Dzisiaj jest: 21 Listopad 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Albert, Janusz, Konrad

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1556 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA DLA OPERATORA WÓZKA…

Firma SCHÜRHOLZ POLSKA w związku z rozbudową zakładu w Komornikach... Czytaj więcej

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

4 koncert0Przez cały rok ciężko pracowali podczas zajęć koła teatralnego „Bez kurtyny” prowadzonego przez Emilię Latos. Efekty współpracy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z nauczycielką mogliśmy zobaczyć kilka dni temu.

Kiedy w zeszłym roku, na deskach średzkiego Domu Kultury koło teatralne „Bez kurtyny” prezentowało dwa spektakle cały dochód z wydarzenia został przekazany na pomoc Milence i Emilce Miśkiewicz z Malczyc. W tym roku podczas wydarzenia „Kulturalne Powitanie Lata” ponownie zbierano datki na cel charytatywny. Podczas imprezy zorganizowanej na sali gimnastycznej średzkiej szkoły podstawowej członkowie koła zaprezentowali dwa przedstawienia „A niech to gęś kopnie” i "Urodziny w Nigdylandii" na podstawie scenariusza autorki, Marty Guśniowskiej.

- W obydwu pod wierzchnią warstwą dowcipu kryły się głębsze przesłania: pytania o sens życia czy o wielką wartość, jaką jest rodzina – opowiada o przedstawieniach Emilia Latos, opiekunka koła.

Podczas każdego z nich mogliśmy podziwiać świetną grę aktorską młodych aktorów i doskonałe opanowanie tekstu. A zebrani licznie na sali gimnastycznej widzowie nie kryli swojego podziwu dla pracowitości zarówno samych uczniów, jak i ich opiekunki.

Uwieńczeniem spotkania był koncert założonego kilka miesięcy temu szkolnego zespołu wokalnego Music Band pod opieką Moniki Wołyniec i Katarzyny Moczulak. Podczas występu zespołu okazało się również, że jego uczestnicy mogą pochwalić się nie tylko pięknymi głosami, ale również gra na instrumentach.

- Organizatorem tej kulturalnej imprezy poza opiekunami występujących uczniów był prężnie działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Samorząd Szkolny, który zorganizował dla przybyłych gości słodki poczęstunek – opowiada Emilia Latos.

W przedstawieniach udział wzięli:

"A niech to gęś kopnie" - Aleksandra Olczyk (poszukująca sensu życia gęś-desperatka), Bartosz Kruszelnicki (lis, który bardzo usiłuje być groźny, ale zupełnie mu to nie wychodzi), Alicja Kozłowska (usiłujący wzbudzić grozę narrator), Paulina Mierzejewska, Monika Szumlas, Vanessa Stadnik (spanikowani mieszkańcy kurnika),  Natalia Kozyra (energiczna reporterka TVP Kurnik), Laura Misztal i Natalia Bohorodycz (szalone dzikie gęsi), Julia Wołyniec, Wiktoria Bronowicka, Aleksandra Błaszczyszyn i Emilia Bajor (sympatyczna zajęcza rodzinka), Julia Woś (miś - sybaryta), Julia Boczar (tajemniczy wydr) i Hanna Burak (wilk - smakosz, który doprowadza opowieść do happy-endu). 

"Urodziny w Nigdylandii” - Nikola Kaznowska (kotek, który bardzo chce się na-rodzić, a potem poszukuje swojej mamy), Tytus Jastrzębski (szczur, nieodłączny towarzysz kota), Hanna Filus (zwiewny motyl, który na-rodził się wiele razy), Marcin Gacek (niemający szczęścia do bezpiecznego lądowania struś), Daria Kopiec (bocian- pracoholik, z determinacją dostarczający rodzicom zamówione dzieci), Michalina Zenka, Aleksandra Bednarczyk, Katarzyna Pałaszewska, Wiktoria Bronowicka (szalona mysia rodzinka), Kornelia Czajkowska, Amelia Sadowska, Michał Dziedzicki, Maksymilian Walczak i Michał Jakowczyk (członkowie zgranej zwierzęcej bandy: chomik, kukułka, wróbel, królik i krokodyl), Hanna Gołecka (troskliwa chomicza mama), Joanna Krynicka (sympatyczna kocia mama z przeszłością) i ponownie Amelia Sadowska (rezolutna mała kotka).

Artystom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

(red), Fot. isz, N. Kozyra

1 koncert2

1 koncert3

2 koncert7

3 koncert6

5 koncert5

6 koncert

7 koncert1

8 koncert8

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Jakiś
  No tak. Boiska nie ma i wójt taki wspaniały, ze nawet nie chce dac marnych 12 tys. na dokończenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Brawo dla wszystkich uczestników turnieju, a dla zwycięskiej drużyny podwójne. Wyobraźcie sobie państwo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kazik
  Przeczytałem te komentarze i stwierdzam, że w tym Udaninie nic nigdy się nie zmieni. Jak nie auto ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mirek
  Jeżeli to co mówisz jest prawdą to tą sprawą powinna się zając PSP i najlepiej nie wypisywać tu na ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam
  To pewnie wina asfaltu wylanego na droge :roll: . Powinni jeszcze tam hopki postawić. :P

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  I co teraz tam będzie stał krzyż?

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Po takiej akcji dzieciaki będą próbować przynajmniej kilku tak zwanych asów jak to smakuje i się okaże ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czaki
  Nawet nie wiesz co piszesz . Jak masz pisac brednie to zamilcz

  Czytaj więcej...

   
 • hubert
  pewien Pan z rady gm jest zdania ze szpital jest nam w miesci nie potrzebny a moze to raczej radni ...

  Czytaj więcej...

   
 • will
  Pewnie kierowca jechał bardzo wolno stosując się do ograniczenia prędkości. Tylko znowu ten paskudny ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box