Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Łucja, Otylia, Eugeniusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1721 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pozar traw0W niedzielę koło Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śl. doszło do pożaru traw. Kilka minut wcześniej na średzkim cmentarzu doszło do pożaru kontenera. W zeszłym roku 6 osób poniosło śmierć, a 82 osoby zostały ranne w wyniku wypalania traw.

Pomimo prowadzonych działań informacyjnych, a także apeli strażaków, praktycznie codziennie do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śl. wpływają zgłoszenia dotyczące pożarów traw na terenie całego powiatu średzkiego. Tylko w samą niedzielę, 26 marca, straż pożarna wyjeżdżała do sześciu pożarów traw – w Piekarach, Mrozowie, przy drodze między Chomiążą a Rzeczycą, w Środzie Śląskiej przy ulicy Sikorskiego, a także przy średzkim Centrum Sportu i Rekreacji. Dzień wcześniej, w sobotę w Ciechowie za ogródkami działkowymi spaliło się 25 arów traw.

- Pożar nieużytków w Mazurowicach. Spaleniu uległo 30 arów nieużytków przy zabudowaniach mieszkalnych. Na miejscu zastęp OSP Malczyce. Przy użyciu jednego prądu wody szybko ugasiliśmy pożar – informowali o jednej z akcji ochotnicy z OSP Malczyce.

Dwa dni wcześniej, 19 marca, w Malczycach przy ul. Różanej spaleniu uległo kilkanaście arów nieużytków.

W tym okresie między miejscowością Różana a Drogomiłowice na skutek rozprzestrzenienia się pożaru suchej trawy, ogniem zajął się pustostan po zakładzie kamieniarskim.

- Spaleniu uległo około 20 arów trawy, a także drzwi budynku i częściowo dach – informowali o akcji ochotnicy z OSP KSRG Ujazd Górny.

W tym przypadku działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu wody, a także częściowe rozebranie dachu.

To tylko kilka z wielu akcji, w jakich od początku marca uczestniczą strażacy z terenu powiatu średzkiego. Każdego dnia podobnych zgłoszeń wpływa przynajmniej kilka.

Strażacy apelują

Wraz z początkiem marca ruszyła ogólnopolska kampania „Stop pożarom trawy”. Jak podaje Komenda Główna PSP w roku ubiegłym w całej Polsce odnotowano aż 126 tys. pożarów, przy czym 36 tys. stanowiły pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych.

- Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych. Łącznie spłonęło ponad 12 tys. ha łąk i nieużytków rolnych – czytamy na stronie Komendy Głównej.

Przy tym, jak przestrzegają strażacy, należy pamiętać, że wypalanie traw podlega zgodnie z Kodeksem Wykroczeń karze grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł.

Szersze informacje na temat prowadzonej przez straż akcji można znaleźć na stronie http://www.stoppozaromtraw.pl/, a także na stronie Komendy Głównej PSP.

(isz), Fot. mpr, OSP 

pozar trwa1

osp miekinia

522615 10151484287372070 809886646 n

osp miekinia1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

 • Średzianin
  Pan Artur na pewno jest usatysfakcjonowany rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi widać że burmistrz miał ...

  Czytaj więcej...

   
 • Rachciach
  A Ksiądz Proboszcz jeździ najnowszym BWM,a będzie mówił, że żyrandol w Kościele kosztuje 40 tys zł i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Tyle czasu to robic a przeciez ktos kiedys powiedzial ze rynek ma byc gotowy na Swieto Wina. Chyba ...

  Czytaj więcej...

   
 • brukarz
  A może wójt ujawni jaką swoją kwotą z prywatnego portfela wsparł ten wspaniały pomysł oraz kwoty ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Gratulacje dla zawodników i trenera. :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • stan
  a ile kosztuje wpisowe na taki turniej ?

  Czytaj więcej...

   
 • Joanna Bal
  CIEKAWA JESTEM CO NA KONIEC POWIEDZĄ ZNAM NIE TYLKO ZWYKŁYCH Z CHODNIKA LUDZI ALE WYŻEJ POSTAWIONYCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • TAK
  tak i będa tam przywiązywac w upały hejterów - pewne info!

  Czytaj więcej...

   
 • mam pytanie
  A co z pręgierzem, czy będzie odtworzony ?

  Czytaj więcej...

   
 • ziemowit
  Brawa dla tych co zdobyli medale i brawa dla tych którym sie nie udało jeszcze beda okazje na zdobycie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box