Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Julia, Natalia, Aureliusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: redakcja@roland-gazeta.pl

Odwiedza nas 997 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Barbara 2W nocy mężczyzna zakłócał ciszę nocną tnąc drzewo piłą spalinową. Na chodniku w centrum miasta leżał nietrzeźwy mężczyzna. Inny leżał na poboczu drogi. W jakich interwencjach brali udział strażnicy miejscy w ciągu ostatnich tygodni?

W nocy ciął drzewo piłą spalinową

Do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej o godzinie 4 w nocy wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny. Zakłócał ciszę nocną poprzez cięcie drzewa piłą spalinową w Szczepanowie. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Mężczyzna zgodnie z art. 51KW został ukarany mandatem i pouczony o możliwości odmowy jego przyjęcia.

Zalewał drogę

12 czerwca po godzinie 17 do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wylewa wodę na chodnik, powodując zapadanie się drogi. Na miejscu przeprowadzono rozmowę z właścicielem. Mężczyzna zaprzeczył informacjom podanym w zgłoszeniu, jednak podczas podjętych czynności zauważono dwie rury wystające z posesji. Ustalono jednocześnie, że wylewana na jezdnię woda nie wyrządziła szkód, jedynie opłukała kostkę znajdującą się na jezdni.

Kłopoty z nietrzeźwymi

Tego samego dnia strażnicy miejscy interweniowali przy ulicy Legnickiej w Środzie Ślaskiej w okolicach jednego z supermarketów, gdzie na trawniku leżał nietrzeźwy mężczyzna. Nie posiadał widocznych obrażeń, nie uskarżał się również na dolegliwości bólowe. 62-letniego mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę sąsiadowi.

Leżał na jezdni

Również 12 czerwca, o godzinie 11, podjęto kolejną interwencję wobec nietrzeźwego. W tym przypadku ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna leży w tunelu pomiędzy placem Wolności i placem Solnym. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Na jezdni w tunelu spał mężczyzna znany strażnikom z wcześniejszych interwencji. Po przebudzeniu ustalono, że znajduje się pod wpływem alkoholu i nie posiada żadnych obrażeń. Po rozmowie ze strażnikami udał się do miejsca zamieszkania.

Mężczyzna leżał na poboczu drogi

14 czerwca około godziny 11 do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie z dyżurnego KPP w Środzie Śląskiej. Z informacji przekazanych przez funkcjonariusza wnikało, że na poboczu drogi między Środą Śląską, a Ogrodnicą leży mężczyzna. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się, a leżącym na poboczu okazał się jeden z mieszkańców Ogrodnicy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, jednak był komunikatywny, bez widocznych obrażeń ciała. Ze względu na bliskie sąsiedztwo drogi 94 i duży ruch na drodze, mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania, a następnie przekazany, za stosownym oświadczeniem, pod opiekę sąsiada.

Miał podrapaną całą twarz

W połowie miesiąca z kolei do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Ślaskiej wpłynęło zgłoszenie od KPP w Środzie Śląskiej z prośbą o podjęcie interwencji wobec nietrzeźwego mężczyzny, któremu pomocy udziela pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastano znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Został przebadany przez lekarza pogotowia, który nie stwierdził podstaw do hospitalizacji. Bezdomny miał podrapaną twarz, był komunikatywny, a jego stan nietrzeźwości nie zagrażał jego życiu i zdrowiu. Został przekazany pod opiekę znajomemu.

Nietrzeźwy leżał na chodniu w centrum

Kilka dni później, tuż przed godziną 21 straż miejska podjęła kolejną interwencję wobec tego samego mężczyzny. Tym razem, z anonimowego zgłoszenia wynikło, że leży na chodniku przy placu Wolności w Środzie Śląskiej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy ze strażnikami oświadczył, że pójdzie do znajomego, po czym się oddalił.

(isz) fot. isz (zdj. ilustracyjne)

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
30
31

Najnowsze komentarze

 • 02.12.2016
  Zasłyszana rozmowa o pewnym Busie Ursusie w zaciszu gabinetu. Powiedz mi, po co jest ten Bus ...

  Czytaj więcej...

   
 • kanef
  Dało, ale trochę straciłeś kolego. U nich zawsze na otwarciach jest na bogato.

  Czytaj więcej...

   
 • M.
  Problem w tym, że niektórzy muszą się dowartościować...:(

  Czytaj więcej...

   
 • kiso
  To już potrzebny jest rzecznik prasowy urzędu, nie ma zastępcy aby się wypowiadał Tyle to mediów ...

  Czytaj więcej...

   
 • Dojeżdżający
  Zamiast wydawać kupę kasy na to mogli dofinansować kruka czy tarnowskiego żeby obsługiwali te ...

  Czytaj więcej...

   
 • Elo
  Chyba cofa. Aby w powiecie ponad 50 tysiecznym nie było szpitala.... :-x :-x :-x

  Czytaj więcej...

   
 • Adam
  Brawo! :) Widać że miasto się rozwija :)

  Czytaj więcej...

   
 • M.
  Popieram, oferta kulturalna winna być różnorodna, by zaspokoić zainteresowania wszystkich mieszkańców ...

  Czytaj więcej...

   
 • małyhejter
  A kto posprząta ten wosk z bruku? Wy brudasy!!!

  Czytaj więcej...

   
 • średzianin
  To nie Polak ani średzianin.

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box