Dzisiaj jest: 25 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Wiktor, Cezary, Zygfryd

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 705 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

okon 0Powstałe w 1995 roku koło PZW „Okoń” działające na terenie gmina Miękinia na nowo przeżywa swoją świetność. Dzięki współpracy zarządu i zapałowi wędkarzy, działa coraz sprawniej.

 

Podczas zawodów spławikowych zorganizowanych przez koło PZW nr 55 Okoń na akwenie Prężyce spotykamy się z wędkarzami skupionymi w kole działającym od lat na terenie gminy Miękinia. W spotkaniu uczestniczą zarówno seniorzy, doświadczeni działacze, jak również najmłodsze pokolenie wędkarzy. To jedne z ośmiu zawodów wędkarskich, jakie w ciągu roku koło organizuje dla swoich wędkarzy. Kiedy rozmawiamy o początkach, wędkarze mówią o trudnym starcie.

- Nasze koło swoją działalność zapoczątkowało między rokiem 1994 a 1995. W początkowym okresie działało jako sekcja wędkarska założona przez kilkunastoosobową grupę wędkarzy, zapaleńców. Po około dwóch latach działania sekcja urosła już do stu członków i przekształciła się w koło - opowiada Krzysztof Łuszczek, gospodarz koła. - Ze względu na trudne czasy, początek koła również nie był obiecujący, ponieważ instytucja borykała się z problemami finansowymi i organizacyjnymi. Brakowało przede wszystkim sprzętu, wyposażenia i pieniędzy na organizację zawodów wędkarskich, i zagospodarowanie wód. Zbiorniki wodne w obrębie działania Koła “Okoń” w skutek wieloletniej eksploatacji przez wędkarzy i braku gospodarza były wyjałowione pod względem ilości i gatunków ryb – dodaje.

W zrzeszającym około trzystu członków kole swoje miejsce znaleźli zarówno doświadczeni wędkarze, jak i juniorzy stawiający dopiero swoje kroki w wędkarstwie. Początkowo siedziba koła znajdowała się w Miękini, z czasem została przeniesiona do świetlicy w Prężycach.

Kłopoty ze zbiornikami i sprzątanie akwenów

Od początku istnienia koła, pojawiają się problemy ze zbiornikami. Zarybiane przez wędkarzy zbiorniki na rzece Jeziorce tj. w miejscowościach Prężyce i Lenartowice na skutek braku uregulowań zostają sprywatyzowane. W tym roku jednak Koło “Okoń” zostało gospodarzem rzeki Jeziorki i zbiorników będących na jej cieku. Podobnie, jak pozostałe koła PZW, również koło Okoń systematycznie dba o teren wokół zbiorników, a jesienią przeprowadza akcję zarybieniową.

- Materiał pozyskujemy z ośrodka zarybieniowego w Szczodrem, transport oraz procedurę zarybiania organizujemy we własnym zakresie. Działając w porozumieniu z Nadleśnictwem Miękinia, raz w roku sprzątamy również wskazany teren leśny przyległy do zbiornika wodnego – wyjaśnia gospodarz koła.

Wędkarze dzieciom

Przy kole działa szkółka wędkarska dla dzieci i młodzieży, w której młodzi wędkarze uczą się nie tylko zasad wędkowania, ale również dbania o otaczającą nas przyrodę. Jak podkreślają, podstawową zasadą prowadzonej przez nich szkółki jest metoda połowu “NO KILL”(nie zabijaj).

Dzięki nauce i szkoleniu swoich wędkarskich umiejętności, młodzi adepci wędkarstwa podczas wiosennych Okręgowych Zawodach Wędkarskich o “Puchar Wiosny” na stawie w Leśnicy odnieśli sukces zajmując wysokie miejsca.

W kategorii wiekowej do lat 10 – drugie miejsce zajął Wojciech Pinkosz.

W kategorii do lat 14, trzecie miejsce zajął Maciej Pietruszka, który w konkurencji „rzutu przynętą do celu” okazał się niepokonany.

Corocznie koło organizuje również cieszący się dużym zainteresowaniem Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka przygotowany dla dzieci członków Koła i świetlicy wiejskiej w Prężycach.

- Impreza ma charakter pikniku rodzinnego, na którym odbywają się zawody wędkarskie, gry, zabawy, turnieje i konkursy. Całość zwieńczona jest poczęstunkiem w formie dużej ilości słodyczy, ciast, napojów i grilla - opowiadają wędkarze.

Koło "Okoń" - to warto wiedzieć

W każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 18. przeprowadzane jest zebranie zarządu i członków koła 55 „Okoń” w jego siedzibie – świetlicy wiejskiej w Prężycach.

- Zarząd Koła “Okoń” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zebranie oraz do przystąpienia do egzaminu i zdobycie wszystkich uprawnień pozwalających na legalny połów ryb. Serdecznie zapraszamy również młodzież do uzyskania uprawnień wędkarskich oraz czynnego udziału w szkółce wędkarskiej - zachęca zarząd koła.

Począwszy od stycznia 2017 roku zarząd Koła PZW Okoń tworzą:

- Jarosław Migacz - prezes,

- Roman Kulas - z-ca prezesa,

- Arkadiusz Pinkosz - z-ca prezesa,

- Tomasz Szkopiak - skarbnik,

- Zbigniew Tokarczyk - sekretarz,

- Krzysztof Łuszczek - gospodarz koła,

- Marian Pinkosz - członek zarządu.

Szersze informacje na temat działalności koła, a także terminarz zawodów, informacje na temat szkółki wędkarskiej można uzyskać na stronie internetowej www.pzw.org.pl/okon_miekinia/, jak również telefonicznie pod numerem: 880-121-791.

Zapraszamy.

(isz) fot. isz

okon 2

okon 4

okon 5

okon 6

okon 8

okon 7

okon 1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Paweł
  A co z planem podłączenia północy Środy Śląskiej do sieci gazowej ?

  Czytaj więcej...

   
 • borek
  Jaka ta drużyna średzka słaba - jak kawa z dolewki.

  Czytaj więcej...

   
 • Nowy
  I bardzo dobrze ! Naturalna selekcja tych co mają za "ciężką nogę". Przynajmniej nauczy się taki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jaro
  A to nie jest auto ktorym jezdzil piroman z Kryniczna

  Czytaj więcej...

   
 • Czarek
  Będą w weekend od 30 lutego .

  Czytaj więcej...

   
 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box