Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Aleksandra, Dagmara

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1404 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

abc0W jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej? W jaki sposób ułożyć osobę nieprzytomną? Jakie są numery alarmowe i jak wezwać pomoc? Na te i wiele innych zagadnień rozmawiali uczniowie średzkiej podstawówki w ramach akcji „ABC Małego Ratownika”.

To już trzecia edycja programu, którego koordynatorami są dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej - Celina Staśko i Marzysława Kostorowska. W tym roku spotkania w klasach I i II przeprowadzał Sławomir Wilczyński, pracownik Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej i jednocześnie Ratownik Medyczny. W klasach trzecich prelekcję na temat pierwszej pomocy poprowadziły nauczycielki, Monika Wołyniec i Celina Staśko.

- Podczas pogadanki poruszone zostały następujące tematy: zasady i przepisy bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzeganie zasad postępowania z psem, kontakty z osobami obcymi, a także alarm przeciwpożarowy, przyczyny powstawania pożarów i zasady zachowania podczas pożaru – opowiada o przedsięwzięciu Celina Staśko.

W trakcie zajęć ze Sławomirem Wilczyńskim uczniowie I i Ii klas mieli również okazję uczestniczenia w przeprowadzonych przez ratownika medycznego ćwiczeniach. A chętnych do wspólnego działania nie brakowało.

Pozycja boczna i oddech ratowniczy

Czym jest oddech ratowniczy? Na czym polega? W jaki sposób wykonywać masaż serca i w jaki sposób wzywać pomoc do poszkodowanego? Wszystkich tych jakże ważnych umiejętności nabyli uczniowie klas trzecich podczas spotkania z Moniką Wołyniec i Celiną Staśko. Podobnie, jak w przypadku klas młodszych, również uczniowie starszych klas z chęcią uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach praktycznych.

- Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych ( rannych , nieprzytomnych) oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia nauczyciela.

Pogadanki w klasach trzecich zakończyły się egzaminem z pierwszej pomocy, a wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w zajęciach pierwszej pomocy.

- Zajęcia przeprowadzone we wszystkich klasach zostały bardzo dobrze ocenione przez wychowawców klas i przez same dzieci. Szczególnie zadowolone były dzieci klas trzecich , ponieważ każdy uczeń mógł wykonać wszystkie ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem prowadzących zajęcia – podsumowuje trzecią już edycję akcji inicjatorka, Celina Staśko.

(isz), Fot. isz

1 abc6

1 abc7

2 abc5

2 abc8

3 abc2

3 abc4

4 abc1

4 abc3

5 abc

 Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • mam pytanie
  A co z pręgierzem, czy będzie odtworzony ?

  Czytaj więcej...

   
 • ziemowit
  Brawa dla tych co zdobyli medale i brawa dla tych którym sie nie udało jeszcze beda okazje na zdobycie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aga
  Proszę w wiadomości mailowej o informację czyj to pies. Email: [email protected] oczywiscie anonimowo.

  Czytaj więcej...

   
 • a ja
  no nie sądzę jest tu kilka bardzo NIEwygodnych szcególnie o rynek :P

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Te pytania i odpowiedzi ukladal sam adas jedna wielka hipokryzja.

  Czytaj więcej...

   
 • ida
  Wójt jak zwykle promuje się za czyjeś pieniądze i rozdaje je swoim znajomym

  Czytaj więcej...

   
 • aandrzej
  Czy Mikołaj przyniósł wójtowi Frankowskiemu nowy angaż zgodny z buraczanym wnioskiem sołtysa Mazurowic?

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz wróbel
  O na tym się starosta zna! I na robieniu głupiej miny do złej gry. Jeszcze jeden telewizor niech kupi ...

  Czytaj więcej...

   
 • josef
  Treść usunięta przez Administratora. Regulamin serwisu dostępny jest pod adresem ...

  Czytaj więcej...

   
 • xyz
  tyle narodu w tym roku przyszło że szok

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box