Dzisiaj jest: 17 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Zbigniew, Julian, Łukasz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2027 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

lampy 0Szanowna Redakcjo, z uwagą przeczytałem Państwa artykuł z 3.07.2017 zatytułowany "Nowe oświetlenie w gminie Miękinia". Moja uwagę zwróciły plany montażu ulicznych lamp oświetleniowych w Lutyni.

 

Gmina bowiem wybrała ulice Szkolną i Wiśniową. O ile wybór Szkolnej jest w pełni zrozumiałą decyzją, gdyż jest to ścisłe centrum Lutyni i droga prowadzi do nowo budowanej szkoły, o tyle wybór ulicy Wiśniowej jest łagodnie mówiąc dziwny. Ulica Wiśniowa w Lutyni to peryferyjna ulica, gdzie wybudowanych jest mało domów, a droga prowadzi w pole. Ciekaw jestem uzasadnienia gminy Miękinia dla tej inwestycji - prosi o wyjaśnienie mieszkaniec Lutyni.

Odpowiedź na pytanie czytelnika gazety Roland odnośnie planowanej budowy oświetlenia ulicznego przy ul. Wiśniowej w Lutyni

W odpowiedzi na zapytanie czytelnika informujemy, że zawarcie umowy na budowę oświetlenia w ramach zadań podobnych nastąpiło w związku z bardzo korzystnymi rozstrzygnięciami przetargu dla zadania głównego, tj. budowy oświetlenia w Brzezinie, Żurawińcu i Mrozowie. Gmina Miękinia posiadała już stosowne pozwolenia na budowę właśnie dla budowy oświetlenia na ul. Szkolnej i ul. Wiśniowej w Lutyni oraz w Wilkszynie, podjęto więc decyzję o negocjacjach z potencjalnym Wykonawcą właśnie w tym zakresie.

Na wspomnianej przez czytelnika ulicy Wiśniowej zlokalizowane są nie tylko budynki mieszkalne (zameldowanych ponad 30 osób), lecz również, co niezwykle istotne, lokalne przedsiębiorstwa (3 firmy), a prowadzona przez nie działalność gospodarcza jest zarejestrowana na terenie Gminy Miękinia, co nie jest bez znaczenia dla wpływów do budżetu Gminy. Niestety nie każda działalność prowadzona przez osoby zamieszkałe przy pozostałych ulicach wymienionych przez czytelnika jest zarejestrowana w naszej Gminie.

Ponadto na początkowym odcinku ulicy Wiśniowej konieczny jest demontaż lamp na istniejących słupach, więc projekt przewiduje budowę nowego oświetlenia od skrzyżowania z drogą powiatową.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że na wspomnianej ulicy Pionierów, na której wśród wymienionych przez czytelnika ulic jest najwięcej zameldowanych osób i starej zabudowy istnieje już oświetlenie uliczne co najmniej od kilkunastu lat.

Gmina Miękinia ma świadomość potrzeb mieszkańców dotyczących uzupełnienia oświetlenia ulicznego, dlatego systematycznie corocznie, zgodnie z Programem Funkcjonalno Użytkowym, dobudowywane są punkty świetlne (np. rok 2016 – 74 lampy, rok 2017 - 129 lamp) oraz zaplanowane są inwestycje na kolejne lata w zależności od możliwości finansowych Gminy Miękinia.

Urząd Gminy Miękinia, fot. gm

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

   
 • gosc
  Tyle dróg i oświetlenia co w naszej gminie jest zrobionych i powstaje nadal to sąsiednie gminy mogą nam ...

  Czytaj więcej...

   
 • szlanta
  a we ty ghadzio co ty wiesz wogole ty gadzio kur ty byles widziales ej ty [regulamin] ty nie suchaj typa ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box