Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1381 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

podpalony jezOpublikowany wczoraj film, na którym dwie uczennice średzkiego gimnazjum znęcają się, a następnie podpalają jeża, wywołał prawdziwe poruszenie. Do naszej redakcji wpłynęło kilkanaście wiadomości z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Dwa tygodnie temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o jeżykach, których matka zginęła podczas koszenia traw w jednej z miejscowości na terenie naszej gminy. Wówczas apelowaliśmy wraz z Ekostrażą, która zajmuje się opieką m.in. nad jeżykami o datki i wsparcie dla osieroconych maleństw. Tym razem niegroźne i bezbronne zupełnie zwierzę, jakim jest jeż, zamiast pomocy ze strony człowieka, otrzymało cierpienie ze strony dwóch gimnazjalistek ze średzkiego gimnazjum, które znęcały się nad nim, by na koniec podpalić bezbronnego, objętego ochroną zwierzaka.

- Zwracam się do redakcji z prośbą o rozgłoszenie całej sytuacji dzisiejszego wieczora. Dwie nastolatki  (...) i Maria (...) znęcały się nad ŻYWYM JEŻEM rzucając w niego butelkami, a następnie podpaliły go na terenie Środy Śląskiej. Chcemy, aby poniosły jak największe konsekwencje za swoje czyny. STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT. Mam nadzieję że Państwo coś z tym zrobią. Załączam jeszcze filmik, w którym "pochwaliły" się swoim zachowaniem - napisała do nas Angelika.

Głosów w podobnym tonie jest znacznie więcej.

Ekostraż i list zbulwersowanego mieszkańca

Działaniami dwóch nieletnich uczennic oburzeni są również członkowie EKOSTRAŻY:

- Jesteśmy zbulwersowani. Jest to czyn haniebny. Takie sytuacje nie powinny się wydarzyć. W tej chwili wyjaśniamy sprawę – poinformowała nas organizacja zajmująca się na co dzień humanitarną ochroną zwierząt.

W sprawie oburzającego zachowania dziewczyn otrzymaliśmy przed chwilą list od pana Karola.

- Chciałbym zgłosić bardzo bulwersującą sprawę. Dziś w nocy 2 gimnazjalistki żywcem spaliły jeża. Sprawa została zgłoszona do wrocławskiej Ekostraży. Na policję trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Średzkie gimnazjum również zostało poinformowane o sprawie – czytamy w liście. - Gimnazjalistki to jeszcze dzieci, a już wyżywają się na bezbronnych. Teraz spaliły Bogu ducha winnego jeża, a kto będzie następny? Może nasze dzieci lub wnuki? - pyta pan Karol. - Bardzo proszę o zajęcie się tematem i nagłośnienie go. Ta sprawa nie może zostać przemilczana! Jeże są pod ochroną, a ludzie powinni wiedzieć, co dzieje się z niepełnoletnimi! Nie możemy zgadzać się na bestialstwo wobec zwierząt. To poniżej wszelkiej krytyki. Dziękuję i liczę na Państwa czujność. Wszelkie szczegóły i przerażający filmik znajdują się na profilu Ekostraży na Facebooku: https://www.facebook.com/EKOSTRAZ/videos/vb.335087058500/10155428914853501/?type=2&theater&notif_t=video_comment&notif_id=1497422328027395 kończy swój list nasz czytelnik.

Decyzja szkoły i postępowanie policji

Sprawa okrucieństwa dziewczyn trafiła na policję i do szkoły, której są uczennicami. Jak poinformowała nas st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, dziś do tutejszej komendy policji wpłynęła informacja o zaistniałej sytuacji wraz z nagraniem. Materiały zostaną przekazane do Zespołu ds Nieletnich, który wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia. Jak zapewnia policja, z pewnością w tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie.

Działania wobec uczennic gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej podjęła również dyrekcja placówki.

- Rano dotarła do nas informacja wraz z filmem, na które od razu zareagowaliśmy. Znamy już personalia obu uczennic. Sprawa jest przez nas analizowana we współpracy z dziewczynkami, ich rodzicami oraz policją i sądem rodzinnym – informuje dyrektor szkoły, Włodzimierz Papacz. - Po przeanalizowaniu sprawy, w najbliższym czasie rada pedagogiczna podejmie stosowne decyzje odnośnie dziewcząt. Jednocześnie pragnę podkreślić, że jest nam niezmiernie przykro, że uczennice naszego gimnazjum dopuściły się takiego czynu – dodaje dyrektor.

Do sprawy wrócimy.

(isz), Fot. screen nagrania

podpalony jez 1

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box