Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1337 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

woda 0Kwestia stanu wody w Stacji Uzdatniania we Wrocisławicach od kilku tygodni wzbudza spore zainteresowanie i dezorientację mieszkańców. Po kilku tygodniach działań naprawczych, jak poinformował sanepid, woda nadaje się do picia.

Od listopada trwają czynności naprawcze prowadzone przez Spółdzielnię Na Skarpie, która zarządza wodociągiem we Wrocisławicach, zaopatrującym w wodę mieszkańców trzech wiosek: Bukówka, Wrocisławic i Pęczkowa. 22 listopada sanepid ponownie pobrał próbki wody do badania. Na stronie PSSE pojawił się wówczas komunikat, z którego wynikało, że pomimo prowadzonych czynności naprawczych, woda w punkcie uzdatniania we Wrocisławicach jest nadal skażona.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Sląskiej informuje, że wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego z wodociągu Wrocisławice (Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Na skarpie", Ciechów ul. Średzka 28) w stacji uzdatniania wody we Wrocisławicach i sieci wodociągu Wrocisławice (punkt poboru Bukówek) stwierdzono:

- na stacji uzdatniania wody we Wrocisławicach - liczba bakterii grupy coli w ilości 7 jtk w 100 ml wody,

na sieci nie stwierdzono przekroczenia norm sanitarnych w wodzie przeznaczonej do spożycia – przeczytaliśmy w przesłanej wówczas informacji.

W tym czasie pojawiły się głosy o przejęciu przez spółkę Średzka Woda wodociągu we Wrocisławicach. Jednak po kilku dniach intensywnych prac przyłączeniowych prowadzonych przez spółkę, spółdzielnia odmówiła przekazania wodociągu, wstrzymując wykonywanie dalszych prac przyłączeniowych.

6 grudnia pobrano ponownie próbki

Jak informuje na swojej stronie sanepid, szóstego grudnia ponownie pobrano próbki wody ze stacji uzdatniania we Wrocisławicach. Ósmego grudnia na stronie sanepidu pojawił się komunikat w tej sprawie.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej, informuje konsumentów wody z wodociągu we Wrocisławicach (zaopatrywane miejscowości: Wrocisławice, Bukówek, Pęczków), że wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych dnia 06.12.2016 r. w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego w SUW Wrocisławice i sieci wodociągu Wrocisławice (punkt poboru w Bukówku) nie wykazują przekroczenia norm sanitarnych. W związku z powyższym woda nadaje się do picia i celów gospodarczych. Jednocześnie informujemy, iż zaprzestano chlorowania wody – czytamy.

Informacje o prawidłowej jakości wody pojawiają się na terenie wiosek. Jednak forma, w jakiej zostały zamieszczone wzbudziła czujność mieszkańców.

- Witam droga redakcjo. Jestem mieszkańcem wsi Wrocisławice. Dzisiaj przypadkiem w sklepie natknąłem się na komunikat w sprawie skażonej wody. Mam do was prośbę czy nie moglibyście to sprawdzić, bo coś mi tu nie pasuję. Na wszystkich innych ogłoszeniach widniały pieczątki, a na danym komunikacie nie ma nic – czytamy w mailu otrzymanym od naszego czytelnika.

O sprawę zapytaliśmy w Spółdzielni Na Skarpie. Jak nas poinformowano, niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu z sanepidu, jego wydrukowane kopie zostały rozwieszone przez prezesa spółdzielni w trzech wioskach. Brak pieczęci czy podpisu, o jakim wspomniał nasz czytelnik, wynikał z szybkiego czasu reakcji, w jakim spółdzielnia chciała poinformować mieszkańców o pozytywnych wynikach jakościowych wody.

Składamy skargę do burmistrza

Jak mówi sołtys Bukówka, Piotr Serdyński woda w kranach jest trochę lepszej jakości, jednak mieszkańcy Bukówka w obawie o zdrowie do przygotowania posiłków i napojów używają zakupionej wody niegazowanej. Jak dodaje sołtys, na dniach na ręce burmistrza Środy Śl. Adama Rucińskiego, zostanie złożona oficjalna skarga na jakość wody w Bukówku.

(isz), Fot. mpr

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie mam pojęcia w czym... Może znalazł się ktoś zawistny albo jak to często bywa, ktoś zupełnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  skoro ta dobrze żyjecie z mieszkańcami to skąd ten problem?

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  A WASZE AUTA NA NIE WASZYM PARKINGU CO ROBIĄ?

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Nie bardzo wiem z czym mamy się dogadac ? Mamy pytac czy mozemy udostepnic naszym gosciom nasz parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • pytanko
  moze zamiast czepaic się lepiej dogac z mieszkańcami ?? a propos czemu na ścianie gdzie jest parking ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box