Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 886 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

CYSTERNA0Od godziny 23. dnia wczorajszego trwały działania w Gazdawie, gdzie cysterna przewożąca ciekły tlen wpadła do rowu. Na miejscu działała m.in. specjalistyczna jednostka ratownictwa chemicznego z Wrocławia.

Na wysokości miejscowości Gozdawa najprawdopodobniej na skutek niezachowania bezpieczeństwa na drodze, cysterna, w której znajdował się skroplony tlen, wjechała do rowu.

- Na miejsce zdarzenia skierowano jednostki JRG Środa Śląska, a także pojazdy holownicze. Po nieudanych próbach wyciągnięcia ciągnika z rowu, przerwano działania na czas przybycia holowników - informuje straż pożarna.

Wypuszczono ciekły tlen

O godzinie 4. nad ranem, kiedy na miejsce zdarzenia przyjechały specjalistyczne pojazdy, podjęto ponowne próby postawienia samochodu na koła i wyciągnięcia z rowu. Na miejsce przybyła również specjalistyczna jednostka ratownictwa chemicznego z Wrocławia, która nadzorowała kontrolowane wypuszczanie ciekłego tlenu do atmosfery, monitorując stale strefę. Po opróżnieniu naczepy, przy pomocy holowników i dźwigu, postawiono pojazd na kołach. Po zakończonych czynnościach ciągnik wraz z naczepą został odholowany przez właściciela.

- Nasze działania polegały za zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na działaniach wspomagających przy wyciąganiu przewróconej cysterny i kontrolowaniu wypuszczania ciekłego tlenu do atmosfery - dodają strażacy.

W wyniku zdarzenia uszkodzony został ciągnik, a także naczepa i przewożona substancja. Straty wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Środa Śląska i cztery zastępy jednostki ratownictwa chemicznego z Wrocławia. Poza strażą pożarną na miejscu obecni byli również specjaliści sprowadzeni przez właściciela pojazdu, a także policja, która przez cały okres trwania akcji koordynowała ruchem na drodze.

Działania trwały do godziny 14.

(isz), Fot. K. Kalita

cysterna

cysterna1

cysterna2

cysterna3

 

cysterna5

cysterna6

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box