Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Konstancja, Maksym, Bernadeta

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1039 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

BIEG00Ochotnicy z OSP KSRG Ujazd Górny w Święto Niepodległości dali pierwszego nura. W Malczycach przygotowano biegi dla dzieci, w Miękini uroczystą wieczornicę. Kilkoro mieszkańców naszego miasta postanowiło w wyjątkowy sposób uczcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To była już czwarta edycja Biegu z Wąsem, organizowana we Wrocławiu 11 listopada. Równo o godzinie 11. na stadionie olimpijskim wystartowało 1247 zawodników, by w ciągu maksymalnie 90 minut pokonać dystans 10 km. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym biegaczy były wąsy nawiązujące do marszałka Piłsudskiego. Jedni mieli własne, specjalnie na tą okazję "wyhodowane", inni je doklejali. W specjalnym punkcie malowania wąsów każdy zawodnik, zarówno ten duży, jak i mały biorący udział w Biegu Młodego Marszałka, mógł otrzymać nowiutki wąsik. Poza głównym biegiem, o godzinie 12.30 rozpoczął się Bieg Młodego Marszałka, w którym wzięli udział młodzi biegacze. Zarówno na tych starszych, jak i młodszych na mecie czekały wyjątkowe medale w kształcie wąsów, na młodszych dodatkowo także gra edukacyjna na temat historii sportu przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. I choć temperatura była niska, podczas całej imprezy panowała radosna, ciepła i przyjazna atmosfera. Zwycięzcą IV już edycji biegu został Rafał Tyburek. Drugie miejsce zajął Tomasz Sobczyk. Trzecie przypadło Pawłowi Pelc. Wśród kobiet najlepszą okazała się Kateryna Borysenko. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się Marta Miller i Magdalena Droździk.

Średzianie w biegu

Wśród prawie 1300 biegaczy znaleźli się również mieszkańcy naszego miasta. Jerzy Jankowski, który z dobrym wynikiem zakończył 42. Maraton PKO i I Bieg Średzki, w Biegu z Wąsem zajął szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- To bardzo fajna forma spędzania czasu wolnego. Udział w biegu to także sposób na uczczenie pamięci naszych poległych przodków. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Jest bardzo dobrze. 4 grudnia będę biegł w Biegu Mikołajkowym w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu - mówi Jerzy.

Z kolei Marek Wroński na bieg przyjechał ze swoją żoną Anią i córką Julią, biorącą udział w biegu dla dzieci. Zapytany o to, skąd wzięło się bieganie w jego życiu, odpowiedział nam:

- Bieganie jest dla mnie sposobem na spędzanie czasu w ciekawy sposób i przy okazji sposobem na utrzymanie formy. Poprzez bieganie chcę również pokazać Julce i naszemu małemu synkowi, że można inaczej spędzać czas, że można biegać. Już planuję kolejne biegi. Biegam dla samego siebie, dla biegania, dla satysfakcji z każdego przebiegniętego kilometra.

Podobnie, jak Marek na Bieg z wąsem wybrał się również Marcin Szczygieł z rodziną. Również i dla niego, była to już kolejna impreza tego typu. Specjalnie na udział w imprezie, Marcin zapuszczał wąs, by w ten sposób uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość. A jego dzieci, Natalia i Jan, z wymalowanymi wąsami, razem z Julką wystartowali w Biegu Młodego Marszałka na dystansie 400 metrów.

- Bardzo lubię biegać. To sposób na oderwanie się, na poprawę kondycji i ćwiczenie charakteru, bo z każdym przebiegniętym kilometrem walczysz ze sobą i swoimi słabościami. I tak, jak mówi napis na mojej koszulce, biegam bo lubię. I bieganiem chciałbym zarazić moje dzieci - powiedział nam po biegu Marcin.

1 Poznański Bieg Niepodległości

W tym samym czasie w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział blisko 10 tysięcy biegaczy z całej Polski. Wśród nich pojawili się również mieszkańcy Środy Śląskiej, Maciej i Agnieszka Kogutek z córkami Rozalią i Zuzanną. Na uczestników imprezy czekały równie wyjątkowe medale. Tym razem w kształcie mieczy. Po zakończonym biegu nasi mieszkańcy zgodzili się opowiedzieć nam o swoich wrażeniach i podzielić zdjęciami z biegu.

- Pojechaliśmy na ten bieg, aby aktywnie uczcić zakończenie 1.wojny światowej. W wielu miejscach w Polsce były organizowane biegi. Jednak do wyjazdu do Poznania zachęciły nas nietuzinkowe pamiątkowe medale. W zestawie startowym były koszulki z orłem białe lub czerwone w związku z założeniem organizatorów, żeby w biegu wziął udział biało-czerwony tłum 10 tysięcy biegaczy - opowiada Agnieszka Kogutek. - W praktyce koszulki okazały się dla większości za małe (za krótkie) i połowa uczestników ich nie ubrała. Ale to przecież nie było najważniejsze. Najważniejsze było współzawodnictwo, istotny był duch walki z własnymi słabościami. Mąż ukończył bieg z czasem 46minut, po czym po odebraniu medalu wrócił na trasę, spotkał mnie na 8.kilometrze i końcówkę biegliśmy już razem - dodaje zawodniczka Polonii Skarby Środa Śląska.

Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów na imprezach biegowych.

(isz), Fot. isz, Agnieszka Kogutek

1 bieg1

1 bieg7 001

bieg

bieg3

bieg4

bieg5

bieg6

15049982 10207285876136896 1744262897 n

Więcej zdjęć TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • misiek
  Mam swój typ w kategorii "cham roku". Przeprosiny rax do roku a potem heya....

  Czytaj więcej...

   
 • ze Środy
  Lepiej zajmijcie się Rucińskim, który wydaje publiczne pieniądze na jakieś chore publikacje, a nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box