Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Kinga, Krystyna, Olga

Odwiedza nas 694 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tauron umowa 01,86 mln zł – na taką kwotę opiewa umowa na świadczenie usług oświetleniowych o podwyższonym standardzie wynegocjowana między gminą Środa Śląska, a firmą Tauron Dystrybucja S.A.

 

Na mocy kontraktu Tauron będzie świadczył usługi serwisu i eksploatacji oraz modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Środa Śląska do 31 maja 2021.

Wśród kluczowych zadań, do których zobowiązał się Tauron znalazły się przede wszystkim obsługa łącznie 1912 szt. lamp oświetleniowych, ich przeglądy, serwisowanie oraz usuwanie usterek i awarii. Co istotne, umowa określa czas, w jakim Tauron ma zareagować na zgłoszenie i naprawić awarię lub usterkę. Bardzo ważnym elementem całego kontraktu jest również modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego, na którą przeznaczono w umowie ponad 610 tys. zł. Wykonawca ma sukcesywnie wymieniać istniejące oświetlenie sodowe na stosowane już standardowo w Gminie oświetlenie typu LED oraz dowieszać lampy na sieciach skojarzonych.

W wyniku kilkumiesięcznych rozmów i negocjacji Burmistrz wraz z Wydziałem Inwestycji wynegocjowali korzystną dla Gminy Środa Śląska miesięczną stawkę opłaty ryczałtowej za jeden punkt świetlny, będący własnością TAURON Dystrybucja S.A. Impas w sprawie tego kontraktu trwał od kilku kadencji, a problem narastał z roku na rok, bowiem poprzednia umowa była zawarta jeszcze w 1996 roku.

- Początkowo Tauron, jak wielu innym gminom i miastom, zaproponował nam wysoką opłatę miesięczną, ale dzięki negocjacjom udało się nam rozłożyć proces dostosowania poziomu stawek do aktualnych poziomów rynkowych na okres 4 lat. To duży sukces - informuje Ireneusz Fura, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

W efekcie zawartego kontraktu przez najbliższe dwa lata Gmina Środa Śląska będzie płacić miesięczny ryczałt za punkt świetlny na poziomie preferencyjnym, z 25% upustem w stosunku do stawki rynkowej, a proponowaną przez Tauron docelową stawkę rynkową Gmina zapłaci dopiero w czwartym roku trwania umowy.

– Nowoczesne i oszczędne oświetlenie na terenie naszej Gminy to jeden z priorytetów tej kadencji, tym bardziej cieszę się, że po skutecznych negocjacjach udało się podpisać umowę na korzystnych warunkach. Z jednej strony będziemy modernizować i budować nowe lampy, z drugiej chcemy jak najlepiej dbać o istniejące punkty oświetleniowe – podkreśla burmistrz Adam Ruciński.

(um) fot. um

Tauron umowa

Umowa z firmą Tauron Dystrybucja S.A. obowiązuje od początku czerwca br.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
30
31

Najnowsze komentarze

 • roskal
  też zawsze przegapiam i dowiaduję sie dopiero po fakcie z netu.

  Czytaj więcej...

   
 • Patryk
  Głąb i jego argumenty :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • Patryk
  Szambo wylało . Powychodziły pluskwy z debilami u boku . Co za mordy krzywe.

  Czytaj więcej...

   
 • marcin jaskóła
  ja znałazłem auto nr DW 519AA jutro jak zobaczę stoi 21 dni nikt nie ruszy KGP w środa ślaśka

  Czytaj więcej...

   
 • mir
  Młodzi ludzie nie boją się dobrych zmian.Teraz wyroki są własnie ustalane pomiędzy policjantem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr
  Błazenada puczystów średzkich.

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Dlaczego nikt nie protestowal gdy PO podnosilo wiek emerytalny? Dlaczego nikt nie protestowal jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Greg
  Brawo PiS. Tak trzymać :-)

  Czytaj więcej...

   
 • obywatelka
  Nie da się niestety budowac fundamentów państwa nie robiąc nic w sprawie sądownictwa przez 8 lat ...

  Czytaj więcej...

   
 • adas
  - Jesteśmy tutaj żeby zaprotestować przeciwko ...jesteś tu żeby pokazać że jest Nowoczesną w Środzie..

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box