Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Józef, Bogdan, Marek

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 865 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

parklometr1Od blisko sześciu lat na terenie miasta funkcjonują parkometry i strefy płatnego parkowania. W sprawie jednego z nich wpłynęło zapytanie ze strony jednego z kierowców.

Na terenie Środy Śląskiej od sześciu lat funkcjonuje osiem parkometrów. Z dniem 1 września 2011 roku strefą płatnego parkowania objęto ul. Legnicką (odcinek od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do pl. Wolności), pl. Wolności, ul. św. Andrzeja, a także ul. Kolejową. Zazwyczaj ustawione w ośmiu miejscach urządzenia działają bez zarzuty. Jak mówi komendant straży miejskiej, Gustaw Dobosz, oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy parkometr zablokuje się lub nie wydaje biletu.

- Na każdym parkometrze na terenie naszego miasta znajduje się informacja z numerami kontaktowymi do komendy straży miejskiej – informuje komendant. - W przypadku, kiedy nasi mieszkańcy zauważą nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia lub opóźnienia, prosimy o kontakt z nami, czy to telefoniczny lub osobisty. Każda informacja zostanie zweryfikowana i w razie potrzeby usterka zostanie naprawiona – wyjaśnia i zachęca do kontaktu Gustaw Dobosz.

Dziesięć minut spóźnienia

W połowie lipca do komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej wpłynęła skarga od kierowcy. Jego zdaniem jeden z parkometrów był opóźniony o 10 minut. Zdaniem mężczyzny po uiszczeniu opłaty za godzinę czasu, na bilecie uwzględnionych zostało jedynie 50 minut parkowania.

- Następnego dnia skontrowaliśmy wszystkie parkometry na terenie naszego miasta. Jeden z nich miał trzy minuty opóźnienia. Jednak w ciągu sześciu lat funkcjonowania urządzeń, na żadnym z nich czas opóźnienia nie przekraczał dwóch lub maksymalnie trzech minut. Wszystkie parkometry są przez nas na bieżąco kontrolowane – mówi Gustaw Dobosz.

Jak podkreśla komendant, w stosunku do osób, które przekroczyły czas o około 10 minut nie podejmowano żadnych kroków. To wynik marginesu, na jaki mogą liczyć kierowcy.

Jak działa parkometr?

Być może brakujące 10 minut na bilecie kierowcy, to kwestia opłat, a nie opóźnienia parkometru. Jak podkreślają strażnicy, ponieważ pół godziny parkowania kosztuje 50gr, wśród kierowców utarło się mylne przekonanie, że przy jednorazowym zakupie godzinnego biletu należy wpłacić złotówkę. Tymczasem godzina parkowania, to kwota 1,20zł.

- Jeśli kierowca jednorazowo wpłaca złotówkę wówczas parkometr wydaje mu bilet na 50 minut parkowania. Nie godzinę – wyjaśnia strażnik miejski. - Ponadto strefa jest płatna w godzinach od 8 do 15. Jeśli kierowca zakupi bilet godzinny tuż przed godziną 15, niewykorzystana kwota zostaje przesunięta na następny dzień roboczy – wyjaśnia Gustaw Dobosz.

(isz), Fot. isz

parklometr1

parkometr

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stan
  Jechałem ok. 15 z Kątów w strone Środy i tragedia !!! Za Rakoszycami ustąpił mi Pierwszeństwa tir bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Write Essay Service
  literature research papers write research paper college research paper research paper

  Czytaj więcej...

   
 • pwik00
  Stan drogi 346 na odcinku Środa Śląska - Kąty Wr. to skandal! Wzywamy władze samorządowe do natychmiastowej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  ...czyjeś życie oczywiście :)

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  Dobrze że to kogoś w ogóle interesuje Obywatelska podstawa Dziękuję Pani Joanno być może taka sprawa ...

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gul skoczy
  Po co tyle jednostek??? Widocznie poszło takie zgłoszenie... A kto zapłaci ? zapłaci gmina na to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karrina
  Rany po co tyle jednostek strazackich do jednego samochodu. Kto zaplaci za wyjazdy OSP?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box