Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1399 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

KONCERT W OSIEKU 0Po raz kolejny kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami muzyki poważnej za sprawą chóru Misericordia parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu i Młodszej Orkiestry Kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, pod dyrekcją Aleksandra Piechaczka.

W niedzielę (18 czerwca) w świątyni odbył się już trzeci koncert z cyklu „Muzyka - most między światami” zorganizowany przez Tomasza Kościelskiego, przy współudziale miejscowej parafii, sołtysa oraz mieszkańców wsi.

- Pragniemy, aby muzyka połączyła dwa odległe światy, jak przeszłość i teraźniejszość, w historii minionych epok, które kreowały ją przez wieki. To także niezwykłe spotkanie dojrzałych muzyków z najmłodszymi adeptami tej sztuki, uczniami szkoły muzycznej - podkreśla T. Kościelski.

Koncerty kameralne zainicjowane przez pana Tomasza w 2013 roku na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w gminie Kostomłoty. Pierwsze dwa odbyły się w Piotrowicach, następne w Kostomłotach - też dwa, a od ubiegłego roku w Osieku - tu odbyły się już cztery koncerty.

- Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców gminy Kostomłoty, ze szczególnym naciskiem na dzieci i młodzież - mówi Tomasz Kościelski. - Chciałbym, aby ludzie mieli możliwość obcowania z muzyką poważną, poznawania jej i czerpania z niej radości. Poprzez organizowanie koncertów chciałbym także pomagać parafiom przy renowacji organów.

Także podczas niedzielnego koncertu zbierano dobrowolne datki na kościelny instrument.

- Mam nadzieję, że w miarę rozpowszechniania się idei koncertów, uda się rozpocząć pracę nad organami, które istnieją w kościele w Osieku. Instrument wymaga bardzo gruntownych prac naprawczych. Na szczęście jego stan pozwala na szybkie jego uruchomienie, może dzięki koncertom się to uda? - podkreśla pan Tomasz.

Jak widać całej idei przyświecają szczytne cele, które wyznaczył sobie organizator. Życzymy mu powodzenia w realizacji, a państwa zapraszamy do udziału w kolejnych koncertach. Wszystkie organizowane do tej pory nie były biletowane dzięki wsparciu sponsorów i następne także będą bezpłatne.

(red) fot. Wiktor Kalita

 Zapraszamy do obejrzenia zarchiwizowanej transmisji na żywo, która była możliwa
m.in. dzięki uprzejmości firmy KOMNET ze Środy Śl.
Koncert poprowadzili Anna Wagner i Tomasz Kościelski.

IMG 8165

IMG 8105

IMG 8099

IMG 8124

IMG 8118

IMG 8113

IMG 8137

IMG 8140

IMG 8158

IMG 8172

IMG 8136

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box