Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1144 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

rybałtowska0Polska pisarka, piosenkarka, tekściarka, aktorka i malarka. Barbara Rybałtowska, była w środę gościem Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej. Na spotkanie z cenioną pisarką przybyli najwierniejsi wielbiciele jej talentu.

To zdecydowanie było niezwykłe spotkanie. I nie tylko ze względu na fakt, że w foyer średzkiego domu kultury na dwie godziny zagościła znana i ceniona pisarka. Ale również ze względu na jej charyzmę, otwartość, dowcip i szczerość. Dzięki temu w wielu momentach spotkanie z Barbarą Rybałtowską wyglądało raczej jak spotkanie znajomych.

- Historia od zawsze mnie interesowała z różnych względów. Również z tych, że zadziałała na moje losy, losy mojej rodziny - zaczęła opowieść pisarka opowiadając o dzieciństwie w górach Ałtaj, planowanych studiach historycznych, zrealizowanych studiach filologicznych, marzeniu o byciu aktorką, które umarło po słowach nauczycielki geografii, która uświadomiła pisarkę, że do tego potrzebne są duże, wyraziste czarne oczy.

Polska Akademia Nauk i Mazowsze

Podczas spotkania autorka bestsellerowej Sagi opowiedziała o początkach pracy zawodowej w Polskiej Akademii nauk jako tłumacz, z której musiała zrezygnować z powodu angażu do Mazowsza. Podróże po dalekich wschodzie, Chinach, pierwsze próby pisarskie, "Szkoła pod baobabem"  opisująca przygody autorki z dzieciństwa, piosenka "Dla kogoś takiego, jak ona", która stała się hitem, występy w kabarecie w Paryżu, pierwsze działania plastyczne. To zaledwie ułamek z życia Barbary Rybałtowskiej, o którym opowiedziała zebranym podczas spotkania miłośnikom jej twórczości. Wisienką na torcie była zaprezentowana publiczności scenka z kabaretu, w którym wstępowała pisarka wraz z A. Rosiewiczem i M. Rostkowskim, a także wykonanie piosenki "Co tu po nas zostanie".

Dedykacje w książkach...

Na zakończenie niezwykle ciekawego spotkania autorka podpisała książki dekorując je wyjątkowymi dedykacjami. Jedną z osób, która przyszła na spotkanie z autorką była Dorota Chreściak.

- Pani Barbara Rybałtowska jest jedną z moich ulubionych polskich pisarek. Spotkanie na żywo osoby, która przeżyła zsyłkę na Syberię oraz całe piekło z nią związane było dla mnie niezapomnianym oraz bardzo wzruszającym przeżyciem – mówi. - Wisienką na torcie tego wydarzenia były bardzo osobiste dedykacje w książkach, które ze sobą przyniosłam. Mam nadzieję, że spotkanie z panią Barbarą nie było dla mnie ostatnim - dodaje.

Równie zadowolone ze spotkania były panie Jasia i Stanisława, które nie kryły swojego zafascynowania kolejnymi książkami autorki „Romansu w Paryżu”.

- W książkach pani Barbary urzeka wielowątkowość i prawdziwość historii. Tak jakby autorka opisywała swoje wspomnienia, albo kogoś znajomego – wyjaśniała pani Stanisława.

Spotkanie z Barbarą Rybałtowską, to z pewnością kolejna udane inicjatywa spotkań z ciekawymi artystami organizowana przez średzką bibliotekę. Samej autorce dziękujemy za wspaniałe i ciepłe spotkanie, życząc jednocześnie zdrowia.

Iza Szczygieł, Fot. isz

rybałtowska

rybałtowska1

rybałtowska2

rybałtowska3

rybałtowska4

rybałtowska5

rybałtowska6

rybałtowska7

rybałtowska8

Więcej zdjęć TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MgDa
  wspaniała osoba oby takich więcej tu u was gościło

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  dobra powtórka z rozrywki ;-) - tak trzymac !!

  Czytaj więcej...

   
 • Wyborca
  Przyszedł czas na realizację oświetlenia ulicznego . Proszę nie zapomnieć, że Gmina to nie tylko wieś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box