Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1466 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

dzien kota 0Koty jako sprytne i miłe zwierzaki z pewnością zasługują na swój dzień. Dzień Kota w przedszkolu w Środzie Śląskiej był pełen radości i dobrej zabawy.

Ile kot ma wąsów i jak się one nazywają? Czy koty widzą tylko w dzień, czy może też w nocy? - Tego i wielu innych interesujących ciekawostek na temat tych zwierząt dowiedziały się 4-latki „Misie” z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej w piątek 17 lutego, kiedy to już po raz drugi obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki mogły poczuć się jak małe kotki, upodabniając się do swoich czworonożnych przyjaciół – na buźkach miały domalowane śliczne czarne noski i wąsiki, a na ich głowach pojawiły się opaski z kocimi uszkami.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence „Uciekaj myszko do dziury”, a następnie wszystkie "Misie" wraz z pluszowymi kociakami – Filemonem i Bonifacym wyruszyły do kociej krainy Kocimiaukoci, w której to w rzekach zamiast wody płynie mleko, a na łąkach rosną kitty caty. Ale te kotki mają tam dobrze, gdyby tak u nas zamiast kwiatków rosły cukierki … - można było usłyszeć od rozmarzonych dzieci.

Od gości - Filemona i Bonifacego dzieci dowiedziały się, jakie naprawdę są koty, co lubią jeść, jakie są ich ulubione zabawy oraz zapoznały się ze sposobem pielęgnacji tych milusińskich zwierzątek. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych ras kotów, nadając im imiona, rozwiązywały „kocie” zagadki i rozpoznawały, z jakiej bajki uciekli znani wszystkim koci bohaterowie.

Bawiły się również przy piosence o kotku Stasiu i aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej – miaucząc, mrucząc, robiąc koci grzbiet, i wspinając się. Nie mogło zabraknąć również pysznego mleczka, które wszystkie dzieci z chęcią wypiły, a na zakończenie "Misie" wykonały pracę plastyczną – gazetowe kotki.

Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi i uwrażliwienie dzieci na trudny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

(mcz) Fot. mcz

dzien kota 1

dzien kota 2

dzien kota 3

dzien kota 4

dzien kota 5

dzien kota 6

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box