Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 859 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

sadza0W ciągu ostatnich kilku dni, doszło do kolejnych pożarów w sadzy w kominie. Strażacy i kominiarze apelują o wykonywanie systematycznych przeglądów przewodów kominowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 21. w miejscowości Rusko, przy ulicy Malczyckiej. Z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynikało, że pali się sadza w kominie znajdującym się obok kurnika. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Środa Śląska i OSP Rusko ustalono, że z komina znajdującego się poza budynkiem kurnika wydobywają się iskry.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, założeniu sita kominowego na wylot komina, a także nadzorowaniu procesu dopalania się sadzy – informują strażacy.

Damianowo

Następnego dnia, przed godziną 19. do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pokarze sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym w miejscowości Damianowo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Środa Śląska i OSP Lusina. W chwili przybycia strażaków, z komina wydobywał się gęsty dym. Po rozpoznaniu okazało się, że do pożaru sadzy doszło w górnej części komina dobudowanego do budynku.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu C.O znajdującym się w piwnicy, a także na usunięciu spalonej sadzy i kontrolowaniu na bieżąco temperatury przewodu kominowego – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy PPSP w Środzie Śląskiej.

 Pichorowice

W sobotę, 14 stycznia, około godziny 15.30 do straży wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Picorowicach, gdzie w w budynku mieszkalnym zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano trzy jednostki straży pożarnej - JRG Środa Śląska, OSP Pichorowice i OSP KSRG Ujazd Górny.

Jak informują strażacy z Ujazdu Górnego, działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, a także na kontroli temperatury komina i podaniu środka gaśniczego bezpośrednio do przewodu kominowego. Po zakończonej akcji, pomieszczenia zostały sprawdzone czujnikiem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla.

(isz), Fot. OSP KSRG Ujazd Górny

 

sadza

sadza1

sadza2

sadza4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box