Dzisiaj jest: 21 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Eleonora, Feliks, Kiejstus

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1044 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

abc0W jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej? W jaki sposób ułożyć osobę nieprzytomną? Jakie są numery alarmowe i jak wezwać pomoc? Na te i wiele innych zagadnień rozmawiali uczniowie średzkiej podstawówki w ramach akcji „ABC Małego Ratownika”.

To już trzecia edycja programu, którego koordynatorami są dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej - Celina Staśko i Marzysława Kostorowska. W tym roku spotkania w klasach I i II przeprowadzał Sławomir Wilczyński, pracownik Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej i jednocześnie Ratownik Medyczny. W klasach trzecich prelekcję na temat pierwszej pomocy poprowadziły nauczycielki, Monika Wołyniec i Celina Staśko.

- Podczas pogadanki poruszone zostały następujące tematy: zasady i przepisy bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzeganie zasad postępowania z psem, kontakty z osobami obcymi, a także alarm przeciwpożarowy, przyczyny powstawania pożarów i zasady zachowania podczas pożaru – opowiada o przedsięwzięciu Celina Staśko.

W trakcie zajęć ze Sławomirem Wilczyńskim uczniowie I i Ii klas mieli również okazję uczestniczenia w przeprowadzonych przez ratownika medycznego ćwiczeniach. A chętnych do wspólnego działania nie brakowało.

Pozycja boczna i oddech ratowniczy

Czym jest oddech ratowniczy? Na czym polega? W jaki sposób wykonywać masaż serca i w jaki sposób wzywać pomoc do poszkodowanego? Wszystkich tych jakże ważnych umiejętności nabyli uczniowie klas trzecich podczas spotkania z Moniką Wołyniec i Celiną Staśko. Podobnie, jak w przypadku klas młodszych, również uczniowie starszych klas z chęcią uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach praktycznych.

- Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych ( rannych , nieprzytomnych) oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia nauczyciela.

Pogadanki w klasach trzecich zakończyły się egzaminem z pierwszej pomocy, a wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w zajęciach pierwszej pomocy.

- Zajęcia przeprowadzone we wszystkich klasach zostały bardzo dobrze ocenione przez wychowawców klas i przez same dzieci. Szczególnie zadowolone były dzieci klas trzecich , ponieważ każdy uczeń mógł wykonać wszystkie ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem prowadzących zajęcia – podsumowuje trzecią już edycję akcji inicjatorka, Celina Staśko.

(isz), Fot. isz

1 abc6

1 abc7

2 abc5

2 abc8

3 abc2

3 abc4

4 abc1

4 abc3

5 abc

 Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • teżpacjent
  he he to pewnie w tej przychodni przy Kilińskiego. Też słyszałem takie teksty o miodzie. Normalka ...

  Czytaj więcej...

   
 • noko
  A wiec kochani nadszedł czas ze nasz kochany Rucinski przejmuje kontrole nad wszystkim pozbyl sie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Środa
  Problem tej przychodni jest bardzo złożony panie z recepcji odokładają rana tel. żeby nie można było ...

  Czytaj więcej...

   
 • taaa
  Już to widzę jak pracownik przez pół godz.rozmawia przez telefon a Pani mąż stoi grzecznie i cierpliwie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Grubbs
  Jak zwykle debile w tym kraju podejmuja decyzje.Wystarczy w ramach eksperymentu zainstalowac na tydzien ...

  Czytaj więcej...

   
 • jan
  A teraz w drugą stronę, stoisz w kolejce a Panie recepcjonistki zapisują tylko wizyty z ...

  Czytaj więcej...

   
 • masz wyjście
  Przenieś się do Esculapa , na Mostową ,do Kubika etc masz wybór ,po co się katujesz?!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • ala
  Tak a jeśli ktoś nie może przyjśc osobiscie to jak ma dziecko o 7:40 zarejstrowac ???

  Czytaj więcej...

   
 • zbaraniały
  Tanio, szybko i dobrze? Nie tylko w medycynie to nie działa ;-)

  Czytaj więcej...

   
 • Ajarozumiemwszystkop
  Przecież od 7:40 jest rejestracja dzieci ..

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box