Dzisiaj jest: 22 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Julia, Wiesława, Helena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1181 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

inwestycja spółki xeos gazeta rolandTo już pewne. We wrześniu 2018 roku w LSSE zakład serwisowania i naprawy silników lotniczych spółki XEOS rozpocznie swoją działalność. Ruszają procesy rekrutacyjne.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w hotelu InterContinental w Warszawie z udziałem wicepremiera Ministra Rozwoju i Finansów, Mateusza Morawieckiego, spółka joint venture dwóch firm GE Aviation i Lufthansa Technik - Xeos ogłosiła miejsce lokalizacji swojej inwestycji na terenie LSSE.

Jak podkreślił podczas konferencji wicepremier Mateusz Morawiecki:

- To historyczny projekt o tak wysokim poziomie zaawansowania. To dla nas symboliczny moment, że dwie wielkie korporacje zdecydowały się ulokować najnowocześniejszą technologię lotniczą właśnie w Polsce.

Już teraz wiadomo, że w centrum serwisowane będą dwa typy silników: GEnx-2B, a od roku 2021 również GE9X. Te pierwsze, jak podaje inwestor, wylatały już w sumie 5 mln godzin, osiągając świetne wyniki eksploatacyjne. Ich technologiczne zaawansowanie sprawia, że w porównaniu z modelem GECF6, gwarantują niższe zużycie paliwa oraz mniejszą o 15% emisję CO2.

- Obecnie cała Europa troszczy się o środowiska naturalne i w tym duchu utrzymana jest również inwestycja w LSSE. Inwestorzy dołożyli wszelkich starań, aby projektowane rozwiązania spełniały wszystkie wymogi ochrony środowiska. Zastosowane technologie reprezentują infrastrukturę XXI wieku – cichą, niskoemisyjną, bezpieczną dla środowiska i lokalnych społeczności. Dzisiejszy biznes to nie tylko inwestycje w kapitał i zyski, ale także troska o zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy – informuje inwestor.

Inwestycja krokiem milowym

- Stworzenie centrum serwisowego XEOS, wraz z naszym partnerem GE, jest kamieniem milowym w strategii rozwoju Lufthansy. Tym samym zdecydowaliśmy się stworzyć w Polsce setki nowych miejsc pracy, które przyczynią się do dalszego rozwoju przemysłu lotniczego. Zrównoważone podejście zawsze było ważną częścią strategii naszej firmy i dołożymy wszelkich starań, aby międzynarodowe ekologiczne i społeczne standardy były w pełni realizowane w naszym nowym zakładzie – powiedział Bernhard Krueger-Sprengel, Wiceprezes Engine Services Lufthansa Technik.

Podczas konferencji zapewniono również, że poziom hałasu podczas pracy zakładu będzie niższy niż wydaje z siebie przejeżdżające obok auto elektryczne. Zapewniono również, że centrum będzie działało zgodnie z obowiązującymi normami i wymaganiami środowiskowymi. Ważność inwestycji, podczas rozmowy z nami określał zarówno przybyły na konferencję burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński, jak i starosta średzki, Sebastian Burdzy.

- Zarówno miejsce konferencji, jak i jej oprawa dowodzi, że jest to bardzo ważne wydarzenie dla Polski. (...) Warto wspomnieć o wartości inwestycji. 250 mln euro, to miliard złotych. W historii Środy Śl. nie było wcześniej takiej inwestycji – mówił Adam Ruciński.

- W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że fabryka powstanie w Środzie Śl., a także, że rozpoczął się proces rekrutacji. Mam nadzieję, że duża grupa mieszkańców naszego powiatu znajdzie w zakładzie zatrudnienie. Myślę, że współpraca również na niwie szkoły, podobnie jak z firmą BASF, będzie się odbywała – dodał Sebastian Burdzy.

Spotkanie z mieszkańcami

Jak poinformowała nas Jagoda Klonowska (PR Executive), po zakończonej konferencji przedstawiciele Spółki XEOS zaprosili czworo obecnych na konferencji mieszkańców gminy Środa Śląska na spotkanie w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Podczas spotkania przedstawiciele spółki, Bernhard Krueger-Sprengel (wiceprezes Engine Services Lufthansa Technik), Thomas Böttger (członek zarządu i dyrektor zarządzający spółki XEOS), a także Stefan Schmuck (dyrektor operacyjny spółki XEOS) odpowiedzieli na pytania mieszkańców i wysłuchali ich uwag, zapraszając jednocześnie do dalszego dialogu.

Daty, liczby i terminy – to warto wiedzieć...

- grudzień 2016 – rozpoczyna się proces rekrutacji.

