Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Alfred, Wincenty, Włodzisław

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 799 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

sprzet 0Od dłuższego czasu drogi powiatowe są przedmiotem szczególnej uwagi ze strony władz powiatu średzkiego. Nowy sprzęt, remonty nawierzchni, ścieżki rowerowe – wszystkie te działania powinny cieszyć użytkowników dróg.

 

Nowy sprzęt

Pierwszym znaczącym zakupem był samochód średni DAF wyposażony w pług oraz piaskarko-posypywarkę. Zakup udało się zrealizować dzięki tańszej niż zakładano Akcji Zima oraz oszczędnościom poprzetargowym z inwestycji Powiatu. Nowy nabytek, wraz z wcześniej zakupioną przyczepą, kosztował Powiat 500 tys. zł.

Rok temu Służba Drogowa wzbogaciła się o remontera drogowego, inaczej zwanego patcherem. Nowy sprzęt znacznie „odmłodził” park maszynowy służby drogowej. Stary patcher miał już blisko trzydzieści lat, a naszym drogowcom służył jedenaście. Działania drogowców usprawnił również zakup ramienia wysięgnikowego i głowicy do koszenia poboczy i rowów. Ramię to wykorzystywane jest również do odmulania rowów i przycinania krzaków. Z myślą o ścieżkach rowerowych zakupiono traktorek do odśnieżania. Za te zakupy Powiat zapłacił 260 tys. zł.

Inwestycje 2016

W 2016 roku powiat zrealizował dwie drogowe inwestycje z wykorzystaniem środków z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W gminie Kostomłoty zmodernizowano drogę nr 1606D Lisowice-Chmielów, a w Gminie Miękinia 5,5 kilometrowy odcinek Mrozów-Wojnowice-Wilkostów. Obie inwestycje kosztowały ponad 9 ml zł, czego Powiat zapłacił prawie 3 mln zł. Z kolei dzięki partnerstwu z Gminą Środa Śląska udało się przebudować nawierzchni drogi powiatowej nr 2061 D na odcinku Święte-Przedmoście (koszt zadania 300 tys. zł).

Ciekawą inicjatywą Powiatu w 2016 roku była ścinka poboczy na odcinkach dróg powiatowych wraz z wywozem urobku, realizowana we współpracy z gminami powiatu. Pierwszą umowa objęła dziewiętnaście odcinków o łącznej długości 42 km. Oszczędności poprzetargowe pozwoliły na realizację kolejnych jedenastu odcinków.

Rok 2017

W tym roku drogi powiatowe również będą traktowane priorytetowo. Niedawno podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Rakoszyce-Cesarzowice wraz z chodnikami i ścieżką rowerową Rakoszyce-Kulin. Wykonawcy już przekazano plac budowy, a cała inwestycja powinna zakończyć się 31 sierpnia. Jej koszt to ponad 4 320 tys. zł 50% tej kwoty sfinansuje państwo w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a pozostałą część Powiat i Gmina Środa Śląska. Na dniach zostanie wyłoniony wykonawca przebudowy drogi powiatowej Szymanów-Zawadka. Wartość tego zadania to 2,3 mln zł, a dofinansowanie w wysokości 63,64% zł będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Rok 2017 to również zakupy inwestycyjne. W chwili obecnej trwa przetarg na dostawę fabrycznie nowego samochodu dostawczego skrzyniowego z podwójną kabiną, który znacznie usprawni pracę naszych drogowców. W budżecie powiatu przeznaczono na to 110 tys. zł.

„Dzieje się dużo, a będzie więcej”

– W temacie inwestycji drogowych dzieje się naprawdę dużo, a będzie jeszcze więcej, bo zdajemy sobie sprawę, że to ważny temat dla wielu mieszkańców. Niedługo zaczną się najważniejsze drogowe inwestycje. Wykonawcą pierwszej będzie Berger Bau, drugiego poznamy na dniach. Dwa inne wnioski czekają na rozstrzygniecie. Pierwszy złożony do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczy przebudowy mostu w Ujeździe Górnym, wartość tego zadania to prawie 600 tys. zł. Drugi - dwóch ścieżek rowerowych Ciechów-Cesarzowice oraz Zabłoto-Kostomłoty. Jego wartość to 2 250 tys. zł. Wyniki tego naboru poznamy w czerwcu, niemniej wierzymy, w pomyślne rozstrzygnięcie. Nie mogę nie wspomnieć też o ścieżce rowerowej Cesarzowice-Kulin, na którą staramy się pozyskać środki oraz realizowanym w partnerstwie z gminami powierzchniowym utrwaleniu kilkunastu kilometrów dróg wraz ze ścinką poboczy – mówi wicestarosta Grzegorz Pierzchalski.

Ogółem wydatki inwestycyjne Powiatu w 2017 roku wniosą 14,6 mln zł, z czego na drogi zostanie przeznaczonych 11 mln zł. Jak widać Powiat zintensyfikował swoje działania odnośnie dróg, a wszystko po to aby jeździło się po nich lepiej i bezpieczniej.

(ers) Fot. ers

sprzet

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Lyndon
  I'm curious to fіnd ߋut ѡhat bog sydtem у᧐u happen tto bbe ᴡorking with? I'm experiencing somе ѕmall ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wyatt
  Hey there, I think ʏour website miցht Ьe һaving browser compatibility issues. Ꮤhen I looк at yokur ...

  Czytaj więcej...

   
 • Julienne
  Havе ʏou eνer cоnsidered аbout including ɑ little bіt more thaqn just үour articles? I mean, ѡhat уou ...

  Czytaj więcej...

   
 • Robin
  Wonderful blog! Ⅾߋ you have any tips and hints fоr aspiring writers? Ι'm planning tⲟ start my own ...

  Czytaj więcej...

   
 • Fred
  Heⅼlo mу loved one! I wаnt t᧐o saү tһat tһіs article is amazing, grеat ᴡritten and ϲome ԝith apрroximately ...

  Czytaj więcej...

   
 • Tomas
  It's going to be ending of mmine day, except before finish I am reading this fantastic paragraph tto ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zdzichu
  Zasady przechowywania obornika są ściśle określone .Jak ktoś nie wie to niech trochę poczyta . Dla ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zdzichu
  Jak się ma parę tysięcy hektarów to wywozimy setki ton nawozu jak najdalej domu. W prywatnym państwie ...

  Czytaj więcej...

   
 • adwokat
  nie ma co się emocjonować w żadną stronę- ksiądz jest sam sobie winny. Po co mu było to nagranie po co ...

  Czytaj więcej...

   
 • gargamel
  każdy wie że były wikariusz i były kapelan bo wynika z tekstu a cel był zapewne taki że umorzono ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box