Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 943 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 5 2 KopiaW ciągu dwóch dni weekendu na autostradzie A4 doszło do czterech wypadków. W zdarzeniach udział wzięło łącznie 12 aut. Straty wstępnie oszacowano na ponad 150 tys.

Kolizja pięciu aut

Do pierwszych zdarzeń doszło na wysokości miejscowości Kostomłoty około godziny 23. Na 127km autostrady A4 doszło do kolizji pięciu samochodów osobowych. Z informacji przekazanych do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wynikało, że w zdarzeniu udział brały cztery pojazdy. Po przyjeździe trzech zastępów straży pożarnej ustalono jednak, że na prawym pasie autostrady w kierunku na Zgorzelec znajduje się pięć aut biorących udział w kolizji.

- Wszystkie osoby opuściły pojazdy samodzielnie. Jedna z kobiet uskarżała się na ból w klatce piersiowej – informuje Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śl. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a także na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach – wyjaśnia strażak.

Na miejscu działania prowadziły zastępy: JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wrocławskie i OSP Kostomłoty. Obecny był również zarządca drogi, który zajął się sorpcją płynów eksploatacyjnych z jezdni.

W wyniku kolizji straty oszacowano wstępnie na 100tys. złotych. Uszkodzeniu uległ m.in.: tył BMW, przód toyoty, przód, lewy bok i tył BMW, a także przód i prawy bok opla.

Kolizja dwóch aut

Kilkadziesiąt minut później, w odległości pół kilometra od miejsca poprzedniej kolizji, na 126,5km (na wysokości Kostomłotów) na pasie w kierunku na Zgorzelec doszło do kolizji dwóch pojazdów.

- Nasze działania w tym przypadku polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, jak również na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

W działaniach brała udział jednostka OSP Kostomłoty. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ tył renault i przód BMW.

Kolizja w sobotę

Następnego dnia, w sobotę (29 lipca) na A4 doszło do kolejnych dwóch wypadków z udziałem samochodów osobowych.

Do pierwszego z nich doszło na 118,4km A4 (na wysokości miejscowości Pichorowice). W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia zastępów OSP Ujazd Górny i OSP Ujazd Dolny oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na pasie w kierunku na Wrocław.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, chwilowym wstrzymaniu ruchu na drodze, jak również na udzieleniu pomocy przy usuwaniu pojazdów z drogi – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ tył skody i przód peugeota. Straty oszacowano na 15 tys. złotych.

Poszkodowana kobieta

W tym samym czasie kilometr dalej, jak już informowaliśmy na naszym portalu, doszło do kolejnej kolizji z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu poszkodowana została 28-letnia kobieta uskarżająca się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Jak informują strażacy w wyniku kolizji uszkodzeniu uległ przód pojazdu marki dacia, tył toyoty, a także tył fiata. Straty oszacowano wstępnie na 30 tys. złotych. Szerzej o zdarzeniu tutaj.

(isz), Fot. OSP Ujazd Górny

4 2

7 2

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box