Dzisiaj jest: 20 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleksandra, Klaudia, Anatol

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1523 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

droga0 0Wbrew krążącej opinii, że tegoroczna zima poskąpi nam śniegu, tuż po nowym roku pogoda zaskoczyła nas przymrozkiem i miejscami obfitymi opadami. Sprawdziliśmy, czy jako miasto jesteśmy przygotowani na dalsze opady i gołoledź?

Ku uciesze dzieci zima zawitała do nas dobre, pojawiły się również opady śniegu. Jak zapowiadają meteorolodzy, tegoroczna zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a przed nami silne przymrozki, niebezpieczne marznące opady i śnieg. Jak zwracają uwagę nasi czytelnicy, miejscami na chodnikach i ulicach Środy Śląskiej jest ślisko i niebezpiecznie. Ulica Słoneczna, Wrocławska, Strzelecka na wysokosci przedszkola, Białoskórnicza - ilość ulic, na których w dniu dzisiejszym panuje gołoledź, a przejście bez upadku graniczy z cudem jest znacznie więcej. Czy zatem miasto jest przygotowane na duże opady śniegu i gołoledzie?

Niedawno z takim pytaniem zwróciliśmy się do Ireneusza Fura, kierownika Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śl.

-W budżecie Gminy Środa Śląska są zabezpieczone środki finansowe na zadanie, jakim jest utrzymanie dróg i chodników w okresie zimowym. W sezonie 2016/2017 jednostką odpowiedzialną za utrzymanie zimowe dróg i chodników w Środzie Śl. jest Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS. Umowa ze spółką zawarta jest do 20 kwietnia tego roku. W ramach umowy przedsiębiorstwo całodobowo odpowiada za zimowe utrzymanie dróg i chodników. W godzinach pracy urzędu dodatkowo nasi pracownicy prowadzą nadzór nad stanem ulic i chodników – mówi Ireneusz Fura. - W ramach umowy przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne m.in. za: odśnieżanie dróg i chodników wraz z posypywaniem oraz zwalczanie gołoledzi. Kolejność wykonywanych prac określona jest ściśle w umowie, w której określone są standardy zimowego utrzymania dróg i chodników – dodaje.

Jak zawsze przygotowani

Z zapytaniem o stan chodników i ulic, a także kolejność odśnieżania pytamy wykonawcę usługi, Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS.

- Jak zawsze jesteśmy przygotowani na nadejście zimy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, ulice i chodniki są przez naszych pracowników na bieżąco odśnieżane i posypywane piaskiem. Codziennie też, w miarę potrzeb, piaskarka systematycznie posypuje ulice – informuje nas pracownik przedsiębiorstwa.

Na pytanie o kolejność odśnieżania i fakt, że niektóre z chodników, czy ulic, jak Białoskórnicza, Wrocławska, Słoneczna, czy Rakoszycka, są miejscami bardzo śliskie, pracownik firmy podkreśla, że kolejność, w jakiej odśnieżane są ulice określona jest ściśle w wytycznych. Jednak poza miejscami określonymi w umowie, firma odśnieża, a także posypuje również ulice i śliskie chodniki  - "na zgłoszenie".

 

(isz), Fot. isz

droga

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • knishall
  excellent post, very informative. I wonder why the other experts of this sector don't notice this.

  Czytaj więcej...

   
 • Modesta
  Hi, Deebra at A.S.K. I just want to say that I liked reading this page. my webpage: knitting patterns ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kolarz
  Człowieku co Ci jedno piwo przeszkadza podczas meczu? Facet jestes czy baba? Każdy chłop jak ogląda mecz ...

  Czytaj więcej...

   
 • halt
  żebyś miał / miała zagadkę, ale masz problem no naprawdę...

  Czytaj więcej...

   
 • nn
  to dlaczego od razu więcej nie napisali?

  Czytaj więcej...

   
 • hmmm
  niby to samo ale tu więcej piszą

  Czytaj więcej...

   
 • Sebek
  Przepraszam bardzo ale właśnie jem tort z Grzesiem i innymi w Starostwie więc prosze mi nie przeszkadzac ...

  Czytaj więcej...

   
 • Cc
  Pewnie zabronić alko na polonia nie dość że frekwencja mała to już wolę nikt nie przyjdzie

  Czytaj więcej...

   
 • Jano
  Profesjonaliści z Lutyni ! Drabinę maja, ale chyba profesjonalnie nie przygotowana do akcji,bo zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Apel do Rolanda Proszę nie pisać tytułów drukowanymi literami, ponieważ jest to na prawdę denerwujące...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box