Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Bogna, Brygida, Apolinary

Odwiedza nas 778 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

8 konkurs0Wczoraj w średzkim gimnazjum odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Spośród siedemnastu uczestników najlepszą okazała się Sara Szafrańska z gimnazjum w Malczycach.

Po raz dziesiąty w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski twórczości Jana Pawła II. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział siedemnastu uczniów gimnazjów z: Malczyc, Lutyni, Ciechowa, Miękini, Środy Śl., Kostomłotów i Rakoszyc. Recytatorskie zmagania młodzieży ocieniało w tym roku jury w składzie: Wioletta Konowrocka-Kassjan, nauczycielka j. polskiego w Szkole Podstawowej w Środzie Śl, Katarzyna Stępniak i ks. Grzegorz Kopija, nauczyciel katechezy w ZSP nr 1. w Środzie Śl. posługujący w Kościele Św. Krzyża. Zanim jednak rozpoczął się konkurs, uczniowie ze średzkiego gimnazjum pod opieką katechety Łukasza Supernata przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny przygotowanym z okazji urodzin papieża.

Emocjonalne wykonania

Choć przed rozpoczęciem konkursu na sali wyczuwalna była lekka trema i stres związany z występem, podczas recytacji uczniowie zachwycili opanowaniem tekstu, umiejętnościami aktorskimi i wspaniałą recytacją. Dla jednego z nich, Macieja Wielgosiewicza z gimnazjum w Ciechowie występ był samą przyjemnością. Doświadczony i obyty z występami przed większą publicznością Maciej nie odczuwał stresu, ponieważ przez kilka lat uczestniczył w kółku teatralnym.

- Urzekła mnie recytacja Emila Szydłowskiego, dojrzała i trzymająca w napięciu od początku do końca. Gratulacje za uzasadniony gest sceniczny. Pomimo że Julia Adamiak nie została wyróżniona miejscem, jej wykonanie połączone ze śpiewem zostanie na długo w mojej pamięci – mówi Marzena Marcinkowska, jedna z organizatorek konkursu. - Szczególne podziękowania kieruję w kierunku opiekunów prowadzących, ponieważ widać rzetelną pracę obu stron - dodaje nauczycielka.

Podobnego zdania jest Urszula Wolska, pomysłodawczyni konkursu, podkreślając doskonałe przygotowanie uczestników.

- To był mój 10, jubileuszowy konkurs, dlatego chciałyśmy, aby było uroczyście. Uważam, że w tym roku był wyjątkowo wysoki poziom konkursu, choć ubiegłoroczny ocieniam równie wysoko. Muszę przyznać, że co poniektórzy przygotowali się bardzo ładnie, wybierając bardzo ładne utwory. Niektóre z nich słyszałam po raz pierwszy, choć jest to mój już dziesiąty konkurs. Podziwiam niektórych uczestników za to, że nauczyli się bardzo długich utworów, bo niektóre z nich trwały nawet osiem minut - mówi Urszula Wolska.

Zapytana, o to jak ocenia, jako można powiedzieć matka konkursu recytatorskiego, jego rozwój, pani Urszula zwraca uwagę na powodzenie, jakim zawsze cieszyły się kolejne edycje.

- Bardzo się cieszę, że to już dziesiąta edycja. Kiedy przygotowywałam pierwsze konkursy, nie myślałam, że będą trwały tak długo. Jednak zawsze cieszyły się popularnością. Zazwyczaj było przynajmniej 15 uczestników z pięciu czy sześciu szkół z terenu naszego powiatu. Podziękowania należą się paniom opiekunkom, które dbają o przygotowanie swoich uczniów na wysokim poziomie, ponieważ młodzież przyjeżdża zawsze bardzo dobrze przygotowana. Podziękowania należą się również naszemu sponsorowi – firmie Office VM ze Środy Sląskiej – dodaje organizatorka.

Wyniki Konkursu

Niesamowita i niezwykle emocjonalna, wywołująca gęsią skórkę recytacja wiersza „Szymon z Cyreny” sprawiła, że pierwsze miejsce przypadło Sarze Szafrańskiej z gimnazjum w Malczycach. Na drugim miejscu uplasował się Filip Łukasik za recytację wiersza „Cierpienie” z gimnazjum w Lutyni. Trzecie miejsce w konkursie zajął z kolei jego szkolny kolega, Emil Szydłowski za niezwykle sugestywną i dojrzałą interpretację wiersza „Robotnik z fabryki samochodów”.

Jury konkursu postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia dla uczennic średzkiego gimnazjum: Pauliny Rześniowieckiej i Natalii Ciszewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsora konkursu, firmę Office VM.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.

Iza Szczygieł, Fot. isz

1 konkurs5

1 konkurs7

2 konkurs6

3 konkurs3

4 konkurs4

5 konkurs2

6 konkurs1

7 konkurs

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
30
31

Najnowsze komentarze

 • obywatelka
  Nie da się niestety budowac fundamentów państwa nie robiąc nic w sprawie sądownictwa przez 8 lat ...

  Czytaj więcej...

   
 • adas
  - Jesteśmy tutaj żeby zaprotestować przeciwko ...jesteś tu żeby pokazać że jest Nowoczesną w Środzie..

  Czytaj więcej...

   
 • Zatroskany
  No ależ to kolejny absurd. Twierdzi teraz Pani że komuniści dogadali się min np z Panem Lechem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mad
  Odpowiedź była dla środzianina, który okazał się być obywatelką...Wy, ( w dwóch osobach) przełączcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ja
  Ja Pan się tak wszystkiego boi to może powinien mieć Pan w nicku Przerażony, niech Pan sie wezmie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zatroskany
  Nie zauważyłem błędu powinno być traktat akcesyjny 2003 zamiast 2005 przepraszam za literówkę

  Czytaj więcej...

   
 • Ja się pytam
  Żal mi was ludzie, nie rozumiecie istoty rzeczy. Korpo sędziowskie jest toczone przez gangrene i ...

  Czytaj więcej...

   
 • rr
  Najnowsza historia Polski. Pewnie chodzi o historie pisaną przez PIS? W TVP jest naprawdę rzeczowa. Gdyby ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zatroskany
  Z przerażeniem przeczytałem Pani argumenty. Z treści posta wnoskuje że Pani twierdzi że cała historia ...

  Czytaj więcej...

   
 • rr
  Krok po kroczku wszystkie ministerstwa są zawłaszczane to jest zagrożenie. Cała władza skupia się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box