Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1353 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wnuczekMówili, że remontują mieszkalnie u sąsiadów i muszą sprawdzić czy nie ma problemów z wodą. W rzeczywistości byli złodziejami, którzy z mieszkania 86-letniej kobiety zabrali pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 6500 zł.

 

- 13 lipca br. ok. godz. 16:00 dyżurny średzkiej policji odebrał zgłoszenie dot. kradzieży. Policjanci ustalili, że mieszkanka Środy Śląskiej, wpuściła do swojego mieszkania młodego mężczyznę. Twierdził on, że wykonuje prace remontowe u sąsiadów i chciał sprawdzić, czy nie ma problemów z wodą - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Zdaniem policji mężczyzna nie działał sam. Prawdopodobnie była z nim z kobietą, która wykorzystując nieuwagę starszej pani niepostrzeżenie weszła do mieszkania i z pokoju zabrała pieniądze oraz złotą biżuterię.

- Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy - wyjaśnia M. Stefanowska.

Kolejny raz oszuści zostali wpuszczeni do mieszkania przez osobę pokrzywdzoną. Nie posłużyli się powszechnie znanymi legendami, jak: „na wnuczka”, „na policjanta” czy pracownika jakiejś instytucji. Tym razem powołali się na wykonywany u sąsiadów remont.

Policja przypomina

Średzcy policjanci przypominają, aby w miarę możliwości weryfikować usłyszane od osób obcych informacje i pochopnie nie godzić się na wykonywanie jakichkolwiek sprawdzeń, pomiarów czy też napraw w naszym domu/mieszkaniu. Lepiej dwa razy sprawdzić: zadzwonić do firmy zlecającej, spółdzielni, czy chociażby sąsiada i potwierdzić wiarygodność niespodziewanych „gości”.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania i otoczenie troską przez rodzinę i przyjaciół swoich bliskich - seniorów oraz osób samotnych z sąsiedztwa. Dzięki czujności i wiedzy o sposobach działania przestępców, osoby starsze mogą uniknąć niebezpieczeństwa ze strony oszustów.

Dlatego też rozmawiając z bliskimi, osobami starszymi, samotnie mieszkającymi należy zwrócić uwagę na wszelkie metody stosowane przez oszustów, w tym „na wnuczka”, „na policjanta”, nawiązywanie kontaktu za pośrednictwem telefonu, czy też osobiście z osobą pokrzywdzoną, działanie pojedynczo lub w grupie.

- O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o swoje bezpieczeństwo - apeluje rzeczniczka policji.

(rol) fot. policja

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box