Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maciej, Bogusz, Modest

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 963 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

08 protest0- Dziś już wiemy, że nasz protest wpływa na decyzje, jakie podejmuje Burmistrz Środy Śląskiej - informuje na swojej stronie Stowarzyszenie Ekologiczna Wieś. Jednocześnie zarząd stowarzyszenia zapowiada kontynuację protestu przeciwko planowanej inwestycji spółki XEOS.

Choć spółka XEOS, prowadzi już działania rekrutacyjne, a także działania przetargowe, kwestia inwestycji nadal wzbudza wiele kontrowersji, a Stowarzyszenie Ekologiczna Wieś, jak zapowiada, planuje kolejny protest.

- Zarząd Stowarzyszenia wraz z mieszkańcami gminy Środa Śląska, w dniu wczorajszym (15 stycznia – przyp. red.) podjął decyzję o kontynuacji protestu przeciw budowie zakładu napraw i serwisowania śliników lotniczych w obrębie geodezyjnym Święte i Juszczyn. W ciągu kilku dni poinformujemy o formie i terminie pikiety!! - informowało w poniedziałek na swojej stronie stowarzyszenie.

Przedłużony termin podpisania decyzji

Jak dodali przedstawiciele zarządu, kwestia przedłużającego się w czasie terminu podpisania decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach świadczyć może o wątpliwościach jakie się pojawiły u burmistrza Środy Śląskiej, Adama Rucińskiego, który do 28 grudnia pierwotnie miał podpisać decyzję. Zgodnie z obwieszczeniem z 4 stycznia tego roku, termin ten został wydłużony do końca miesiąca.

- Nie chcąc wydawać decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach Burmistrz Miasta i Gminy Środa Śląska wystąpił do Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, o to by wskazano inną gminę która wydała by tą decyzję. SKO we Wrocławiu odmówiło wyznaczenia nowego organu już 28 grudnia 2016 r., niestety UM nikogo o tym już nie poinformował. Stanowisko prezentowane przez Burmistrza wskazuje na to, że ma duże wątpliwości przed wydaniem tej decyzji, dlatego też wolał by aby kto inny ją wydał? - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Stowarzyszenia.

Powodem – odsunięta urzędniczka prowadząca sprawę

O komentarz w sprawie przedłużonego terminu podpisania decyzji, a także wniosku, jaki skierowano do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, zapytaliśmy burmistrza Środy Śląskiej, Adama Rucińskiego.

- Wystąpiliśmy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w konsekwencji i ze względu na swoisty konflikt interesów, jaki wystąpił w tym postępowaniu administracyjnym. Bowiem urzędniczka Wydziału Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa, prowadząca to postępowanie, a jednocześnie mieszkanka Juszczyna, jest również żoną wiceprezesa Stowarzyszenia Ekologiczna Wieś, które jest przeciw inwestycji XEOS. Od momentu, kiedy Stowarzyszenie Ekologiczna Wieś zostało dopuszczone do udziału w postępowaniu na prawach strony, ten konflikt interesów znacznie się pogłębił, więc urzędniczka ta - decyzją swojego bezpośredniego przełożonego - musiała zostać odsunięta od tej sprawy – komentuje burmistrz, Adam Ruciński. - Ponieważ w Urzędzie Miejskim nie mieliśmy żadnego innego pracownika z wykształceniem specjalistycznym w zakresie ochrony środowiska, któremu z pełnym zaufaniem można by było powierzyć zajęcie się tak skomplikowanym i wielowątkowym postępowaniem środowiskowym wymagającym pełnego raportu OOŚ - jak w przypadku XEOS, które jednocześnie  wymaga bardzo dużego doświadczenia w postępowaniach z udziałem społeczeństwa, wystąpiliśmy - zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego - o wyznaczenie innego organu administracyjnego do prowadzenia tej sprawy. Mamy takie prawo. Kodeks postępowania administracyjnego wskazuje w określonych przypadkach na możliwości innego procedowania – o ile zachodzą przesłanki, które są opisane w kpa, a w naszej ocenie w tym przypadku takie przesłanki zaszły – dodaje burmistrz Środy Śląskiej.

(isz), Fot. isz

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkanka
  A co jest nienormalnego w tym pytaniu? Ludzie inteligentni pytają i potrafią zadawać pytania, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • on
  jeżeli za nimi jechałeś to raczej jechałeś z tą samą prędkością więc nie wiem o czym ty tutaj ...

  Czytaj więcej...

   
 • ooo
  a temat jest właśnie inny jak nie zauważyłeś to ci streszczę żeby lokale ze swoją ofertą wyszły na ...

  Czytaj więcej...

   
 • pw
  W Berlinie pan autor też nie chodzi do lokali, tylko podziwia z zewnątrz, co widac po zdjęciach.

  Czytaj więcej...

   
 • Fan
  W Castoramę widziałem panią Leokadie. Kupowała karnister. Przypadek!? Nie sadze!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box