Dzisiaj jest: 22 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1438 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ciechow0Ostatnie dni w Publicznym Przedszkolu w Ciechowie minęły niezwykle intensywnie. Przedszkolaki najpierw przygotowały dla swoich rodziców uroczyste apele, by następnie 1 czerwca świętować Dzień Dziecka.

- To był tydzień wielu niezapomnianych atrakcji i niesamowitych niespodzianek – tak wspominają dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciechowie. 

Cykl uroczystości i wspólnej zabawy rozpoczął się już 26 maja, kiedy grupy przedszkolne „Kwiatuszki” i „Żabki” przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Mamy. W spotkaniu uczestniczyli również tatusiowe, którzy z zaciekawieniem i niecierpliwością oczekiwali na występy swoich dzieci. To święto to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiechy, wzruszenie i duma z własnych pociech. Wszyscy zaproszeni goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali wierszy, piosenek i życzeń. Przedszkolaki na tą wyjątkową uroczystość przygotowały dla kochanych rodziców część artystyczną: wystawiały krótkie przedstawienia, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały przeróżne tańce. Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali laurki, upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Rodzice wraz ze swoimi pociechami spędzili miłe chwile przy słodkim poczęstunku. Po uroczystości w sali przedszkolnej zaproszeni goście wraz ze swoimi dziećmi przenieśli się na plac przedszkolny, aby w plenerze posłuchać koncertu muzycznego „Filharmonia na wesoło”. Nie zabrakło tańca i wspólnej zabawy rodziców, dzieci i pań nauczycielek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła 
i niezwykle rodzinna.

Świętowania ciąg dalszy

Już od poniedziałku, 29 maja, czekały na nas kolejne, wielkie wydarzenia w naszym przedszkolu, do których dzieci przygotowywały się od dawna. W poniedziałek 29.05.2017r grupy: „Smerfy”, „Elfy” i „Jagódki” świętowały Dzień Mamy. Podczas spotkań z rodzicami nie zabrakło wielu wzruszeń, uśmiechów, wspólnej zabawy i tańców ze swoimi rodzicami. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i przejęciem z powodu tak ważnego występu, a dla rodziców były to chwile pełne niespodzianek, wzruszeń i dumy ze swych pociech. 

We wtorek 30 maja przedszkolaki miały okazję wziąć udział w wyjeździe do kina w Środzie Śląskiej. Podczas seansu dzieci spotkały się z bohaterami bajki pt. „Dzieciak rządzi”. Dzieci były zachwycone wyjazdem, a także udziałem w niezapomnianym seansie kinowym. 

- To jedna z najśmieszniejszych bajek, jakie ostatnio oglądałem i chętnie zobaczę ją jeszcze raz – tak relacjonował seans Jakub ze starszej grupy.

W środę 31 maja także nie zabrakło kolejnych niespodzianek i atrakcji. W tym dniu obchodzono Światowy Dzień bez Papierosa. W grupach przeprowadzono pogadanki z dziećmi o wpływie palenia papierosów na nasz organizm i nasze zdrowie. Dzieci wykonały plakaty i rysunki na temat szkodliwości palenia a także przebywania w towarzystwie osób palących. W szatni umieszczono również wystawę prac dzieci i ulotek informacyjnych dla rodziców. W tym dniu dzieci brały również udział w teatrzyku pt: "Kaczka cudaczka", który także był świetną zabawą dla przedszkolaków. 

Dzień Dziecka w Ciechowie

W czwartek 1 czerwca miały miejsce najbardziej wyczekiwane przez dzieci wydarzenia. Już samo odświętnie przystrojone wejście do przedszkola zdradzało, że to ten niecierpliwie oczekiwany Dzień Dziecka. W tym dniu przedszkolaki już od samego rana dopytywały o przygotowane atrakcje i były bardzo ciekawe niespodzianek, jakie na nie czekają. Tuż po śniadaniu uczestniczyliśmy w teatrzyku pt. „ Niedowiary w bibliotece kryją się czary” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Ciechowie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i skupieniem wpatrywały się w sztukę, a także czynnie uczestniczyły w przedstawieniu wspólnie z aktorami. Kolejnym punktem dnia było spotkanie z panią Dyrektor Bożeną Błaszczyszyn, która złożyła dzieciom najlepsze życzenia a także zaprosiła wszystkich na wspólny poczęstunek, podczas którego dzieci smakowały pyszne owoce, kruche ciasteczka i ulubione cukierki. Największą atrakcją dnia były dmuchańce, za którymi dzieci wypatrywały już od rana.

