Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Alfred, Izydor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1240 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

BIEG00Ochotnicy z OSP KSRG Ujazd Górny w Święto Niepodległości dali pierwszego nura. W Malczycach przygotowano biegi dla dzieci, w Miękini uroczystą wieczornicę. Kilkoro mieszkańców naszego miasta postanowiło w wyjątkowy sposób uczcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To była już czwarta edycja Biegu z Wąsem, organizowana we Wrocławiu 11 listopada. Równo o godzinie 11. na stadionie olimpijskim wystartowało 1247 zawodników, by w ciągu maksymalnie 90 minut pokonać dystans 10 km. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym biegaczy były wąsy nawiązujące do marszałka Piłsudskiego. Jedni mieli własne, specjalnie na tą okazję "wyhodowane", inni je doklejali. W specjalnym punkcie malowania wąsów każdy zawodnik, zarówno ten duży, jak i mały biorący udział w Biegu Młodego Marszałka, mógł otrzymać nowiutki wąsik. Poza głównym biegiem, o godzinie 12.30 rozpoczął się Bieg Młodego Marszałka, w którym wzięli udział młodzi biegacze. Zarówno na tych starszych, jak i młodszych na mecie czekały wyjątkowe medale w kształcie wąsów, na młodszych dodatkowo także gra edukacyjna na temat historii sportu przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. I choć temperatura była niska, podczas całej imprezy panowała radosna, ciepła i przyjazna atmosfera. Zwycięzcą IV już edycji biegu został Rafał Tyburek. Drugie miejsce zajął Tomasz Sobczyk. Trzecie przypadło Pawłowi Pelc. Wśród kobiet najlepszą okazała się Kateryna Borysenko. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się Marta Miller i Magdalena Droździk.

Średzianie w biegu

Wśród prawie 1300 biegaczy znaleźli się również mieszkańcy naszego miasta. Jerzy Jankowski, który z dobrym wynikiem zakończył 42. Maraton PKO i I Bieg Średzki, w Biegu z Wąsem zajął szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- To bardzo fajna forma spędzania czasu wolnego. Udział w biegu to także sposób na uczczenie pamięci naszych poległych przodków. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Jest bardzo dobrze. 4 grudnia będę biegł w Biegu Mikołajkowym w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu - mówi Jerzy.

Z kolei Marek Wroński na bieg przyjechał ze swoją żoną Anią i córką Julią, biorącą udział w biegu dla dzieci. Zapytany o to, skąd wzięło się bieganie w jego życiu, odpowiedział nam:

- Bieganie jest dla mnie sposobem na spędzanie czasu w ciekawy sposób i przy okazji sposobem na utrzymanie formy. Poprzez bieganie chcę również pokazać Julce i naszemu małemu synkowi, że można inaczej spędzać czas, że można biegać. Już planuję kolejne biegi. Biegam dla samego siebie, dla biegania, dla satysfakcji z każdego przebiegniętego kilometra.

Podobnie, jak Marek na Bieg z wąsem wybrał się również Marcin Szczygieł z rodziną. Również i dla niego, była to już kolejna impreza tego typu. Specjalnie na udział w imprezie, Marcin zapuszczał wąs, by w ten sposób uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość. A jego dzieci, Natalia i Jan, z wymalowanymi wąsami, razem z Julką wystartowali w Biegu Młodego Marszałka na dystansie 400 metrów.

- Bardzo lubię biegać. To sposób na oderwanie się, na poprawę kondycji i ćwiczenie charakteru, bo z każdym przebiegniętym kilometrem walczysz ze sobą i swoimi słabościami. I tak, jak mówi napis na mojej koszulce, biegam bo lubię. I bieganiem chciałbym zarazić moje dzieci - powiedział nam po biegu Marcin.

1 Poznański Bieg Niepodległości

W tym samym czasie w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział blisko 10 tysięcy biegaczy z całej Polski. Wśród nich pojawili się również mieszkańcy Środy Śląskiej, Maciej i Agnieszka Kogutek z córkami Rozalią i Zuzanną. Na uczestników imprezy czekały równie wyjątkowe medale. Tym razem w kształcie mieczy. Po zakończonym biegu nasi mieszkańcy zgodzili się opowiedzieć nam o swoich wrażeniach i podzielić zdjęciami z biegu.

- Pojechaliśmy na ten bieg, aby aktywnie uczcić zakończenie 1.wojny światowej. W wielu miejscach w Polsce były organizowane biegi. Jednak do wyjazdu do Poznania zachęciły nas nietuzinkowe pamiątkowe medale. W zestawie startowym były koszulki z orłem białe lub czerwone w związku z założeniem organizatorów, żeby w biegu wziął udział biało-czerwony tłum 10 tysięcy biegaczy - opowiada Agnieszka Kogutek. - W praktyce koszulki okazały się dla większości za małe (za krótkie) i połowa uczestników ich nie ubrała. Ale to przecież nie było najważniejsze. Najważniejsze było współzawodnictwo, istotny był duch walki z własnymi słabościami. Mąż ukończył bieg z czasem 46minut, po czym po odebraniu medalu wrócił na trasę, spotkał mnie na 8.kilometrze i końcówkę biegliśmy już razem - dodaje zawodniczka Polonii Skarby Środa Śląska.

Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów na imprezach biegowych.

(isz), Fot. isz, Agnieszka Kogutek

1 bieg1

1 bieg7 001

bieg

bieg3

bieg4

bieg5

bieg6

15049982 10207285876136896 1744262897 n

Więcej zdjęć TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ada
  Piękne pytania, piękne odpowiedzi... A kiedy cdn???

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Ktoś powinien odpowiedzieć za niegospodarność. Raz zamalowali drugi raz zmywają. Chociaż jaki Pan ...

  Czytaj więcej...

   
 • absmak
  bo ten Bartek, to jest naprawdę w porzo gość-i chyba lepszy niz ojciec...:)

  Czytaj więcej...

   
 • do Jana S
  Doskonałe pytanie na najbliższą sesję, kiedy to wójt będzie podsumowywał rok. Był to na pewno dobry rok ...

  Czytaj więcej...

   
 • gal
  Lezie to jak bydło z pastwiska nie patrzy, jak człowiek zwróci uwagę to stoi z rozdziawioną gębą.Jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Admin
  Zapewniam, że redakcja sprawdziła. Biuro Rekordów potwierdza autentyczność certyfikatu.

  Czytaj więcej...

   
 • Kasia
  Trzeba, bylo przedłużyć te pasy i zrobić takie szersze dla ludzi z Biedronki i targu. Dzień dyszla, czyli ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Nasz Liroy znowu szokuje. Czy ktos sprawdzal autentucznosc tego certyfikatu ?. Cos gosc czepil sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Organizuje narodową zbiórkę na czarną farbę!!! Więcej info już niedługo.

  Czytaj więcej...

   
 • rodzic
  Nie ma czegoś takiego jak wpisowe Żeby wystartowac w zawodach należy byc zrzeszonym w klubie należącym ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box