Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 917 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

xseos szkolenia pracownikowWe wtorek na Politechnice Wrocławskiej odbyła się konferencja poświęcona innowacyjnym inwestycjom na terenie Dolnego Śląska. Jako pierwszą z tego typu wskazano planowaną w LSSE inwestycję spółki XEOS.

Podczas konferencji zorganizowanej we wtorek 24 stycznia w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej poruszono kwestię innowacyjnych inwestycji i ich pozytywnego wpływu na rozwój gospodarki. Konferencja była okazją do przedstawienia korzyści, jakie zdaniem inwestora, spółki XEOS, przyniesie dla całego regionu mający powstać w Środzie Śląskiej zakład serwisowania silników lotniczych. Wskazano szanse i wyzwania, jakie stoją przed Dolnym Śląskiem w obliczu inwestycji, które wprowadzają do regionu zaawansowane technologie. XEOS to jeden z pierwszych projektów branży lotniczej na Dolnym Śląsku. Jak podkreślano, inwestycja ma szansę wywołać efekt domina i przyciągnąć kolejnych inwestorów, umożliwiając stopniowy rozwój regionalnej gospodarki w kierunku sektora najnowocześniejszych inżynieryjnych technologii.

- Inwestycje takie jakie XEOS przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki. Najnowocześniejsze technologie, innowacyjne rozwiązania i miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów – to elementy, z których składa się gospodarka oparta na wiedzy. Dodatkowo, we Wrocławiu niezwykle cenny jest wysokiej jakości kapitał ludzki, kształtowany przez renomowane jednostki akademickie oraz światowej klasy przedstawicieli biznesu, którzy przyciągają pracowników o specyficznych, unikalnych kompetencjach – mówił podczas konferencji Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Współpraca z Politechniką

Jak podkreśla spółka XEOS, w zakładzie docelowo zatrudnienie znajdzie blisko pięciuset pracowników. Będą to między innymi wysokiej klasy specjaliści, w których odpowiednie wykształcenie zainwestuje inwestor. W związku z szansą, jaką dla studentów Politechniki jest powstający zakład, Spółka i Politechnika Wrocławska zapowiadają ścisłą współpracę w tym kierunku.

- Liczę na to, że XEOS będzie miejscem pracy wielu absolwentów Politechniki Wrocławskiej. W branży lotniczej wymagane są zarówno wiedza techniczna, jak i umiejętność jej zastosowania, a takie właśnie kompetencje zdobywają na naszej uczelni przyszli inżynierowie. Wspólne przedsięwzięcia i projekty realizowane pomiędzy Politechniką Wrocławską a firmą XEOS na pewno przyczynią się do budowania dobrej oferty i dla studentów, którzy będą mieli gdzie uzyskać wiedzę praktyczną, i dla absolwentów, którzy będą mogli znaleźć interesującą pracę. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyczynią się do podniesienia poziomu kształcenia oraz rozwoju sektora lotniczego na Dolnym Śląsku – podkreśla Andrzej Dziedzic, Prorektor ds. Nauczania Politechniki Wrocławskiej.

Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe

Już w grudniu ruszyły procesy rekrutacyjne. Jak zapowiada spółka, w szkolenia kadry zainwestowane zostanie 15 mln euro. W tej chwili zatrudnionych jest już kilkadziesiąt osób. Część środków zostanie przeznaczona na budowę specjalistycznego Centrum Szkoleniowego we Wrocławiu.

- Szkolenie pracowników rozpocznie się 1 lutego 2017 r. Co 6 tygodni proces treningu zawodowego będzie rozpoczynała nowa grupa 24 kandydatów. W sumie w najbliższej przyszłości przeszkolonych zostanie 120 osób. Pracownicy będą kolejno zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego – najpierw konwersacje językowe, a następnie słownictwo techniczne, charakterystyczne dla branży lotniczej, później zajęcia z wiedzy technicznej, a na końcu szkolenie praktyczne – informuje Jagoda Klonowska, przedstawiciel inwestora.

Oficjalnie wystartowała także strona internetowa zakładu: xeos.aero

Dwa etapy budowy

Budowa kompleksu w Środzie Śląskiej będzie odbywała się dwuetapowo. W ciągu pierwszych dwóch lat powstaną główne budynki biurowe i techniczno-operacyjne. Jak podkreśla inwestor, samo stawianie konstrukcji potrwa dość krótko, a większość czasu zajmą prace wewnętrzne i wykończeniowe. Na tym etapie zatrudnienie znajdzie około 200 osób - inżynierowie, pracownicy administracyjni oraz fizyczni.

- Następnym krokiem będzie budowa nowoczesnej, wyposażonej w najnowsze technologie, specjalistycznej komory do testowanie silników samolotowych. Jej konstrukcja i przygotowanie do pełnej operacyjności zajmie ok. 2 lat. Wraz z rozwojem zakładu zapotrzebowanie na pracowników sięgnie poziomu ok. 500 osób – informuje inwestor. - Inwestycja XEOS to także szereg możliwości dla rozwoju lokalnej społeczności. Miejsca pracy, zarówno dla inżynierów, jak i pracowników fizycznych czy biurowych, wpływy z podatków umożliwiające rozbudowę miejscowej infrastruktury czy wreszcie wzrost liczby ludności i poziomu zamożności, prowadzący także do pobudzenia lokalnej koniunktury i powstania nowych małych i średnich biznesów. To wszystko to tylko niektóre przykłady korzyści, jakie społeczność Środy Śląskiej i okolic może czerpać w przyszłości dzięki inwestycji XEOS – dodaje.

Najnowsze silniki I technologie

Jak już informowaliśmy, w mającym powstać zakładzie, serwisowane będą silniki typu GEnx-2B, a w kolejnych latach również typu GE9X. W tej chwili w użyciu przez 18. operatorów lotniczych na całym świecie jest prawie 500 silników GEnx-2B, które wylatały już w sumie 5 mln godzin. Jak podkreśla inwestor, ich technologiczne zaawansowanie sprawia, że w porównaniu z modelem GECF6, gwarantują niższe zużycie paliwa oraz mniejszą o 15% emisję CO2.

- Silniki GE9X, które do zakładu będą trafiać od 2021 roku, są natomiast najnowocześniejszymi silnikami lotniczymi w swojej klasie. I choć formalny proces ich certyfikacji zakończy się w 2018 roku, to już ponad 700 sztuk zostało zamówionych przez operatorów na całym świecie. Silniki GE9X są kontynuacją rozwoju technologii lotniczej w kierunku większej wydajności przy jednoczesnym mniejszym spalaniu paliwa, co oznacza mniejszą emisję gazów do atmosfery – podkreśla inwestor.

(isz), Fot. mpr

010429 AZUBI 02

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box