Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1352 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

basztowa 0W okresie zimowym ulica Basztowa wielu mieszkańcom naszego miasta, zwłaszcza rodzicom i ich pochiechom, kojarzy się  z wyprawami na sanki. W ciągu roku jednak, pomimo potencjalnych możliwości, zdaniem naszego rozmówcy teren nie jest wykorzystany.

Wiosną "lodowisko błotne", zimą prawdziwe lodowisko. To dwa oblicza ulicy Basztowej w Środzie Śląskiej. Ulicy, która jak mówi Hetman, mieszkaniec naszego miasta, została już zupełnie zapomniana.

- Już kilka razy w ciągu trzech, czterech lat byłem w sprawie ulicy w gminie. Jednak bezskutecznie - mówi nasz rozmówca.

O czym mowa? O nierównościach, dziurach i kiepskiej kondycji drogi na ulicy Basztowej. Już od kilku lat trwa walka Hetmana o wyrównanie drogi, tak by okoliczni mieszkańcy w sposób komfortowy mogli z niej korzystać. Okazuje się jednak, że to walka z wiatrakami. Kolejne rozmowy kończą się jedynie na obietnicach, a droga jak była dziurawa, tak jest nadal.

- Teraz jest jeszcze w miarę do wytrzymania, bo jest mróz. Ale kiedy przyjdzie wiosna, na ulicy jest jedno lodowisko błotne. Ciężko przejechać drogą ze względu na dziury. Droga w ogóle nie jest zasypywana. Nikt tu nie zagląda - mówi Hetman. - Kiedy wymyję moje auto, a następnie przejadę ulicą na podwórko, ono ponownie jest brudne - dodaje mężczyzna.

Prośba o niesort

W ciągu kilku lat Hetman kilkukrotnie prosił w Urzędzie Miejskim w Środzie Śl. o wyrównanie drogi.

- Tu z przodu ulicy jeszcze teren jest w miarę równy i wygląda, jakby kiedyś żwir w tym miejscu był wysypywany, jednak idąc dalej w stronę murów, jest coraz gorzej - mówi Hetman pokazując nierówności występujące na drodze.

Kilkukrotnie z innymi mieszkańcami ulicy na własny koszt przywozili żwir i wysypywali na drogę, by w ten sposób wyrównać jej powierzchnię. Problemem, jak podkreśla mężczyzna, jest również oświetlenie ulicy i terenów wokół murów. Mała ilość lamp i ich awaryjność sprawia również, że wieczorem teren bywa niebezpieczny. Jak podkreślają niektórzy mieszkańcy naszego miasta, po zmroku raczej należy unikać przebywania w tej okolicy.

- Czasem w to miejsce przyjeżdżają Niemcy. Robią sobie zdjęcia na tle murów. Tylko, że to dla nas wstyd, bo teren jest zaniedbany. Wszędzie jest koszone, ale teren wokół murów już koszony nie jest. A przecież można byłoby zrobić tu spacerniak - wskazuje teren Hetman. - Wielu ludzi spaceruje tu z psami, rodziny przychodzą z dziećmi. To doskonały teren do wykorzystania na ścieżkę rowerową czy miejsce dla coraz większej liczby osób, które biegają. Nie mówię, żeby tu robić jakieś cuda, ale widziałem kiedyś podobne miejsce w Dzierżoniowie, gdzie wokół murów wykonano spacernik - opowiada mieszkaniec naszego miasta.

Nasz rozmówca dodaje, że jeszcze jakiś czas temu pojawiały się pomysły na wykorzystanie terenu wokół murów obronnych, które w tej chwili niszczeją, ale sprawa ucichła. A szkoda.

Urząd Miejski odpowiada: będzie niesort

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. poinformowali nas, że po zakończeniu zimy, wraz z nadejściem cieplejszych dni, na drodze przy ulicy Basztowej w Środzie Śl. zostanie wysypany niesort kamienny w celu wyrównania drogi, a tym samym poprawienia doraźnie komfortu poruszających się nią kierowców.

- Jeśli chodzi o kwestię oświetlenia drogowego, to prosimy mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych problemów bezpośrednio w Wydziale Inwestycji Urzędu Miejskiego - podkreśla Marta Wilczyńska, asystentka burmistrza Środy Śląskiej.

A co Wy sądzicie o pomyśle zagospodarowania terenu? Do sprawy ulicy Basztowej z pewnością będziemy wracać.

Iza Szczygieł Fot. isz

basztowa 1

basztowa 7

basztowa 2

basztowa 3

basztowa 4

basztowa 5

basztowa 6

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box