Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1116 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na wczorajszej sesji rady powiatu doszło do istotnych zmian w prezydium rady (o czym już informowaliśmy). Z funkcji przewodniczącego odwołano Witolda Rutkowskiego, a jego miejsce zajął dotychczasowy wiceprzewodniczący Daniel Padewski.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego rady złożyła grupa radnych na październikowej sesji. Zgodnie z przepisami wniosek ten w formie uchwały trafił do porządku kolejnej sesji. Zanim obrady rozpoczęły się na dobre przewodniczący rady złożył oświadczenie aby wszyscy radni głosowali za jego odwołaniem, co pozwoli sprawnie przyjąć jeszcze w tym roku budżet na 2017 rok. Następnie starosta powiatu złożył wniosek o zmianę porządku obrad i dodanie do niego uchwały w sprawie wyboru nowego przewodniczącego. Wobec tego radni opozycyjni złożyli wniosek o przerwanie posiedzenia, który jednak nie przeszedł. Dalsza cześć odbyła się według znanego schematu.

Starosta powiatu przedstawił sprawozdania z wykonania uchwał rady powiatu oraz działalności zarządu w okresie między. Radni nie mieli do nich żadnych pytań. Prośby o wyjaśnienia pojawiły się odnośnie informacji na temat działalności Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej oraz funkcjonowania Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa.

Kolejnym punktem była informacja na temat oświadczeń majątkowych składanych na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym. Starosta i przewodniczący rady, jako osoby zobowiązane do ich weryfikacji, nie stwierdzili w nich nieprawidłowości. Nikt spoza rady nie zabrał głosu w punkcie „15 minut dla wyborców”.

Po przerwie rozpoczęło się głosowanie nad uchwałami. Dwie pierwsze: w sprawie ustalenia na rok 2017 wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu oraz w sprawie zmian w uchwale budżetowej Powiatu na rok 2016 przyjęto szybko i bez dyskusji. Uchwała w sprawie odwołania musiała być podjęta w głosowaniu tajnym, konieczne było więc powołanie komisji skrutacyjnej. Za odwołaniem przewodniczącego rady opowiedziało się 16 radnych, jeden głos był nieważny. Na nowego przewodniczącego zgłoszono dwóch kandydatów: Małgorzatę Rachwalską oraz Daniela Padewskiego. Głosowanie również było tajne, a głosy rozłożyły się następująco: radna Rachwalska - 7, Padewski -10.

– Sześć lat miałem zaszczyt reprezentować nasz powiat i radnych. W tym czasie, w mojej ocenie, rada funkcjonowała przyzwoicie i wiele dobrego udało się zrobić. Dziękuję za współpracę, apeluje też aby nowy przewodniczący wziął pod uwagę, że interes mieszkańców i powiatu zawsze powinien stać nad interesem osobistym, partykularnym. Dalej też, lecz już jako radny, będę starał się jak najlepiej pracować na rzecz powiatu – mówił po głosowaniu Witold Rutkowski. Za sześcioletnią pracę i zaangażowanie podziękował mu radny Buba i starosta Burdzy. Nowy przewodniczący podziękował za zaufanie i zapewnił, że będzie starał się reprezentować nasz samorząd jak najbardziej godnie.  

W „interpelacjach i zapytaniach radnych” pojawił się temat stanu obiektów mostowych i wniosek o uzupełnienie wcześniej otrzymanych informacji. Żaden radny nie zabrał głosu w punkcie „wnioski i oświadczenia. W „sprawach różnych” nowo wybrany przewodniczący złożył zebranym świąteczne życzenia i zaprosił na kolejną sesję, która odbędzie się 30 grudnia.

(rfp) Fot. Powiat Średzki

SESJA POW 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • wierny kibic
  Polska i tak przegra z Kolumbią 3:1 :D :lol: :D

  Czytaj więcej...

   
 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

   
 • kurczak
  A mnie bardziej podobało się w Udaninie na PIEJO KURY PIEJO. Tam przynajmniej średnia zespołu jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Justyna
  Identyczne boisko w nowym Centrum sportuf na Kajakach od trzech lat jest wybudowane lecz wylaczone z ...

  Czytaj więcej...

   
 • waga
  Ludzi prawie nie ma, a Ci co są to większość z lekką nadwagą

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box