Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Danuta, Emilia, Jan

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1005 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1rakoszyce 0W Rakoszycach dzięki współpracy sołtysa wsi, rady sołeckiej, mieszkańców i firm wspierających, powstają miejsca przyjazne mieszkańcom. Orlik, boisko sportowe, boisko do piłki siatkowej, altana, wyremontowany Dom Sportowca. To tylko kilka z działań podejmowanych we wsi.

 

W maju rozgrywki jednej ze stref XVII Igrzysk LZS-Mieszkańców Wsi i Miast zostały rozegrane na boisku sportowym w Rakoszycach. Dawniej zaniedbany, dziś piękniejący z dnia na dzień stadion nabiera nowego uroku dzięki staraniom mieszkańców, sołtysa wsi Władysława Błacha i rady sołeckiej.

- Staramy się, by obiekt stawał się jak najbardziej funkcjonalny, żeby nie tylko służył do gry w piłkę nożną, ale również, by był dostosowany do różnych form uprawiania sportu. Mamy m.in. ścieżkę zdrowia, czyli siłownię zewnętrzną - opowiada Władysław Błach.

Poza siłownią i boiskiem do piłki nożnej, do dyspozycji mieszkańców pozostaje boisko do piłki plażowej i siatkówki, a także bieżnia lekkoatletyczna. Z obiektu korzysta również szkoła, której uczniowie przychodzą tu na zajęcia wf. Wykonane zostały również chodniczki. Dosiana zostanie trawa. Prace na terenie stadionu trwają już od zeszłego roku dzięki uzyskanym środkom z funduszu sołeckiego i grantów.

Środki na rozwój wioski

- Mamy fundusz sołecki, z którego dość duże środki są przeznaczane na rozwój wsi. Staramy się również pozyskać środki z granów „Aktywni na ziemi średzkiej”. W zeszłym roku pozyskaliśmy grant w wysokości 5,8tys. W tym roku w wysokości 6tys. złotych - mówi sołtys wsi.

Dzięki pozyskanym środkom, wspólnymi siłami w Rakoszycach powstała wiata, teren został wyłożony kostką, trybuny zyskały nową oprawę, a skarpy, które już jakiś czas temu straciły swoją formę, zostały na nowo uformowane. Wykonano również siłownię zewnętrzną ze ścieżką zdrowia, a także boisko do siatkówki i altanę, która ma służyć mieszkańcom do wspólnego spędzania czasu. Odosobnione miejsce, z wyznaczonym terenem na ognisko z grillem, obsadzone żywotnikami pozwoli mieszkańcom w ciszy, z dala od ulicy, spędzić wspólnie czas.

Dzień Dziecka

Poza pracami prowadzonymi na terenie Rakoszyc, rada sołecka wraz sołtysem i kołem gospodyń wiejskich organizuje liczne imprezy. Jedną z nich był Dzień Dziecka zorganizowany w maju. Tego dnia nie zabrakło dla najmłodszych wielu atrakcji, takich jak: konkursy, dmuchańce, czy malowanie buzi. Zainteresowaniem cieszyły się również radiowozy zarówno policji, straży miejskiej, jak i straży pożarnej. Specjalnie dla najmłodszych strażnicy miejscy przygotowali drobne upominki, kolorowanki i zabawy.

Dużym powodzeniem cieszył się stół z losami przygotowany przez dzieci ze świetlicy wraz z opiekunką, Anią Wójcik. Również i przy organizacji imprezy, sołtys i rada sołecka mogli liczyć na wsparcie firm.

- Duże podziękowania należą się Romkowi Kulasowi, który wykonał dla nas zadaszone miejsca dla zawodników rezerwowych, a także bramę wjazdową, Joannie i Piotrowi Wojtasińskim, którzy wspierają nas w odpowiedniej pielęgnacji boiska, a także firmie Skład-Bud i Łukaszowi Sadowskiemu, który nie szczędzi nam pomocy - wylicza sołtys. - I naszym mieszkańcom. Kiedy potrzebny jest ciągnik, transport, mieszkańcy zawsze są do dyspozycji.

Dlatego obiekt zmienia swój wygląd. Prowadzone są również prace w Domu Sportowca, remontowany jest dach, który przeciekał. Teraz pokrycie stanowi blacha falista – dodaje.

Jak podkreśla Władysław Błach wszystko to zasługa mieszkańców, rady sołeckiej i drużyny piłkarskiej. W swoich działaniach Rakoszyce mogą również liczyć na wsparcie gminy Środa Śląska. W planach sołtysa i rady sołeckiej są następne prace wykonane na rzecz wsi. A dzięki determinacji, wspólnej pracy i oddaniu na rzecz wsi, Rakoszyce z pewnością z dnia na dzień nabiorą nowego wyglądu, stając się miejscem przyjaznym dla mieszkańców.

Trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych zamierzeń.

(isz) fot. Straż Miejska, Wiktor Kalita

1rakoszyce 1

1rakoszyce 2

1rakoszyce 3

1rakoszyce 4

1rakoszyce 5

1rakoszyce 6

1rakoszyce 7

1rakoszyce 8

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Homer
  hello!,I like your writing so so much! percentage we be in contact more approximately your post on ...

  Czytaj więcej...

   
 • Felix
  @Pati...Też miałem kiedyś psa rasy średni kundel...I on ginął mi dwa razy...Raz wrócił po 2 tygodniach ...

  Czytaj więcej...

   
 • WAffeL
  Bo Ci przywieźli swoje psy - a nasz już wszystkie bezpańskie wyłapał, a Ty pewnie niejednego zeżarłaś ...

  Czytaj więcej...

   
 • kurczak
  A mnie bardziej podobało się w Udaninie na PIEJO KURY PIEJO. Tam przynajmniej średnia zespołu jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Justyna
  Identyczne boisko w nowym Centrum sportuf na Kajakach od trzech lat jest wybudowane lecz wylaczone z ...

  Czytaj więcej...

   
 • waga
  Ludzi prawie nie ma, a Ci co są to większość z lekką nadwagą

  Czytaj więcej...

   
 • gzzzz
  nie przesadzasz?? nikt nie będzie robił ciągle imprez dla dzieci muszą się jakoś różnić

  Czytaj więcej...

   
 • mniam
  byłam próbowałam niektóre dania bardzo smaczne a orientalne super takich u wietnamskiego chińczyka w ...

  Czytaj więcej...

   
 • meloman
  Z roku na rok coraz większa chała! Ale ostatnie 4 lata to równia pochyła w dół. Brak pomysłu i nowości ...

  Czytaj więcej...

   
 • Beata
  Zgadzam się, bezradny radny - statysta... Zabłysnąć zechciał... A chociaż z własnej inicjatywy?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box