- marzec 2017 roku – wmurowanie kamienia węgielnego,

- wrzesień 2018 roku - start operacyjny zakładu, przeszkolonych do tego czasu zostanie 120 pracowników

- grudzień 2023 – max. zatrudnionych zostanie 500 osób,

- 250 mln euro – to całkowita wartość inwestycji,

- 75mln euro - wartość bezpośrednich inwestycji w regionie,

- 15 mln euro – kwota przeznaczona na szkolenia pracowników

Informacje o inwestorze

Lufthansa Technik

Grupa Lufthansa Technik, która posiada ponad 30 oddziałów i zatrudnia ponad 25 000 osób na całym świecie, jest czołowym dostawcą rozwiązań wsparcia technicznego dla branży lotniczej. Portfolio Grupy Lufthansa Technik obejmuje pełne spectrum usług dla samolotów komercyjnych, w tym utrzymanie, naprawy, przeglądy, modyfikacje oraz adaptacje silników i podzespołów.

GE Aviation

GE Aviation, jednostka operacyjna w ramach grupy GE (NYSE: GE), jest wiodącym światowym dostawcą silników odrzutowych i turbośmigłowych, komponentów, rozwiązań zintegrowanych cyfrowo, awioniki, energii elektrycznej i systemów mechanicznych dla komercyjnych, wojskowych, biznesowych samolotów oraz dla lotnictwa ogólnego. GE Aviation posiada globalną sieć serwisową i jest częścią światowej Organizacji Przemysłu Cyfrowego dostarczając oprogramowanie dla maszyn oraz rozwiązania technologiczne, które tworzą dobrze pewną i dobrze skomunikowaną sieć.

GE

GE to wiodąca firma ery przemysłu cyfrowego. Firma przekształca przemysł w oparciu o maszyny i rozwiązania wykorzystujące inteligentne oprogramowanie, które umożliwia lepszą, szybszą i bardziej niezawodną komunikację. GE funkcjonuje w oparciu o ideę „GE Store” – globalnego ośrodka wymiany wiedzy, dzięki któremu wszystkie działy firmy zyskują wzajemny dostęp do swoich technologii, rynków, struktur i doświadczenia. Każda innowacja tworzy kolejne zastosowania w każdym z naszych przemysłowych sektorów. Dzięki naszym pracownikom, usługom, technologiom i oddziaływaniu skali, GE mówi językiem przemysłu i dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania.

GE w Polsce

GE weszła na polski rynek w 1992 roku i obecnie zatrudnia 6500 w sektorze przemysłowym. Grupa GE w Polsce to m.in.: 3 fabryki specjalizujące się w produkcji wyrobów elektrycznych (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), 2 fabryki GE Aviation (Dzierżoniów i Bielsko-Biała) i 3 zakłady GE Power (zakład produkcji turbin i odlewnia w Elblągu oraz zakład produkcji generatorów we Wrocławiu). Od 16 lat w Warszawie działa także Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center), które powstało w ramach partnerstwa GE i Instytutu Lotnictwa. W 2015 roku GE uruchomiło także nowoczesne laboratorium lotnicze w Zielonce k. Warszawy (w ramach projektu Polonia Aero). Od 1992 roku firma zainwestowała w Polsce 670 mln USD, a roczne wydatki na badania i rozwój wynoszą około 100 mln USD.

Iza Szczygieł, Fot. Wiktor Kalita, mpr

XEOS press conf 2

IMG 8831

IMG 8838

IMG 8832

IMG 8902

IMG 8877

IMG 8856WIĘCEJ ZDJĘĆ TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • \m/
  Hmmm... Tylko Adasia nie zapraszajcie, bo nie dość, że się spóźni na "iwent otwarcia", opędzluje ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gienio
  i że można się bedzie nażreć na krzywy ryj ? czy jak ? :-*

  Czytaj więcej...

   
 • o co kaman?
  a jako dodatek pogarda od społeczeństwa!

  Czytaj więcej...

   
 • MaryJan
  Jedyna okazja żeby w tym samym dniu - WEJŚĆ i WYJŚĆ z tamtąd. :sigh:

  Czytaj więcej...

   
 • BEATA
  Pięknie!!! Prawdziwa miłość zawsze przetrwa!!!!!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  2500zl - 3000 w Biedronce lub Lidlu.Niecale 2000zl w Policji na dzien dobry i po kilku latach zryty.

  Czytaj więcej...

   
 • Agnieszka
  Żegnaj profeskorze...

  Czytaj więcej...

   
 • Violka
  Tacy ludzie jak Ty nie powinni umierać. Byłeś dla Wszystkich lekiem na całe zło i nadzieją na lepsze ...

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  Brawo dla wszystkich uczestników oraz dla trenera ;-) /Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

  Czytaj więcej...

   
 • Greg
  Chyba często gubi się ten pies, tydzień temu w Szczepanowie przy ul. Osiedlowej błąkał się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box