 5 przekonują o tym, że w tym miejscu wóz tego rodzaju dałby sobie idealnie radę – wyjaśnia komendant PPSP w Środzie Ślaskiej, Marek Wawrejko.

W chwili obecnej JRG Środa Śląska wyposażona jest w osiem pojazdów – cztery ratowniczo-gaśnicze (jeden lekki, jeden ciężki i dwa średnie), dwa specjalne (m.in. podnośnik hydrauliczny z drabiną), a także jeden operacyjny i jeden pomocniczy.

(isz), Fot. Wiktor Kalita, isz

1wóz

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

   
 • CykCyk
  Wszystkie sklepy będą się nazywać ORLEN i będą otwarte 24/H

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  będzie czas przywyknąc ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  Będzie rozpacz i tragedia w Środzie. W sobotę murowany paraliż sklepów, jakby je mieli na tydzień ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box