Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Cyryl, Edward

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1528 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

bieg 00Młodzież i dorośli biegali wczoraj wokół akwenu "Kajaki" w Środzie Śląskiej, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 11. wystartowali uczniowie gimnazjum, później reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, a na koniec dorośli.

Dopisała frekwencja, dobre humory i pogoda, która była jak na zmówienie.

Bieg Pamięci "Wilczym Tropem" zainicjował przewodniczący rady powiatu średzkiego Daniel Padewski. Zorganizowało go średzkie starostwo przy współpracy z urzędem miejskim, OSiRem i parkiem wodnym. Komentatorem był Janusz Marcinkowski, a prowadzącym starosta średzki, Sebastian Burdzy.

- Dlaczego się tu spotkaliśmy? Bo dziś jest wyjątkowy dzień. Od 2011 roku 1 marca, decyzją sejmu RP uznany jest jako narodowe święto Żołnierzy Wyklętych. Na pewno na lekcjach historii będziecie uczyć się, kim byli żołnierze nazywani wyklętymi, niezłomnymi, po zakończeniu II wojny światowej. Dzisiejszy bieg jest właśnie poświęcony ich pamięci - mówił starosta.

W kategorii gimnazja - dziewczęta, zwyciężyła Anna Janik, drugie miejsce zajęła Aleksandra Sikora, trzecie - Wiktoria Siepietowska. Wśród startujących chłopców najlepszym okazał się Kornel Sapkowski, drugie miejsce przypadło Oskarowi Bielińskiemu, trzecie - Leonowi Dobromilskiemu.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta, pierwsze miejsce wywalczyła Sandra Tomankiewicz, jako druga na metę przybiegła Aleksandra Hojwa, trzecie miejsce na podium zajęła Weronika Prusek. Najlepszym biegaczem tych zawodów wśród chłopców był Szymon Prusek, na drugim miejscu uplasował się Radosław Bernacki, jako trzeci na metę przybiegł Jakub Byczkowski.

W kategorii dorośli - kobiety wygrała Anna Figarska, drugie miejsce zajęła Magdalena Dziągwa, trzecie - Monika Pańczyk. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce na podium przypadło Piotrowi Prusek, drugi był Sławomir Furman, trzeci - Sebastian Figarski

W biegu uczestniczyło około 150 osób, trasa wynosiła 1963 metry. - To symboliczna liczba, bo odwołująca się do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek - czytamy na powiatowym portalu. Jak zapowiedziano podczas imprezy, w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnego biegu.

Wieczorna część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się w Jastrzębcach. Rozpoczęła je msza święta w intencji żołnierzy. Po mszy uczestnicy spotkali się w świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się uroczysty apel, przemówienia i projekcja filmu poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

(red.) Fot. Wiktor Kalita

bieg 01

bieg 02

bieg 03

bieg 3

bieg 4

bieg 5

bieg 6

bieg 7

bieg 8

bieg 9

bieg 10

bieg 11

bieg 12

bieg 13

bieg 14

bieg 15

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gul skoczy
  Po co tyle jednostek??? Widocznie poszło takie zgłoszenie... A kto zapłaci ? zapłaci gmina na to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karrina
  Rany po co tyle jednostek strazackich do jednego samochodu. Kto zaplaci za wyjazdy OSP?

  Czytaj więcej...

   
 • Tff
  Oraz lans zapomniałeś napisać no bo trzeba się jeszcze utrzymać tak jak mawiał Nikodem Dyzma wytrzyma ...

  Czytaj więcej...

   
 • ep
  Bo kto to widział, żeby zima trwała dwa tygodnie ( w tym dwa dni opadów śniegu). Przecież żadna firma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  To jest droga wojewódzka, więc loozik :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • reklama google
  reklamy wyświetlają się z ciasteczek, historii wyszukiwania czy przeglądania stron 8) może Ty lepiej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kierowca
  Proponuje zadzwonić do telewizji i powiedzieć ze jest zima

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box