Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Józef, Bogdan, Marek

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 930 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tauron umowa 01,86 mln zł – na taką kwotę opiewa umowa na świadczenie usług oświetleniowych o podwyższonym standardzie wynegocjowana między gminą Środa Śląska, a firmą Tauron Dystrybucja S.A.

 

Na mocy kontraktu Tauron będzie świadczył usługi serwisu i eksploatacji oraz modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Środa Śląska do 31 maja 2021.

Wśród kluczowych zadań, do których zobowiązał się Tauron znalazły się przede wszystkim obsługa łącznie 1912 szt. lamp oświetleniowych, ich przeglądy, serwisowanie oraz usuwanie usterek i awarii. Co istotne, umowa określa czas, w jakim Tauron ma zareagować na zgłoszenie i naprawić awarię lub usterkę. Bardzo ważnym elementem całego kontraktu jest również modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego, na którą przeznaczono w umowie ponad 610 tys. zł. Wykonawca ma sukcesywnie wymieniać istniejące oświetlenie sodowe na stosowane już standardowo w Gminie oświetlenie typu LED oraz dowieszać lampy na sieciach skojarzonych.

W wyniku kilkumiesięcznych rozmów i negocjacji Burmistrz wraz z Wydziałem Inwestycji wynegocjowali korzystną dla Gminy Środa Śląska miesięczną stawkę opłaty ryczałtowej za jeden punkt świetlny, będący własnością TAURON Dystrybucja S.A. Impas w sprawie tego kontraktu trwał od kilku kadencji, a problem narastał z roku na rok, bowiem poprzednia umowa była zawarta jeszcze w 1996 roku.

- Początkowo Tauron, jak wielu innym gminom i miastom, zaproponował nam wysoką opłatę miesięczną, ale dzięki negocjacjom udało się nam rozłożyć proces dostosowania poziomu stawek do aktualnych poziomów rynkowych na okres 4 lat. To duży sukces - informuje Ireneusz Fura, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

W efekcie zawartego kontraktu przez najbliższe dwa lata Gmina Środa Śląska będzie płacić miesięczny ryczałt za punkt świetlny na poziomie preferencyjnym, z 25% upustem w stosunku do stawki rynkowej, a proponowaną przez Tauron docelową stawkę rynkową Gmina zapłaci dopiero w czwartym roku trwania umowy.

– Nowoczesne i oszczędne oświetlenie na terenie naszej Gminy to jeden z priorytetów tej kadencji, tym bardziej cieszę się, że po skutecznych negocjacjach udało się podpisać umowę na korzystnych warunkach. Z jednej strony będziemy modernizować i budować nowe lampy, z drugiej chcemy jak najlepiej dbać o istniejące punkty oświetleniowe – podkreśla burmistrz Adam Ruciński.

(um) fot. um

Tauron umowa

Umowa z firmą Tauron Dystrybucja S.A. obowiązuje od początku czerwca br.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stan
  Jechałem ok. 15 z Kątów w strone Środy i tragedia !!! Za Rakoszycami ustąpił mi Pierwszeństwa tir bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Write Essay Service
  literature research papers write research paper college research paper research paper

  Czytaj więcej...

   
 • pwik00
  Stan drogi 346 na odcinku Środa Śląska - Kąty Wr. to skandal! Wzywamy władze samorządowe do natychmiastowej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  ...czyjeś życie oczywiście :)

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  Dobrze że to kogoś w ogóle interesuje Obywatelska podstawa Dziękuję Pani Joanno być może taka sprawa ...

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gul skoczy
  Po co tyle jednostek??? Widocznie poszło takie zgłoszenie... A kto zapłaci ? zapłaci gmina na to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karrina
  Rany po co tyle jednostek strazackich do jednego samochodu. Kto zaplaci za wyjazdy OSP?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box