Dzisiaj jest: 24 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gabriel, Marek, Gabor

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 871 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

średzka0Mieszkańcy Wrocisławic, Bukówka i Pęczkowa nadal w pozycji patowej. Po przeprowadzanych pracach mających na celu przyłączenie trzech miejscowości do zasobów wodnych spółki Średzka Woda, sprawa utknęła w miejscu. Mieszkańcy jednej z wiosek kierują sprawę do prokuratury.

Od 13 listopada, kiedy pojawił się pierwszy komunikat sanepidu dotyczący skażenia bakteriologicznego w wodociągu Wrocisławice zarządzanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową Na Skarpie w Ciechowie, mieszkańcy miejscowości korzystają z wody chlorowanej. 22 listopada sanepid ponownie pobrał próbki wody do badania. Na stronie PSSE pojawił się wówczas komunikat, z którego wynikało, że pomimo prowadzonych czynności naprawczych, woda w punkcie uzdatniania we Wrocisławicach jest nadal skażona.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Sląskiej informuje, że wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego z wodociągu Wrocisławice (Spółdzielnia Mieszkaniowa ,Na skarpie, Ciechów ul. Średzka 28) w stacji uzdatniania wody we Wrocisławicach i sieci wodociągu Wrocisławice (punkt poboru Bukówek) stwierdzono:

- na stacji uzdatniania wody we Wrocisławicach - liczba bakterii grupy coli w ilości 7 jtk w 100 ml wody,

- na sieci nie stwierdzono przekroczenia norm sanitarnych w wodzie przeznaczonej do spożycia – przeczytaliśmy w przesłanej wówczas informacji.

Przyłączenie do spółki Średzka Woda i radość mieszkańców

Tuż po opublikowaniu na stronie PSSE komunikatu, Średzka Woda za naszym pośrednictwem skierowała do mieszkańców trzech wiosek, korzystających z wody z wodociągu Wrocławice komunikat.

- Uprzejmie informujemy, że 25.11.2016 r. Średzka Woda Spółka z o. o. w Środzie Śląskiej przystępuje do prac mających na celu dostawę wody z zasobów spółki. Uprzejmie informujemy, że 25.11.2016 r. Średzka Woda Spółka z o. o. w Środzie Śląskiej przystępuje do prac mających na celu dostawę wody z zasobów spółki – czytamy. - W związku z prowadzonymi pracami przez okres do siedmiu dni mogą pojawić się przerwy w dostawie wody oraz pogorszenie jej jakości. W związku z tym zapewniamy nieodpłatny pobór wody z hydrantu w miejscowości Bukówek (hydrant przy wjeździe do Bukówka, od strony Ciechowa po prawej stronie drogi). Na hydrancie zamontowany będzie zawór czerpalny. Woda pobierana z hydrantu spełnia wymogi wody do celów bytowych i nadaje się do picia. Natomiast woda podawana przez sieć należącą do Spółdzielni Mieszkaniowej Na Skarpie jest dopuszczona do użytkowania warunkowo i nadaje się do spożycia po przegotowaniu – informowała spółka Średzka Woda.

Informacja o planowanych przyłączeniach mieszkańców do spółki Średzka Woda spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców wszystkich trzech wiosek, którzy nie kryli radości z podjętej w ich sprawie decyzji.

- Trwają zaawansowane prace przyłączeniowe i na dniach będziemy mogli już korzystać z zasobów wodnych średzkiej spółki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw. Gdyby nie pozytywna decyzja o przyłączeniu, gdyby nasze starania okazały się nieskuteczne, zmuszeni bylibyśmy do złożenia do prokuratory zawiadomienia o celowym i świadomym truciu mieszkańców przez spółdzielnię Na skarpie. Nareszcie jesteśmy spokojni o dostawę wody – mówił w rozmowie z nami Piotr Seredyński, sołtys Bukówka.

- Mieszkańcy bardzo się cieszą. Co prawda pojawiają się głosy, że będą wyższe opłaty za wodę, ale są zadowoleni – mówił podczas rozmowy sołtys Wrocisławic. - Nareszcie woda nie będzie skażona i na pewno będzie lepszej jakości - dodaje mieszkanka wioski.

Nieoczekiwany obrót spraw

Przez kilka dni trwały intensywne prace przyłączeniowe. Zgodnie z planem mieszkańcy mogliby cieszyć się przyłączeniem już za kilka dni. Jednak jak się okazało, radość mieszkańców była za wczesna. Decyzją zarządu spółdzielni mieszkańcy trzech wiosek nadal będą korzystać z zasobów spółdzielni, a pracownikom spółki Średzka Woda uniemożliwiono dokończenie prac przyłączeniowych. Za naszym pośrednictwem spółka skierowała do mieszkańców komunikat.

- Informujemy, że w związku ze zmianą stanowiska Spółdzielni Mieszkaniowej Na Skarpie i uniemożliwieniu przez władze Spółdzielni dostawy wody przez Spółkę Średzka Woda do miejscowości Bukówek, Wrocisławice oraz Pęczków, przerwano prace na sieci. Dostawcą wody pozostaje, jak dotychczas Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Skarpie w Ciechowie. - czytamy w oświadczeniu spółki.

- Mieszkańcy są zbulwersowani. Byliśmy pewni, że sprawa jest już pewna i będziemy już korzystać z zasobów Średzkiej Wody. Ciekawe co zrobi zarząd spółdzielni, kiedy złożymy zawiadomienie do prokuratury o celowym i świadomym truciu mieszkańców przez Spółdzielnię Na Skarpie - mówi Piotr Seredyński, sołtys Bukówka.

Jak zapowiada sołtys, na dniach sprawa znieczyszczonej wody trafi do średzkiej prokuratury. Być może dzięki takiej inicjatywie, decyzja o przyłączeniu Bukówka do zasobów wodnych Średzkiej Wody w końcu zakończy się pomyślnie dla mieszkańców.

Czym była podyktowana decyzja zarządu spółdzielni? Na jakim etapie są prowadzone przez spółdzielnię czynności naprawcze? Czy woda ze stacji uzdatniania we Wrocisławicach nadal zawiera siedem jednostek bakterii coli? Niestety pomimo wielu prób kontaktu z prezesem spółdzielni, Ryszardem Ożogiem, nasze pytania nadal pozostają bez odpowiedzi.

O sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

(isz), Fot. M. Szczygieł

 

średzka2

aa

średzka3

średzka5

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • smutne
  chciałabym wieżyc że to prawda i wszyscy tacy ekologiczni ale to tylko czepianie się i to tam gdzie nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  ciekawe z czego wykonane byly te "ekologiczne" Marzanny, skoro ich spalanie skutkowalo tym czarnym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jasne
  Mi również nie wydano skierowania na RTG dla mnie i męża w Pulsie. Otrzymałam informację że skoro ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ta pani
  Ta pani miała rację. Nie można w mieście grodzic wszystkiego! A że są właściciele psów, którzy po ...

  Czytaj więcej...

   
 • mamon
  Cała Świdnicka w kupach, białe pieseczki w kubraczkach też załatwiają się, ale ich właściciele tego nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • EvA
  Idzie wiosna nasi strażnicy wyjadą na rowerach o ile je znajda.

  Czytaj więcej...

   
 • pukpuk
  super pomysł, popieram

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  oj,daniel,Daniel-zostaw te babcie w spokoju... ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • kibic poloni
  Dobrze ze boisko na kajakach ogrodzili,tam to sie dopiero dzialo.I gdzie jest teraz ta pani co sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Stefan
  musisz zapytac staroste, on zna sie na tym najlepiej

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box