Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1329 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wospowisko 00Do grona tych, co odnotowują rekordy zbiórek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaliczają się także organizatorzy WOŚPowiska, które odbyło się w sobotę (14 stycznia) w Przedmościu.

W ubiegłym roku organizator (Unia Przygody 4x4 z Brodna) przekazał na rzecz Fundacji WOŚP 4.863,75 zł, podczas tegorocznej akcji - 7.390 zł. Pieniądze pozyskano z "wpisowego" uczestników rajdu oraz z aukcji i darowizn.

- Co roku spotykamy się w sobotę, w drugi weekend stycznia, by wspólnie "pobawić się" w terenie i współzawodniczyć w zmaganiach off-road'owych. Impreza ma na celu wsparcie osób, które tej pomocy potrzebują, a my poprzez takie przedsięwzięcie możemy uzbierać niemałą sumę - mówią organizatorzy.

My mieliśmy okazję przyglądać się tym "zabawom" z bliska i trzeba przyznać, że jest to impreza widowiskowa i emocjonująca. Widok "stających dęba" pojazdów na stromej skarpie może zmrozić krew w żyłach. A i momenty, gdy auta brną w błocie z dużymi kawałkami pokruszonego lodu, są niemniej emocjonujące. Oczywiście nad wszystkim czuwała sprawna ekipa wyciągająca kierowców z opresji, którzy niemal chóralnie stwierdzili, że im trudniej - tym lepiej.

Od rana, kiedy na piaskowni w Przedmościu spotkaliśmy się z bohaterami tego wydarzenia było dość zimno. Tu nadmienić trzeba, że organizatorzy zadbali o regeneracyjne menu, więc kto się nie rozgrzał "w akcji" mógł zjeść gorącą grochówkę, zupę gulaszową czy bigos, zgryźć pajdą ze smalcem i napić się herbaty lub kawy. W późniejszych godzinach padał śnieg, ale oczywiście amatorów tego typu przygód nic nie jest w stanie zniechęcić i dopiero późnym popołudniem zjechali do świetlicy wiejskiej, by tam "zmierzyć się" ponownie - tym razem na aukcji.

Licytowano przeróżne przedmioty, od powerbanka, po kalendarze, kubki, zestaw sztućców żołnierskich z lat 80., narzędzia czy stronę internetową. To też była okazja do dobrej zabawy w szczytnym celu.  

Na zakończenie najlepsze załogi zostały uhonorowane pucharami wykonanymi własnoręcznie (metaloplastyka) przez członków Stowarzyszenia Unia Przygody 4x4, drobnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i oczywiście "odpalono" światełko do nieba.

Większość tego, co się działo pokazaliśmy w naszych transmisjach na żywo, które przygotował zespół: Dariusz Dziadosz, Bogdan Sziwa, Grzegorz Zaczyk i Wiktor Kalita, który wraz ze Sławomirem Majką (jednym z organizatorów) komentowali zmagania kierowców. Transmisja była możliwa dzięki wsparciu firm: GOTEC i ELDISY - za co dziękujemy!

(ak) Fot. Grzegorz Zaczyk i Dariusz Dziadosz

Podziękowania organizatora

Za pomoc w organizacji zlotu off-road`owego z okazji 25. finału WOŚP dziękujemy: Staroście Powiatu Średzkiego - Sebastianowi Burdzy, Burmistrzowi Środy Śląskiej - Adamowi Rucińskiemu, Firmie Tauron Dystrybucja, Zakładowi Masarskiemu - Anna i Gabriel Dzierbicy, Sklepowi Zooland - Jacek Mikita, Markowi Łaszczewskiemu - Mechanika Pojazdowa, Sklepowi Mięsnemu KOGUCIK, Sklepowi Twoja Szafa, Firmie Insa Turbo, Piekarni - Grzegorz Stępniak, Firmie Rules Auto-Serwis Ruciński, Zakładowi Kamieniarskiemu - Bogusław Zalewski, Zakładowi Usługi Stolarskie Zabór - Anna Miśkiewicz, Firmie Projektor.pl, Klubowi Motocyklowemu Wings of Freedom, Składbudowi, Firmie Tech-Land-pl, Pracowni Projektowo-Reklamowej Laboratorium, Firmie Regeneruj.com.pl, Firmom: GREEN ROAD, Projekcja.pl, EPA Software - Ewelina Ilczyńska, BGŻ BNP PARIBAS, Autopol Serwis - Ciechów oraz Mariuszowi Nowakowi, Jarosławowi Czyrniańskiemu, Mateuszowi Osińskiemu - Ekvador oraz "Rolandowi", wydawcy gazety oraz portalu www.roland-gazeta.pl

WYNIKI WOŚPowiska 2017

WYNIKI NO LIMIT SAMOCHODY - TUTAJ (doc)

WYNIKI NO LIMIT QUADY - TUTAJ (doc)

WYNIKI WYCZYN - TUTAJ (doc)

WYNIKI TURYSTYK - TUTAJ (doc)

WYNIKI TURYSTYK SUV - TUTAJ (doc)

wospowisko 01

wospowisko 02

wospowisko 03

wospowisko 04

wospowisko 05

wospowisko 06

wospowisko 07

wospowisko 08

wospowisko 09

wospowisko 010

wospowisko 011

wospowisko 012

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box