Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Edyta, Edmund, Anatol

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1497 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA DLA OPERATORA WÓZKA…

Firma SCHÜRHOLZ POLSKA w związku z rozbudową zakładu w Komornikach... Czytaj więcej

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

LSSE 0XEOS spółka joint venture gigantów branży lotniczej - GE Aviation i Lufthansy wybrała teren Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej na budowę supernowoczesnego centrum serwisowania silników lotniczych.

Dzisiaj w siedzibie LSSE w Legnicy spółka XEOS otrzymała zezwolenie na działalność pod Środą Śląską.

- Wybranie przez GE i Lufthansę Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jako miejsca, w którym ulokuje kluczową dla rozwoju polskiej gospodarki inwestycję pokazuje, że nasz region jest gotowy
i otwarty na innowacje oraz najnowocześniejsze technologie. Mamy nadzieję, że nazwa XEOS stanie się synonimem branży lotniczej w Polsce. To historyczna inwestycja, która może wywołać efekt domina - w postaci kolejnych supernowoczesnych, zaawansowanych technologicznie inwestycji - a my jako LSSE chcemy tworzyć jak najlepszy klimat dla inwestorów
- mówi Witold Lech Idczak, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Przewagą naszego regiony są chętni do pracy, młodzi ludzie kształcący się w szkołach i uczelniach technicznych. Ta inwestycja to nieoceniona szansa dla rozwoju ich kariery zawodowej. XEOS planuje ściśle współpracować z uczelniami oraz szkołami technicznymi. To bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu wykształcenie zdobędzie nowe pokolenie świetnych specjalistów - twierdzi Krzysztof Sadowski, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sadowski podkreśla, że takie inwestycje jak XEOS ściągną talenty nie tylko z regionu, ale także z całego kraju. Dzięki temu nasz region może stać się jednym z najważniejszych centrów innowacji. Dlatego to dla nas ogromy zaszczyt, że jako LSSE możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Dlaczego średzka podstrefa LSSE?

Z kolei Thomas Böttger, dyrektor zarządzający i członek zarządu XEOS wyjaśnia, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została wybrana jako najlepszy region dla naszej inwestycji ze względu
na dostępność szerokiej i wykwalifikowanej kadry, ale również bardzo dobre warunki infrastrukturalne. - I to się potwierdza. Każdego dnia dostajemy CV od kolejnych kandydatów. Wielu z nich to doskonale wykwalifikowani specjaliści - twierdzi.

Inwestor zapewnia, że wybuduje światowej klasy centrum serwisowania silników lotniczych i stworzy około 500 nowych miejsc pracy. Władze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uważają, że XEOS to nowy rozdział w historii rozwoju nie tylko branży lotniczej w Polsce, ale i całego regionu.

Jak nas poinformowano, światowi giganci branży lotniczej wybrali teren LSSE jako najbardziej odpowiedni region ze względu dostęp do kadry wykwalifikowanych specjalistów oraz bardzo dobre warunki infrastrukturalne m.in. rozbudowana sieć dróg, autostradę, lotnisko we Wrocławiu.

Inwestor już zapowiedział, że stworzy jak najlepsze warunki dla pracowników. Zatrudnienie znajdą zarówno inżynierowie, jak i pracownicy administracyjni oraz fizyczni. Aż 15 mln euro
z inwestycji wartej 250 mln, XEOS zamierza wydać na szkolenia i treningi załogi.

Już dziś zainteresowanie pracą w zakładzie jest tak duże, że inwestor wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracowników już teraz uruchomił rekrutację.

Co więcej spółka planuje ściśle współpracować z Politechniką Wrocławską oraz lokalnymi szkołami i uczelniami technicznymi, w których wykształcenie zdobędzie nowe pokolenie specjalistów.

Na decyzję inwestora miał również wpływ fakt, że kluczowe elementy silników, które mają być serwisowane w zakładach w Środzie Śląskiej, zaprojektowali polscy inżynierowie z Engineering Design Center w Warszawie - joint venture GE Aviation z polskim Instytutem Lotnictwa.

Wmurowanie kamienia węgielnego planowane jest na marzec 2017 roku, natomiast zakład ma ruszyć już we wrześniu 2018 roku.

Informacja o serwisowanych silnikach

Głównym przeznaczeniem zakładu będzie serwisowanie silników typu GEnx-2B, a w kolejnych latach również typu GE9X. Aktualnie w komercyjnym użyciu przez 18 operatorów lotniczych na całym świecie jest prawie 500 silników GEnx-2B, które wylatały już w sumie 5 mln godzin, osiągając świetne wyniki eksploatacyjne. Ich technologiczne zaawansowanie sprawia, że w porównaniu z modelem GECF6, gwarantują niższe zużycie paliwa oraz mniejszą o 15% emisję CO2.

Silniki GE9X, które do zakładu będą trafiać od 2021 roku, są natomiast najnowocześniejszymi silnikami lotniczymi w swojej klasie. I choć formalny proces ich certyfikacji zakończy się w 2018 roku, to już ponad 700 sztuk zostało zamówionych przez operatorów na całym świecie. Silniki GE9X są kontynuacją rozwoju technologii lotniczej w kierunku większej wydajności przy jednoczesnym mniejszym spalaniu paliwa, co oznacza mniejszą emisję gazów do atmosfery.

(mm) Fot. LSSE

LSSE 3

LSSE 1

LSSE 2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Mateusz
  Co wy się tak czepiacie tego UDANINA Żal ściska was. Dobrze że chłopaki się rozwijają

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Rzuć palenie razem z nami. Haha i to w przedszkolu

  Czytaj więcej...

   
 • Bili
  Oo przepisowy Udanin pojechali autem, które oblewali szampanem, fizycznie nie mieli go wposanego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !

  Czytaj więcej...

   
 • Nina
  Treść usunięta przez Administratora. Regulamin serwisu dostępny jest pod adresem ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Brawa dla zawodników i podziękowania dla senseia ! Wyniki mówią same za siebie !

  Czytaj więcej...

   
 • Bogna
  Swietny facet zycze duzo szczescia:)

  Czytaj więcej...

   
 • ALICJA
  GRATULACJE ZA SUPER WYNIKI DLA KARATEKÓW i TRENERA

  Czytaj więcej...

   
 • ALICJA
  WSPANIAŁE WYNIKI OGROMNE GRATULACJE DLA KARATEKÓW I TRENERA

  Czytaj więcej...

   
 • wojtek
  SUPER GRATULACJE 66 KLUBÓW TO JEST WYNIK ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW DZIECIAKOM I OCZYWIŚCIE TRENEROWI

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box