Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Łucja, Otylia, Eugeniusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1738 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

psse 0Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej pragnie zwrócić Państwa uwagę na zagrożenia związane z tytoniem.

 

Tegorocznym tematem Dnia bez Tytoniu ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest "Tytoń - zagrożenie dla rozwoju".

Cele kampanii Światowego Dnia Bez Tytoniu 2017

 • Zwrócenie uwagi na związki między stosowaniem wyrobów tytoniowych, kontrolą tytoniu i zrównoważonym rozwojem.
 • Zachęcanie krajów do włączenia kontroli tytoniu do swoich krajowych działań w 2030 r. Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju.
 • Wspieranie państw członkowskich i społeczeństwo obywatelskie w celu zwalczania ingerencji przemysłu tytoniu w procesy polityczne, co z kolei prowadzi do wzmocnienia krajowych działań w zakresie kontroli tytoniu.
 • Zachęcanie do szerszego udziału społeczeństwa i partnerów w krajowych, regionalnych i globalnych działaniach na rzecz opracowania i wdrożenia strategii i planów rozwoju oraz osiągnięcia priorytetowych działań w zakresie kontroli tytoniu.
 • Pokazać, w jaki sposób poszczególni ludzie mogą przyczynić się do trwałego, wolnego od tytoniu świata, czy to poprzez zobowiązanie się do nigdy nie używania wyrobów tytoniowych, czy też zrezygnować z tego nawyku.

l

Kontrola tytoniu wspiera zdrowie i rozwój

WHO wzywa państwa do priorytetowego traktowania i przyspieszania wysiłków w zakresie kontroli tytoniu w ramach ich odpowiedzi na agendę na rzecz zrównoważonego rozwoju z 2030 r.

Wszystkie kraje czerpią korzyści z skutecznej kontroli epidemii tytoniu, przede wszystkim poprzez ochronę swoich obywateli przed szkodami związanymi z użyciem tytoniu i obniżeniem kosztów gospodarczych. Celem Agendy na rzecz Rozwoju Zrównoważonego i jej 17 globalnymi celami jest zapewnienie, że "nikt nie został w tyle".

 • Kontrola tytoniu została zapisana w agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jest on postrzegany jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie celu nr 3.4 w zakresie SDG na poziomie jednej trzeciej redukcji globalnej do 2030 r. Przedwczesnych zgonów z powodu chorób niezakaźnych (NCD), w tym chorób sercowo-naczyniowych, raków i przewlekłej zapchanej choroby płuc. Dodatkowym celem, jakie muszą spełnić rządy rozwijające krajowe odpowiedzi na temat zrównoważonego rozwoju, jest wzmocnienie wdrażania Ramowej konwencji WHO w sprawie tytoniu we wszystkich krajach.

Kontrolowanie tytoniu pomaga osiągnąć inne cele globalne

Oprócz ratowania życia i zmniejszenia nierówności zdrowotnych kompleksowa kontrola tytoniu obejmuje niekorzystny wpływ na uprawę tytoniu, produkcję, handel i konsumpcję.

Kontrola tytoniu może złamać cykl ubóstwa, przyczynić się do zakończenia głodu, promować zrównoważone rolnictwo i wzrost gospodarczy oraz przeciwdziałać zmianie klimatu. Rosnące podatki od wyrobów tytoniowych mogą być również wykorzystane do finansowania powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i innych programów rozwoju rządu.

To nie tylko rządy mogą zwiększyć wysiłki w zakresie kontroli tytoniu: ludzie mogą przyczyniać się na poziomie indywidualnym do trwałego, wolnego od tytoniu świata. Ludzie mogą zobowiązać się do nigdy nie podejmowania produktów tytoniowych. Ci, którzy stosują tytoń, mogą zrezygnować z tego zwyczaju lub szukać pomocy w ten sposób, co z kolei chroni ich zdrowie, a także osoby narażone na wtórny dym, w tym dzieci, innych członków rodziny i przyjaciół. Pieniądze nie przeznaczone na tytoń mogą być z kolei wykorzystywane do innych zasadniczych zastosowań, w tym zakupu zdrowej żywności, opieki zdrowotnej i edukacji.

 Ostatecznym celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu,

ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy.

W związku z powyższym zapraszam do podjęcia działań związanych z organizacją kampanii. Zapraszam również do korzystania z filmów edukacyjnych przygotowanych do programu "Bieg po zdrowie" zamieszczonych na youtube oraz ze stron internetowych WHO.

(psse)

psse 1

psse 2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

 • Średzianin
  Pan Artur na pewno jest usatysfakcjonowany rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi widać że burmistrz miał ...

  Czytaj więcej...

   
 • Rachciach
  A Ksiądz Proboszcz jeździ najnowszym BWM,a będzie mówił, że żyrandol w Kościele kosztuje 40 tys zł i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mietek
  Tyle czasu to robic a przeciez ktos kiedys powiedzial ze rynek ma byc gotowy na Swieto Wina. Chyba ...

  Czytaj więcej...

   
 • brukarz
  A może wójt ujawni jaką swoją kwotą z prywatnego portfela wsparł ten wspaniały pomysł oraz kwoty ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Gratulacje dla zawodników i trenera. :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • stan
  a ile kosztuje wpisowe na taki turniej ?

  Czytaj więcej...

   
 • Joanna Bal
  CIEKAWA JESTEM CO NA KONIEC POWIEDZĄ ZNAM NIE TYLKO ZWYKŁYCH Z CHODNIKA LUDZI ALE WYŻEJ POSTAWIONYCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • TAK
  tak i będa tam przywiązywac w upały hejterów - pewne info!

  Czytaj więcej...

   
 • mam pytanie
  A co z pręgierzem, czy będzie odtworzony ?

  Czytaj więcej...

   
 • ziemowit
  Brawa dla tych co zdobyli medale i brawa dla tych którym sie nie udało jeszcze beda okazje na zdobycie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box