Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Helena, Ilona, Bogusław

Odwiedza nas 1158 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 W…

Mieszkasz w Środzie Śląskiej? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

lampy 0Szanowna Redakcjo, z uwagą przeczytałem Państwa artykuł z 3.07.2017 zatytułowany "Nowe oświetlenie w gminie Miękinia". Moja uwagę zwróciły plany montażu ulicznych lamp oświetleniowych w Lutyni.

 

Gmina bowiem wybrała ulice Szkolną i Wiśniową. O ile wybór Szkolnej jest w pełni zrozumiałą decyzją, gdyż jest to ścisłe centrum Lutyni i droga prowadzi do nowo budowanej szkoły, o tyle wybór ulicy Wiśniowej jest łagodnie mówiąc dziwny. Ulica Wiśniowa w Lutyni to peryferyjna ulica, gdzie wybudowanych jest mało domów, a droga prowadzi w pole. Ciekaw jestem uzasadnienia gminy Miękinia dla tej inwestycji - prosi o wyjaśnienie mieszkaniec Lutyni.

Odpowiedź na pytanie czytelnika gazety Roland odnośnie planowanej budowy oświetlenia ulicznego przy ul. Wiśniowej w Lutyni

W odpowiedzi na zapytanie czytelnika informujemy, że zawarcie umowy na budowę oświetlenia w ramach zadań podobnych nastąpiło w związku z bardzo korzystnymi rozstrzygnięciami przetargu dla zadania głównego, tj. budowy oświetlenia w Brzezinie, Żurawińcu i Mrozowie. Gmina Miękinia posiadała już stosowne pozwolenia na budowę właśnie dla budowy oświetlenia na ul. Szkolnej i ul. Wiśniowej w Lutyni oraz w Wilkszynie, podjęto więc decyzję o negocjacjach z potencjalnym Wykonawcą właśnie w tym zakresie.

Na wspomnianej przez czytelnika ulicy Wiśniowej zlokalizowane są nie tylko budynki mieszkalne (zameldowanych ponad 30 osób), lecz również, co niezwykle istotne, lokalne przedsiębiorstwa (3 firmy), a prowadzona przez nie działalność gospodarcza jest zarejestrowana na terenie Gminy Miękinia, co nie jest bez znaczenia dla wpływów do budżetu Gminy. Niestety nie każda działalność prowadzona przez osoby zamieszkałe przy pozostałych ulicach wymienionych przez czytelnika jest zarejestrowana w naszej Gminie.

Ponadto na początkowym odcinku ulicy Wiśniowej konieczny jest demontaż lamp na istniejących słupach, więc projekt przewiduje budowę nowego oświetlenia od skrzyżowania z drogą powiatową.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że na wspomnianej ulicy Pionierów, na której wśród wymienionych przez czytelnika ulic jest najwięcej zameldowanych osób i starej zabudowy istnieje już oświetlenie uliczne co najmniej od kilkunastu lat.

Gmina Miękinia ma świadomość potrzeb mieszkańców dotyczących uzupełnienia oświetlenia ulicznego, dlatego systematycznie corocznie, zgodnie z Programem Funkcjonalno Użytkowym, dobudowywane są punkty świetlne (np. rok 2016 – 74 lampy, rok 2017 - 129 lamp) oraz zaplanowane są inwestycje na kolejne lata w zależności od możliwości finansowych Gminy Miękinia.

Urząd Gminy Miękinia, fot. gm

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Mieszkaniec
  Aresztowac (...) na sanki z nim.Pol Srody sprzedal a chodzi na wolce za warw i do ciupy

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszanka
  :lol: jechałam dzisiaj ta drogą i niestety prace dalej stoją. Kiedy wreszcie roboty na odcinku ...

  Czytaj więcej...

   
 • Szok
  Uniewinnic! :-) zajmijcie sie lepiej tym gowniarzem co okradl juz pol srody

  Czytaj więcej...

   
 • Angela
  Było by super gdyby te autobusiki dowozily ludzi na stacje pkp. Bo dostac sie tam na czas, jak ktos nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gienka
  Ja mam pytanie o której jedzie na Brodno ten elektryczny aftobus bo Ja będę czekać kolo Biedromki ...

  Czytaj więcej...

   
 • Edek
  Chyba ci ta wysoka temperatura coś uszkodziła w głowie

  Czytaj więcej...

   
 • A7
  Jechałam dzisiaj w tym miejscu ok. godz. 14, własnie przechodziły ulicą trzy starsze panie obok siebie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gabriela
  black and white to porażka... :-x

  Czytaj więcej...

   
 • Dav
  Za kredki nie oddał:-)

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Pracuję w Błoniach - nie mam rano czym się dostac do pracy... Czy te autobusy bedą jeździły do Błoń ?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box