- Zabawa na dmuchańcach, to najfajniejszy Dzień Dziecka – komentowały dziewczynki z najstarszej grupy. - Chcielibyśmy, żeby dmuchańce zostały już u nas na zawsze – dodawali chłopcy.

Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw przy muzyce, malowania buziek, a także konkursów takich jak: przeciąganie liny, najpiękniejszy rysunek wykonany kredą, największa bańka mydlana. Podczas dnia przez cały czas towarzyszył nam gość specjalny – Clown, który umilał nam każdą zabawę. Każde z dzieci na zakończenie dnia otrzymało drobne upominki: zabawkę i słodki poczęstunek. Żal kończyć tak wspaniały dzień, dlatego też nauczycielki postanowiły przedłużyć obchody tego niezwykłego dnia. 

W piątek, 2 czerwca, czekały na nas kolejne atrakcje związane z obchodami Dnia Dziecka. W tym dniu odbyły się kolejne konkursy na placu zabaw a także wspólne zabawy przy muzyce. Należy tu wspomnieć o zabawach z chustą i tunelem animacyjnym, zabawie „worek z ubraniami”, tańcach grupowych i w parach, zabawach z balonami. Nie zabrakło także pysznej niespodzianki dla przedszkolaków, którą były uwielbiane przez dzieci lody. Tydzień pełen atrakcji dobiegł końca, ale to nie wszystkie niespodzianki, na jakie mogą liczyć dzieci, bo już niedługo czekają nas wycieczki do Małpiego Gaju, do Straży Pożarnej, a także uroczyste zakończenie przedszkola. 

Serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom i rodzicom za pomoc i wkład włożone w organizację wszelkich wydarzeń w naszym przedszkolu. 

Małgorzata Abel, Małgorzata Markiewicz, Fot. Publiczne Przedszkole w Ciechowie

ciechow

ciechow1

ciechow2

ciechow3

ciechow4

ciechow5

ciechow6

ciechow7

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Eukaliptis
  Co za źenada, w tej tylko narkotyki i narkotyki :-x Pozdrawiam cieplutko Panią Janinę :cry:

  Czytaj więcej...

   
 • maria
  Co to za tytuł. Przecież , co wynika również z tekstu tytuł otrzymało 5 osób

  Czytaj więcej...

   
 • Klaudia
  hahahah czy pisząc to wgl się zastanowiłeś? Sala w Domu Kultury jest dobrze klimatyzowana, szczególnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Klaudia
  Co tu dużo się zastanawiac ? We trzy poszły za winkiel coś "zajarac" albo "zażyc" i tyle. Czego dzisiaj ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kamila
  Rozumiem zaniepokojenie rodziców, ale chyba trochę na siłę próbują doszukiwac się nieprawidłowości w ...

  Czytaj więcej...

   
 • Detektyw
  Średzka Logika - Dziewczynki zemdlały bo było duszno na sali i do tego doszedł stres - kolejna zemdlała ...

  Czytaj więcej...

   
 • Megan
  Janina, zajmij się czymś innym, nie nakręcaj się.

  Czytaj więcej...

   
 • K2-7500
  Ty przeczytałaś co napisałaś ? Żenada

  Czytaj więcej...

   
 • echo 1
  załosne ,zeby takie wypociny tu pisac. Współczuję takiego myślenia i podejscia do życia. Wesołych ...

  Czytaj więcej...

   
 • nika
  Uważam, że sala w DK ma bardzo dobrą klimatyzację

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box