Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Helena, Ilona, Bogusław

Odwiedza nas 886 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 W…

Mieszkasz w Środzie Śląskiej? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

parklometr1Od blisko sześciu lat na terenie miasta funkcjonują parkometry i strefy płatnego parkowania. W sprawie jednego z nich wpłynęło zapytanie ze strony jednego z kierowców.

Na terenie Środy Śląskiej od sześciu lat funkcjonuje osiem parkometrów. Z dniem 1 września 2011 roku strefą płatnego parkowania objęto ul. Legnicką (odcinek od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do pl. Wolności), pl. Wolności, ul. św. Andrzeja, a także ul. Kolejową. Zazwyczaj ustawione w ośmiu miejscach urządzenia działają bez zarzuty. Jak mówi komendant straży miejskiej, Gustaw Dobosz, oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy parkometr zablokuje się lub nie wydaje biletu.

- Na każdym parkometrze na terenie naszego miasta znajduje się informacja z numerami kontaktowymi do komendy straży miejskiej – informuje komendant. - W przypadku, kiedy nasi mieszkańcy zauważą nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia lub opóźnienia, prosimy o kontakt z nami, czy to telefoniczny lub osobisty. Każda informacja zostanie zweryfikowana i w razie potrzeby usterka zostanie naprawiona – wyjaśnia i zachęca do kontaktu Gustaw Dobosz.

Dziesięć minut spóźnienia

W połowie lipca do komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej wpłynęła skarga od kierowcy. Jego zdaniem jeden z parkometrów był opóźniony o 10 minut. Zdaniem mężczyzny po uiszczeniu opłaty za godzinę czasu, na bilecie uwzględnionych zostało jedynie 50 minut parkowania.

- Następnego dnia skontrowaliśmy wszystkie parkometry na terenie naszego miasta. Jeden z nich miał trzy minuty opóźnienia. Jednak w ciągu sześciu lat funkcjonowania urządzeń, na żadnym z nich czas opóźnienia nie przekraczał dwóch lub maksymalnie trzech minut. Wszystkie parkometry są przez nas na bieżąco kontrolowane – mówi Gustaw Dobosz.

Jak podkreśla komendant, w stosunku do osób, które przekroczyły czas o około 10 minut nie podejmowano żadnych kroków. To wynik marginesu, na jaki mogą liczyć kierowcy.

Jak działa parkometr?

Być może brakujące 10 minut na bilecie kierowcy, to kwestia opłat, a nie opóźnienia parkometru. Jak podkreślają strażnicy, ponieważ pół godziny parkowania kosztuje 50gr, wśród kierowców utarło się mylne przekonanie, że przy jednorazowym zakupie godzinnego biletu należy wpłacić złotówkę. Tymczasem godzina parkowania, to kwota 1,20zł.

- Jeśli kierowca jednorazowo wpłaca złotówkę wówczas parkometr wydaje mu bilet na 50 minut parkowania. Nie godzinę – wyjaśnia strażnik miejski. - Ponadto strefa jest płatna w godzinach od 8 do 15. Jeśli kierowca zakupi bilet godzinny tuż przed godziną 15, niewykorzystana kwota zostaje przesunięta na następny dzień roboczy – wyjaśnia Gustaw Dobosz.

(isz), Fot. isz

parklometr1

parkometr

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec Rzeczycy
  mam tylko dwa słowa na temat Burmistrza DOBRY GOSPODARZ tak trzymac,,,

  Czytaj więcej...

   
 • sąsiednia gmina
  w końcu cos sie dzieje poprzednicy chyba bali sie starac o tak powazne dotacje brawo panie wójcie aby ...

  Czytaj więcej...

   
 • lump
  Przetarg?? Po roku zerwą kontrakt i zostaniemy tak jak zostaliśmy bez szpitala powiatowego. Nie ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ojej ojej
  Uczmy się od najlepszych nie twórzmy nowego PKS-u z ciepłymi posadkami za 1,5mln rocznej dotacji.

  Czytaj więcej...

   
 • reks
  Mi się bardzo podoba, Nowoczesna gmina, zapyziały powiat

  Czytaj więcej...

   
 • kręgielnia
  Chyba w budynku starostwa by funkcjonował szpital, bo powiat sprzedał szpital i nie ma gdzie go z ...

  Czytaj więcej...

   
 • ToJa
  ludzie musza czyms jezdzic nie kazdy ma auto. Zrozumcie innych!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Dużo? Faktycznie ale czy dobrze? Każdy ma swoje zdanie

  Czytaj więcej...

   
 • Michal
  Za te 8 mln to szpital przez rok by funkcjonował ta miejska komunikacja dla osób starszych to ...

  Czytaj więcej...

   
 • ojej
  wam to nikt nie dogodzi. lepiej z buta??

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box