Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1349 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

8 konkurs0Wczoraj w średzkim gimnazjum odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Spośród siedemnastu uczestników najlepszą okazała się Sara Szafrańska z gimnazjum w Malczycach.

Po raz dziesiąty w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski twórczości Jana Pawła II. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział siedemnastu uczniów gimnazjów z: Malczyc, Lutyni, Ciechowa, Miękini, Środy Śl., Kostomłotów i Rakoszyc. Recytatorskie zmagania młodzieży ocieniało w tym roku jury w składzie: Wioletta Konowrocka-Kassjan, nauczycielka j. polskiego w Szkole Podstawowej w Środzie Śl, Katarzyna Stępniak i ks. Grzegorz Kopija, nauczyciel katechezy w ZSP nr 1. w Środzie Śl. posługujący w Kościele Św. Krzyża. Zanim jednak rozpoczął się konkurs, uczniowie ze średzkiego gimnazjum pod opieką katechety Łukasza Supernata przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny przygotowanym z okazji urodzin papieża.

Emocjonalne wykonania

Choć przed rozpoczęciem konkursu na sali wyczuwalna była lekka trema i stres związany z występem, podczas recytacji uczniowie zachwycili opanowaniem tekstu, umiejętnościami aktorskimi i wspaniałą recytacją. Dla jednego z nich, Macieja Wielgosiewicza z gimnazjum w Ciechowie występ był samą przyjemnością. Doświadczony i obyty z występami przed większą publicznością Maciej nie odczuwał stresu, ponieważ przez kilka lat uczestniczył w kółku teatralnym.

- Urzekła mnie recytacja Emila Szydłowskiego, dojrzała i trzymająca w napięciu od początku do końca. Gratulacje za uzasadniony gest sceniczny. Pomimo że Julia Adamiak nie została wyróżniona miejscem, jej wykonanie połączone ze śpiewem zostanie na długo w mojej pamięci – mówi Marzena Marcinkowska, jedna z organizatorek konkursu. - Szczególne podziękowania kieruję w kierunku opiekunów prowadzących, ponieważ widać rzetelną pracę obu stron - dodaje nauczycielka.

Podobnego zdania jest Urszula Wolska, pomysłodawczyni konkursu, podkreślając doskonałe przygotowanie uczestników.

- To był mój 10, jubileuszowy konkurs, dlatego chciałyśmy, aby było uroczyście. Uważam, że w tym roku był wyjątkowo wysoki poziom konkursu, choć ubiegłoroczny ocieniam równie wysoko. Muszę przyznać, że co poniektórzy przygotowali się bardzo ładnie, wybierając bardzo ładne utwory. Niektóre z nich słyszałam po raz pierwszy, choć jest to mój już dziesiąty konkurs. Podziwiam niektórych uczestników za to, że nauczyli się bardzo długich utworów, bo niektóre z nich trwały nawet osiem minut - mówi Urszula Wolska.

Zapytana, o to jak ocenia, jako można powiedzieć matka konkursu recytatorskiego, jego rozwój, pani Urszula zwraca uwagę na powodzenie, jakim zawsze cieszyły się kolejne edycje.

- Bardzo się cieszę, że to już dziesiąta edycja. Kiedy przygotowywałam pierwsze konkursy, nie myślałam, że będą trwały tak długo. Jednak zawsze cieszyły się popularnością. Zazwyczaj było przynajmniej 15 uczestników z pięciu czy sześciu szkół z terenu naszego powiatu. Podziękowania należą się paniom opiekunkom, które dbają o przygotowanie swoich uczniów na wysokim poziomie, ponieważ młodzież przyjeżdża zawsze bardzo dobrze przygotowana. Podziękowania należą się również naszemu sponsorowi – firmie Office VM ze Środy Sląskiej – dodaje organizatorka.

Wyniki Konkursu

Niesamowita i niezwykle emocjonalna, wywołująca gęsią skórkę recytacja wiersza „Szymon z Cyreny” sprawiła, że pierwsze miejsce przypadło Sarze Szafrańskiej z gimnazjum w Malczycach. Na drugim miejscu uplasował się Filip Łukasik za recytację wiersza „Cierpienie” z gimnazjum w Lutyni. Trzecie miejsce w konkursie zajął z kolei jego szkolny kolega, Emil Szydłowski za niezwykle sugestywną i dojrzałą interpretację wiersza „Robotnik z fabryki samochodów”.

Jury konkursu postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia dla uczennic średzkiego gimnazjum: Pauliny Rześniowieckiej i Natalii Ciszewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsora konkursu, firmę Office VM.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.

Iza Szczygieł, Fot. isz

1 konkurs5

1 konkurs7

2 konkurs6

3 konkurs3

4 konkurs4

5 konkurs2

6 konkurs1

7 konkurs

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box