Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Kamil, Robert, Szymon

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1143 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

LSSE 0XEOS spółka joint venture gigantów branży lotniczej - GE Aviation i Lufthansy wybrała teren Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej na budowę supernowoczesnego centrum serwisowania silników lotniczych.

Dzisiaj w siedzibie LSSE w Legnicy spółka XEOS otrzymała zezwolenie na działalność pod Środą Śląską.

- Wybranie przez GE i Lufthansę Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jako miejsca, w którym ulokuje kluczową dla rozwoju polskiej gospodarki inwestycję pokazuje, że nasz region jest gotowy
i otwarty na innowacje oraz najnowocześniejsze technologie. Mamy nadzieję, że nazwa XEOS stanie się synonimem branży lotniczej w Polsce. To historyczna inwestycja, która może wywołać efekt domina - w postaci kolejnych supernowoczesnych, zaawansowanych technologicznie inwestycji - a my jako LSSE chcemy tworzyć jak najlepszy klimat dla inwestorów
- mówi Witold Lech Idczak, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Przewagą naszego regiony są chętni do pracy, młodzi ludzie kształcący się w szkołach i uczelniach technicznych. Ta inwestycja to nieoceniona szansa dla rozwoju ich kariery zawodowej. XEOS planuje ściśle współpracować z uczelniami oraz szkołami technicznymi. To bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu wykształcenie zdobędzie nowe pokolenie świetnych specjalistów - twierdzi Krzysztof Sadowski, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sadowski podkreśla, że takie inwestycje jak XEOS ściągną talenty nie tylko z regionu, ale także z całego kraju. Dzięki temu nasz region może stać się jednym z najważniejszych centrów innowacji. Dlatego to dla nas ogromy zaszczyt, że jako LSSE możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Dlaczego średzka podstrefa LSSE?

Z kolei Thomas Böttger, dyrektor zarządzający i członek zarządu XEOS wyjaśnia, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została wybrana jako najlepszy region dla naszej inwestycji ze względu
na dostępność szerokiej i wykwalifikowanej kadry, ale również bardzo dobre warunki infrastrukturalne. - I to się potwierdza. Każdego dnia dostajemy CV od kolejnych kandydatów. Wielu z nich to doskonale wykwalifikowani specjaliści - twierdzi.

Inwestor zapewnia, że wybuduje światowej klasy centrum serwisowania silników lotniczych i stworzy około 500 nowych miejsc pracy. Władze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uważają, że XEOS to nowy rozdział w historii rozwoju nie tylko branży lotniczej w Polsce, ale i całego regionu.

Jak nas poinformowano, światowi giganci branży lotniczej wybrali teren LSSE jako najbardziej odpowiedni region ze względu dostęp do kadry wykwalifikowanych specjalistów oraz bardzo dobre warunki infrastrukturalne m.in. rozbudowana sieć dróg, autostradę, lotnisko we Wrocławiu.

Inwestor już zapowiedział, że stworzy jak najlepsze warunki dla pracowników. Zatrudnienie znajdą zarówno inżynierowie, jak i pracownicy administracyjni oraz fizyczni. Aż 15 mln euro
z inwestycji wartej 250 mln, XEOS zamierza wydać na szkolenia i treningi załogi.

Już dziś zainteresowanie pracą w zakładzie jest tak duże, że inwestor wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracowników już teraz uruchomił rekrutację.

Co więcej spółka planuje ściśle współpracować z Politechniką Wrocławską oraz lokalnymi szkołami i uczelniami technicznymi, w których wykształcenie zdobędzie nowe pokolenie specjalistów.

Na decyzję inwestora miał również wpływ fakt, że kluczowe elementy silników, które mają być serwisowane w zakładach w Środzie Śląskiej, zaprojektowali polscy inżynierowie z Engineering Design Center w Warszawie - joint venture GE Aviation z polskim Instytutem Lotnictwa.

Wmurowanie kamienia węgielnego planowane jest na marzec 2017 roku, natomiast zakład ma ruszyć już we wrześniu 2018 roku.

Informacja o serwisowanych silnikach

Głównym przeznaczeniem zakładu będzie serwisowanie silników typu GEnx-2B, a w kolejnych latach również typu GE9X. Aktualnie w komercyjnym użyciu przez 18 operatorów lotniczych na całym świecie jest prawie 500 silników GEnx-2B, które wylatały już w sumie 5 mln godzin, osiągając świetne wyniki eksploatacyjne. Ich technologiczne zaawansowanie sprawia, że w porównaniu z modelem GECF6, gwarantują niższe zużycie paliwa oraz mniejszą o 15% emisję CO2.

Silniki GE9X, które do zakładu będą trafiać od 2021 roku, są natomiast najnowocześniejszymi silnikami lotniczymi w swojej klasie. I choć formalny proces ich certyfikacji zakończy się w 2018 roku, to już ponad 700 sztuk zostało zamówionych przez operatorów na całym świecie. Silniki GE9X są kontynuacją rozwoju technologii lotniczej w kierunku większej wydajności przy jednoczesnym mniejszym spalaniu paliwa, co oznacza mniejszą emisję gazów do atmosfery.

(mm) Fot. LSSE

LSSE 3

LSSE 1

LSSE 2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • adwokat
  nie ma co się emocjonować w żadną stronę- ksiądz jest sam sobie winny. Po co mu było to nagranie po co ...

  Czytaj więcej...

   
 • gargamel
  każdy wie że były wikariusz i były kapelan bo wynika z tekstu a cel był zapewne taki że umorzono ...

  Czytaj więcej...

   
 • baba jaga
  Hieny prasowe, jaki jest cel tego artykułu, zachowujecie się jak najgorsze brukowce, tylko sensacja ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hell
  ALE CHCĄ ZROBIĆ TO JUŻ COŚ

  Czytaj więcej...

   
 • danon
  Hahaha ani jednej ścieżki rowerowej a gmina przyjazna dla rowerzystów śmiech na sali hahahha 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Adrian
  Super czy nie super, wymiata czy nie wymiata ten nasz Wójt, ale PODATKI POWINIEN DOSTARCZAĆ SOŁTYS. Już ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karol
  Pieniądze wyrzucone w błoto. Dokumentacja zostanie zrobiona, a jakie grunty posiada gmina pod budowę ...

  Czytaj więcej...

   
 • hahaha
  A dlaczego tylko do Ujazdu? Co zresztą gminy? Jaka koncepcja? To są tylko banialuki przedwyborcze!

  Czytaj więcej...

   
 • hahaha
  A gdzie te ścieżki w gminie Udanin po których mają jeździć przyjaźni rowerzyści??? Jeden szumny projekt ...

  Czytaj więcej...

   
 • jano
  najlepszy wójt! brawo brawo oraz gratuluję Panu poukladanego zespołu w UG :)

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box