Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 903 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

kubaWczoraj do Środy Śląskiej zawitał niecodzienny i wyjątkowy gość. Kuba Kacprzak, którego akcją „Walka Życia” żyje cała Polska, stoczył w naszym mieście walkę bokserską z Tarielem Zandukeli.

Przedwczoraj Wrocław i walka z Mateuszem Masternakiem, wczoraj Środa Śląska i walka z Tarielem Zandukeli. Dziś na drodze młodego studenta AWF z Radomska Prochownice. Mowa o Kubie Kacprzaku, który 26 czerwca wyruszył z rodzinnego Radomska, by w 60 dni obiec Polskę. Pomysł, jak sam mówi, zrodził się już rok temu w lipcu.

- Wiedziałem, że obiegnę Polskę. Kilka miesięcy później, w październiku mój kolega z pracy Rafał Garbaciak przeszedł rozległy udar mózgu, na skutek którego miał sparaliżowaną prawą stronę ciała i aparat mowy. Było bardzo ciężko – opowiada Kuba. - Wiedziałem, że jeśli coś zorganizuję, to zrobię dla Rafała, by pomóc jemu i jego rodzinie. Kiedy znasz osobę, którą dotknęła tragedia, kiedy widzisz, że życie całej rodziny wywraca się do góry nogami i masz świadomość, że możesz pomóc w naprawieniu tego, pomóc w powrocie do zdrowia, to to jest największa motywacja. Jeśli miałbym robić to tylko dla siebie, po pierwszym tygodniu zakończyłbym bieg. Siły nie biorą się znikąd, musi być motywacja i cel, który motywuje – mówi.

Codzienny bieg i walka

Codziennie mężczyzna nie tylko pokonuje kilometry ciągnąc wózek ważący blisko 35 kg, ale bierze również udział w walce bokserskiej. Jak mówi, zawsze stara się podnosić sobie poprzeczki, by zrobić coś, czego nie robił nikt wcześniej.

- Boks jest moją największą pasją w moim życiu, dlatego chciałem połączyć bieg z boksowaniem. Jest to coś, co wzbudza dużo większe zainteresowanie. Polskę wielokrotnie już obiegano, natomiast element walki jest tym, co szczególnie angażuje środowisko sportowe – mówi po skończonej walce Kuba. - Kluby, z którymi kontaktuję się, chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Pokazujemy, że boks to nie tylko bijatyka, ale również kształtowanie charakteru, że środowisko potrafi się zjednoczyć, by zdziałać coś dobrego – dodaje.

Po stoczonej walce można odnieść wrażenie, że pojedynek na ringu, choć określany przez obu zawodników walką na luzie, to dla młodego biegacza ogromny wysiłek. Tymczasem, jak mówi Kuba, to codzienna forma odprężenia się. Podczas sześciu dwuminutowych rund zarówno tariel, jak i Kuba pokazali pełne zaangażowanie i serce zostawione na ringu. 

- Walka na koniec nie jest obciążeniem, ale wypoczynkiem. Po jednostajnym marszobiegu przez cały dzień, moment kiedy można wejść na ring i oczyścić się z emocji, rozruszać wszystkie mięśnie zmęczone jednostajnym ruchem, to jest dla mnie forma rozruszania się i oczyszczenia psychicznego – mówi Kuba. - Bo przez cały czas mam w głowie to, że trzeba załatwić nocleg, walkę na kolejny dzień. I wejście na ring sprawia, że głowa jest czysta i można się odstresować. Wbrew pozorom, po stoczonej walce, mimo że jestem zdyszany, wychodzę bardziej wypoczęty - dodaje.

Pomoc z zewnątrz

Jak podkreśla Kuba codziennie, od początku akcji spotyka się z ogromną sympatią ludzi i chęcią niesienia pomocy.

- Wszędzie spotykam bardzo duże zaangażowanie ze strony ludzi, z którymi mam styczność. Przez cały czas czuję wsparcie. Podziękowania należą się też dla Tariela za prawdziwą lekcję boksu oraz dla jego bliskich za gościnne przyjęcie w Środzie Śląskiej – opowiada.

Duże podziękowania za wsparcie Kuby na terenie naszej gminy należą się również hotelowi „Pod Winną Górą”, który zapewnił Kubie nocleg i pizzerii AlLago za pyszny poczęstunek.

To już kolejna akcja Kuby

Przygoda z wędrowaniem zaczęła się w 2014 roku, kiedy Kuba postanowił w nietypowy sposób spędzić swoje wakacje.

- Spakowałem plecak, powiesiłem na nim kartkę „Nad morze” i z mojego rodzinnego miasta Radomska wyruszyłem na północ do Gdańska. Szedłem przez 10 dni, pokonałem 450 km. Potem padły głosy z mojego otoczenia, że mogłem to połączyć ze zbiórką na cel charytatywny – mówi Kuba. - Rok później pojawiły się pierwsze próby. Połączyłem siły ze stowarzyszeniem Koniczynka, które działa w moim mieście i opiekuje się osobami niepełnoprawnymi. Pobiegłem w Bieszczady. To była pierwsza próba. Pół roku później, na przełomie stycznia i lutego zeszłego roku pojawiła się akcja „Z Buta na Rysy”, kiedy w warunkach zimowych założyłem sobie pokonanie trasy Gdańsk - Rysy, również z wejściem na szczyt w warunkach zimowych – dodaje.

Zbiórka dla Rafała

Akcja „Walka Życia” zakończy się 26 sierpnia w Gdańsku. Jak podkreśla w rozmowie Kuba, najważniejszym celem akcji jest zbiórka środków na leczenie jego kolegi Rafała Garbaciaka. Celem jest 50 tysięcy złotych. Taka kwota wystarczy na pięć miesięcy rehabilitacji Rafała.

Na pytanie, czego mu życzyć na kolejne dni wędrówki, odpowiada krótko – chłodu.

I tego Kubie życzymy trzymając kciuki za powodzenie akcji.

Walkę Kuby można śledzić na stronie https://www.facebook.com/walkazycia60/

Wpłaty można dokonywać https://pomagamy.im/walkazycia

Iza Szczygieł, Fot. isz

bokser

1 walka

1 walka1

1 walka8

1 walka9

2 walka2

3 walka3

4 walka4

5 walka5

6 walka6

7 waklka7

8 walka7

 Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box