Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1500 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 zdjęcieBlisko półtorej godziny trwała akcja gaśnicza strażaków na ulicy Piastów Śląskich w Środzie Śląskiej. Straty oszacowano wstępnie na 20 tysięcy złotych.

O pożarze w jednym z budynków w zabudowie szeregowej przy ulicy Piastów Śląskich w Środzie Śląskiej strażacy otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 22. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że pali się w piwnicy budynku, a dym wydobywa się przez drzwi prowadzące do garażu. Na miejsce zadysponowano trzy jednostki JRG Środa Śląska.

- W chwili przybycia strażaków ogniem objęty był garaż i częściowo kotłownia. Ogień wydobywał się przez drzwi prowadzące do pomieszczeń. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku – informuje Dariusz Domaradzki.

Przed opuszczeniem posesji zapobiegliwie lokatorzy odłączyli zasilanie sieci energetycznej w budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na zamknięciu ruchu na ulicy.

- Ze względu na dużą intensywność ognia, na płonące pomieszczenie podano również pianę. Po ugaszeniu pożaru, przewietrzono garaż przy pomocy agregatu oddymiającego. Sprawdzono również pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla – informuje rzecznik straży pożarnej. - Początkowo pomiary wykazały 70 ppm, jednak po ponownym wietrzeniu, pomiary były już prawidłowe – dodaje strażak.

Z garażu wyniesiono nadpalone przedmioty, które polano wodą. Z pomieszczenia wyniesiono również butlę. Jak informują strażacy, profilaktycznie umieszczono ją w kontenerze i polano wodą.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ garaż, kotłownia, instalacja wodna i elektryczna, a także elementy pieca. Okopcone zostały oba pomieszczenia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie, bądź zwarcie instalacji elektrycznej.

(isz), Fot. Wiktor Kalita (zdj. ilustracyjne)

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • kibic
  CZYLI JAK ZWYKLE WIELKIE GRATULACJE DLA DZIECIAKÓW I SENSEIA BOGDANA DOBRA ROBOTA TAK TRZYMAC

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box