Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 881 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

lampy 0Szanowna Redakcjo, z uwagą przeczytałem Państwa artykuł z 3.07.2017 zatytułowany "Nowe oświetlenie w gminie Miękinia". Moja uwagę zwróciły plany montażu ulicznych lamp oświetleniowych w Lutyni.

 

Gmina bowiem wybrała ulice Szkolną i Wiśniową. O ile wybór Szkolnej jest w pełni zrozumiałą decyzją, gdyż jest to ścisłe centrum Lutyni i droga prowadzi do nowo budowanej szkoły, o tyle wybór ulicy Wiśniowej jest łagodnie mówiąc dziwny. Ulica Wiśniowa w Lutyni to peryferyjna ulica, gdzie wybudowanych jest mało domów, a droga prowadzi w pole. Ciekaw jestem uzasadnienia gminy Miękinia dla tej inwestycji - prosi o wyjaśnienie mieszkaniec Lutyni.

Odpowiedź na pytanie czytelnika gazety Roland odnośnie planowanej budowy oświetlenia ulicznego przy ul. Wiśniowej w Lutyni

W odpowiedzi na zapytanie czytelnika informujemy, że zawarcie umowy na budowę oświetlenia w ramach zadań podobnych nastąpiło w związku z bardzo korzystnymi rozstrzygnięciami przetargu dla zadania głównego, tj. budowy oświetlenia w Brzezinie, Żurawińcu i Mrozowie. Gmina Miękinia posiadała już stosowne pozwolenia na budowę właśnie dla budowy oświetlenia na ul. Szkolnej i ul. Wiśniowej w Lutyni oraz w Wilkszynie, podjęto więc decyzję o negocjacjach z potencjalnym Wykonawcą właśnie w tym zakresie.

Na wspomnianej przez czytelnika ulicy Wiśniowej zlokalizowane są nie tylko budynki mieszkalne (zameldowanych ponad 30 osób), lecz również, co niezwykle istotne, lokalne przedsiębiorstwa (3 firmy), a prowadzona przez nie działalność gospodarcza jest zarejestrowana na terenie Gminy Miękinia, co nie jest bez znaczenia dla wpływów do budżetu Gminy. Niestety nie każda działalność prowadzona przez osoby zamieszkałe przy pozostałych ulicach wymienionych przez czytelnika jest zarejestrowana w naszej Gminie.

Ponadto na początkowym odcinku ulicy Wiśniowej konieczny jest demontaż lamp na istniejących słupach, więc projekt przewiduje budowę nowego oświetlenia od skrzyżowania z drogą powiatową.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że na wspomnianej ulicy Pionierów, na której wśród wymienionych przez czytelnika ulic jest najwięcej zameldowanych osób i starej zabudowy istnieje już oświetlenie uliczne co najmniej od kilkunastu lat.

Gmina Miękinia ma świadomość potrzeb mieszkańców dotyczących uzupełnienia oświetlenia ulicznego, dlatego systematycznie corocznie, zgodnie z Programem Funkcjonalno Użytkowym, dobudowywane są punkty świetlne (np. rok 2016 – 74 lampy, rok 2017 - 129 lamp) oraz zaplanowane są inwestycje na kolejne lata w zależności od możliwości finansowych Gminy Miękinia.

Urząd Gminy Miękinia, fot. gm

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box