Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1494 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 basf0Wczoraj odbyły się dwa pierwsze spotkania z mieszkańcami miejscowości Komorniki i Święte przedstawicieli firmy BASF i gminy Środa Śląska. Tematem rozmów jest planowana rozbudowa zakładu katalizatorów (dobudowanie trzech linii produkcyjnych).

Na świetlicy wiejskiej w Komornikach i w miejscowości Święte odbyły się wczoraj dwa pierwsze spotkania z mieszkańcami przeprowadzone przez firmę BASF i gminę Środa Śląska. Podczas spotkania, w którym uczestniczył m.in. dyrektor zakładu Jacek Lis, przedstawiciele działów HR, Działu Technicznego i Komunikacji firmy, a także burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński, z-ca burmistrza, Marcin Nowakowski, omówiono bieżącą działalność Zakładu Katalizatorów oraz planowane w najbliższym czasie rozszerzenie produkcji.

- Wdrożenie rozbudowy planowane jest na I kwartał 2019 roku – mówił Jacek Lis. – Do tego czasu chcemy zbudować trzy linie produkcyjne, a także budynek biurowy przeznaczony dla nowych pracowników. W związku z rozwojem zakładu powstanie dodatkowych 160 miejsc pracy – dodał dyrektor zakładu katalizatorów.

Na początku zeszłego tygodnia firma BASF złożyła do Urzędu Miasta kartę informacyjną przedsięwzięcia.

Jednocześnie przedstawiciele firmy rozpoczęli informowanie społeczności lokalnej o planowanym rozszerzeniu działalności. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na październik/listopad tego roku. Co ważne, jak podkreśla dyrektor zakładu, zapotrzebowanie na wodę, prąd, czy gaz nadal mieścić będzie się w w obrębie limitów, jakie zakład otrzymał w 2014 roku.

Nowe miejsca pracy, transport i pakiet socjalny

Podczas spotkania z mieszkańcami podkreślono możliwość stworzenia, dzięki rozwojowi zakładu, kolejnych miejsc pracy. W chwili obecnej, jak poinformowali przedstawiciele firmy, w zakładzie zatrudnionych jest 490 pracowników, z czego ponad 20% stanowią mieszkańcy gminy Środa Śląska. Każdy z nich może liczyć nie tylko na transport do zakładu, ale również na atrakcyjne pakiety socjalne.

- W naszym zakładzie zawsze mile widziani są chemicy, mechanicy i mechatronicy, a także osoby zajmujące się obsługą linii produkcyjnych. Niezbędna jest przede wszystkim chęć działania i potencjał do dalszego rozwoju, który chcielibyśmy wspierać powiedziała Anna Tarasiewicz, z działu HR.

Kolejne spotkanie już dzisiaj

Dziś o godzinie 18 w świetlicy wiejskiej w Juszczynie trzecie już spotkanie z mieszkańcami sąsiadujących z BASF miejscowości.

- Uprzejmie prosimy o przybycie wszystkich zainteresowanych planem rozbudowy. Dodatkowo, przedstawimy szczegóły dotyczące lokalnych działań, które firma BASF wspólnie z Państwem ma przyjemność realizować już od 3 lat. Zaprezentujemy m.in. aktywności edukacyjne kierowane do młodzieży, opowiemy jak w tym roku będziemy świętować 25 lat obecności BASF w Polsce podczas Średzkiego Święta Wina! Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły, rekomendacje, bezpośrednią rozmowę – zachęcają przedstawiciele Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF Polska.

Czy wiesz, że...

W Zakładzie Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej uruchomionym w kwietniu 2014 roku zatrudnionych jest 490 pracowników. Obecnie funkcjonuje tam osiem linii powlekania. Obecnie Zakład działa na powierzchni 10 ha (4 ha powierzchni użytkowej). Koszt dotychczasowych inwestycji to 150mln euro. Jest to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie.

(isz), Fot. isz

1 basf6

2 basf

2 basf4

3 basf1

3 basf8

4 basf5

5 basf9

6 basf2

7 basf3

8 basf7

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Drogi Panie, a tam jest jakiś zakaz wjazdu ? Jak Pan może wjechac na parking publiczny to ja juz nie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box