Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maciej, Bogusz, Modest

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1512 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

phpThumb generated thumbnailŚredzka policja zatrzymała trzy osoby w związku z kradzieżami i włamaniami na terenie Środy Śl. Jedna z zatrzymanych osób odpowie za przestępstwa narkotykowe.

Na początku grudnia na terenie naszego miasta miały miejsce kradzieże i włamania. W toku prowadzonych czynności, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18. i 23. lata. Łącznie udowodniono im 9 przestępstw przeciwko mieniu.

- Mężczyźni w wieku 18 i 23 lat odpowiedzą za kradzieże z włamaniem do pomieszczeń warsztatowych, garażu, hali magazynowej i kontenera biurowego. Ich łupem padły elektronarzędzia i inne wyposażenie warsztatu, radio CB i panel radiowy oraz sprzęt komputerowy o łącznej wartości  blisko 13 tysięcy złotych – informuje st. asp. Marta Stefanowska, rzeczniczka KPP w Środzie Śl. - Ponadto zatrzymani mają na swoim koncie uszkodzenie mienia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Odpowiedzą również za usiłowania kradzieży z włamaniem, bowiem w dwóch przypadkach swojego zamiaru nie osiągnęli z uwagi na brak przedmiotów nadających się do kradzieży – dodaje policjantka.

U wspólnika znaleziono środki odurzające

Poza dwoma mężczyznami, policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca, który nabywał od sprawców skradzione przedmioty. Mężczyźnie postawiono łącznie trzy zarzuty.

- Jak ustalili policjanci, 50-letni paser w zamian za dostarczone mu fanty udzielał młodszym kolegom środków odurzających – informuje st. asp. Marta Stefanowska. - Mężczyzna oprócz przestępstwa paserstwa, odpowie również za udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze bowiem, podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili nie tylko część skradzionego mienia, ale także środki odurzające. Zabezpieczono łącznie około 320 porcji amfetaminy, marihuany oraz mefedronu – dodaje.

Jak podaje policja, mężczyźni byli już wcześniej karani za kradzieże i włamania oraz przestępstwa narkotykowe. 18-latek był ponadto poszukiwany  celem odbycia kary pozbawienia wolności.

- Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udziela innej osobie środków odurzających. Natomiast za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia policjantka.

(isz), Fot. policja

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box