Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1843 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

dzieci0We wrześniu rozpoczęli naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej. Przez ostatnie miesiące pod okiem wychowawczyni pani Celiny Staśko uczą się pisania i czytania. Co najbardziej podoba im się w szkole? Co znaczy bycie uczniem? I czy to tylko obowiązki? Oto, co nam powiedzieli.

 

 Antoni RadziejewskiAntoni Radziejewski: Uczniem być jest ogólnie fajnie. Zwłaszcza, jak ma się fajną panią w szkole. A my mamy bardzo fajną panią Celinę. W szkole bardzo ciekawe jest to, że mam bardzo dużo kolegów i koleżanek. Moim ulubionym kolegą jest Bartek Więckowski, którego bardzo lubię. Trochę nie lubię odrabiać ćwiczeń, ale ogólnie jest tutaj fajnie. Lepiej niż w przedszkolu, bo tutaj wszyscy są mili.

Jan SzczygiełJan Szczygieł: Być uczniem, to znaczy, że trzeba być grzecznym i dużo się uczyć. Każdy uczeń powinien słuchać się pani, robić to, co pani każe i odrabiać bardzo dużo lekcji. W szkole najfajniejsze jest odrabianie lekcji i to, że uczę się liczyć, czytać i pisać. Mam też dużo kolegów. I bardzo lubię swoją panią.

Bartek WięckowskiBartek Więckowski: W szkole jest fajnie i lubię tu przychodzić. Bycie uczniem, to coś bardzo ważnego, bo trzeba się dużo uczyć, odrabiać lekcje w domu. Trzeba słuchać pani. W szkole najbardziej podobają mi się zabawy i gry. W czasie przerwy bawimy się, rozmawiamy, gramy w gry i chodzimy po korytarzu.

Szymon GunstułSzymon Gunstuł: Uczeń musi być dyżurnym, mazać tablicę, uczyć się i robić zadania w książkach.W szkole najfajniejsze jest to, że jest pani. A nasza pani jest fajna i lubię panią Celinę Staśko, i nie zamieniłbym na żadną inną panią. W szkole jestem spokojny. Jest fajnie i mam kolegów. Najbardziej koleguję się z Krzyśkiem, Jaśkiem i Michałem. Razem bawimy się.

Lena LebiedzińskaLena Lebiedzińska: Bardzo lubię chodzić do szkoły i chętnie wstaję rano. Kiedy idę do szkoły, to cieszę się, że w szkole mogę się uczyć i czytać. Lubię literki i cyferki, a najbardziej czytać. Umiem już czytać i czytam z mamą wszystkie strony w książce. Mama mówi - przeczytaj to, przeczytaj tamto. I ja to czytam, bo bardzo lubię. Podobają mi się też przerwy, a na jednej krótkiej przerwie możemy wyjść na korytarz. Ja zawsze wtedy idę do mojej kuzynki Hani i tam sobie rozmawiamy. Byciem uczniem, to bardzo fajna sprawa. Trzeba przestrzegać też regulaminu, bo jak nie będziesz przestrzegał, to pójdziesz do pani dyrektor.

Krzysztof CiszewskiKrzysztof Ciszewski: Być uczniem, to znaczy, że muszę pracować, robić ślaczki i zadania. Największą radość sprawiają mi zadania. Moim zdaniem każdy uczeń powinien pisać. Nie wolno rozmawiać na lekcjach i trzeba słuchać pani. A ja lubię swoją panią. Najfajniejsze w szkole są przerwy i to, że mogę jeść kanapki i mamby.

Kuba PustułaKuba Pustuła: Fajnie jest być uczniem. Uczeń w szkole pracuje na lekcji. Ja lubię pracować na lekcji, ale mało pracuję. Lubię bawić się z kolegami. Najbardziej lubię Szymona i Antka. Uczeń ma obowiązki takie, jak nie przeszkadzać na lekcji, słuchać pani, odrabiać lekcje. Najbardziej w szkole lubię pracować i lubię swoją panią.

Marysia SuchcickaMarysia Suchcicka: Chodzę do klasy c i dla mnie bycie uczniem, to bardzo fajna sprawa. Bycie uczniem, to znaczy, że się uczę nowych liter. Moja ulubioną jest literka M, bo mam na imię Marysia. W szkole mam fajną panią, bo jest bardzo miła, opiekuje się nami i pomaga nam. Uczeń w szkole ma też obowiązki. Lubię chodzić do szkoły i rano wstawać.

Amelka MytychAmelka Mytych: W szkole jest bardzo fajnie, a szczególnie jak ma się fajną panią. A nasza pani taka jest. Przytula nas, uczy różnych rzeczy, jest miła. W szkole lubię wyklejać
i wycinać. Chodzę na świetlicę, ale czasem mama odbiera mnie po szkole. Na świetlicy też mi się podoba, bo mam koleżankę z klasy 1a i lubię się z nią bawić.

Zosia FilusZosia Filus: Być uczniem jest fajnie, bo w przedszkolu trochę się nudziłam. Nasza pani jest też bardzo miła. W szkole lubię, jak uczymy się z panią, jak z panią żartujemy, jak robimy prace plastyczne i konkursy plastyczne. Z panią żartujemy
o owieczkach, o różnych pracach. Jak ktoś coś źle robi, to pani mówi żartem, żeby tego nie robił. Uwielbiam chodzić do szkoły. Tu są i obowiązki, i przyjemności. Musimy pisać literki, czytać albo robić jakieś dodatkowe rzeczy albo pani daje nam luz i wtedy jest przyjemnie. Fajne jest żartowanie i przytulanie z panią.

Michał CiszewskiMichał Ciszewski: Fajnie jest w szkole. W przedszkolu było trochę nudno, a w szkole jest znacznie lepiej. Lubię robić zadania, pisać literki. Moją ulubioną jest literka M, bo mam imię na M. W klasie lubię Krzysia Ciszewskiego, bo jesteśmy kuzynami. I bardzo się cieszę, że jesteśmy w jednej klasie. Podobają mi się jeszcze przerwy.                            

Wysłuchała Iza Szczygieł Fot. isz

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • pozamykane
  W tym mieście nie może być normalnie. Wszystko pozamykane. Boisko do siatkówki plażowej (piaskownica ...

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  Justyno tak właśnie wygląda zarządzanie majątkiem gminy obecnego gospodarza zgodnie z hasłem "wyższy ...

  Czytaj więcej...

   
 • BOBEK
  To co tu wypisujecie to lepszy kabaret niż będzie w Bukówku,Ludzie zastanówcie się co piszecie.?????

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Roland stał się już gazetą z większością informacji o straży

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

   
 • kurczak
  A mnie bardziej podobało się w Udaninie na PIEJO KURY PIEJO. Tam przynajmniej średnia zespołu jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Justyna
  Identyczne boisko w nowym Centrum sportuf na Kajakach od trzech lat jest wybudowane lecz wylaczone z ...

  Czytaj więcej...

   
 • waga
  Ludzi prawie nie ma, a Ci co są to większość z lekką nadwagą

  Czytaj więcej...

   
 • gzzzz
  nie przesadzasz?? nikt nie będzie robił ciągle imprez dla dzieci muszą się jakoś różnić

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box