Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 938 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

mlodziezowa rada1Po raz kolejny Stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia zorganizowało konferencję poświęconą problemom młodzieży z naszego powiatu.

Spotkanie odbyło się 8 listopada w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej. Na zaproszenie odpowiedziały gimnazja z Rakoszyc, Środy Śląskiej, Szczepanowa, Malczyc, Miękini i Ciechowa oraz oba zespoły szkół ponadgimnazjalnych. Nie mogło zabraknąć i nie zabrakło Młodzieżowej Radny Powiatu Średzkiego.

Zebranych przywitał starosta Sebastian Burdzy.

– Bardzo nam miło gościć taką aktywna, otwartą na nowe doświadczenia młodzież. Cieszę się, że już teraz interesujecie się tym co się wokół was dzieje i tym jak swoje otoczenie możecie zmieniać na lepsze. Budujecie społeczeństwo obywatelskie, a to bardzo cenne podejście – mówił starosta.

Najpierw uczniowie obejrzeli film „Podróż do samorządu” przedstawiający zasady organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Później rozpoczęła się dyskusji o potrzebach i problemach młodzieży. Zgodnie z metodą Open Space uczniowie sami zaproponowali tematy i sami wybierali grupy dyskusyjne.

I tak dyskutowano m.in. o dojazdach do szkoły, bezpieczeństwie, braku miejsc spotkań, wchodzeniu młodych na rynek pracy oraz wymianach uczniów w ramach międzynarodowych projektów. Wnioski z prac w grupach przedstawiano na głównym forum. Z uwag naszej młodzieży powstanie raport, który zostanie przedstawiony na sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W drugiej części spotkania odbyły się wybory do młodzieżowego sejmiku. Każdy dolnośląski powiat na w nim dwóch przedstawicieli. Naszą młodzież reprezentują Bartłomiej Babiński oraz Marcel Potrzeba, którego dwuletnia kadencja właśnie się kończyła. O mandat radnego postanowiło ubiegać się pięć osób. Kandydaci najpierw zaprezentowali siebie i swoje pomysł na działanie, a później odpowiadali na pytania zebranych m.in. jakie życzenie mieliby do złotej rybki.

Ostatecznie najwięcej głosów otrzymał… Marcel Potrzeba i to on po raz drugi zasiądzie w ławach młodzieżowego sejmiku.

– Bardzo cieszę się w wyników wyborów, bo lubię działać na szerszym forum. Mam też, tak mi sie wydaje, cenne doświadczenie w tym zakresie. Na pewno nie zawiodę tych co oddali na mnie swój głos – mówił po wyborach radny elekt.

(rfp) Fot. Powiat Średzki

mlodziezowa rada

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box