Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport poniedziałek, 10 czerwiec 2019 17:36

Agata Janus i Natalia Dybek na podium Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF

Skomentuj

W ostatni weekend maja w Nowej Rudzie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Spore sukcesy odnotowały zawodniczki i zawodnicy z Pisarzowic.

W najważniejszej imprezie w kategorii Juniora Młodszego zameldowało się 288 zawodniczek i zawodników z 54 klubów . Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do reprezentowało 19 zawodników w tym sześciu z sekcji Pisarzowice, którzy swoje kwalifikacje zdobyli poprzez starty w turniejach makroregionalnych. Agata Janus zdobyła brązowy medal w kategorii indywidualnych walk kobiet do 60 kg i tym samym tytuł II wice Mistrzyni Polski. Agata stoczyła 5 walk a przegrała w półfinale z obrończynią tytułu zawodniczką Kadry Narodowej i dwukrotną Mistrzynią Świata Juniorów Karoliną Dziura.

Natalia Dybek zdobyła brązowy medal w kategorii indywidualnych układów formalnych stopni 6-2 kup. Dla zawodniczek Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do, które na co dzień trenują w Pisarzowicach w Gminie Miękinia pod okiem trenera Łukasza Sudaka, to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Poza Agatą i Natalią bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy z sekcji Pisarzowice, którzy przyczynili się do zdobycia 49 punktów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.