Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Helena, Ilona, Bogusław

Odwiedza nas 969 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 W…

Mieszkasz w Środzie Śląskiej? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

500Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już od wczoraj można składać wnioski o świadczenia realizowane w ramach programu Rodzina 500 plus. Tymczasem w tej sprawie skontaktowało się z nami kilka mieszkanek naszej gminy.

 

Złożone w roku ubiegłym wnioski o wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+ będą realizowane do końca września tego roku. Aby świadczenie było kontynuowane, koniecznym jest złożenie kolejnego wniosku z załącznikami. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już od wczoraj, 1 sierpnia, świadczeniobiorcy mogą składać nowe wnioski. Tymczasem, jak mówią mieszkanki naszej gminy, nie ma stosownych druków.

- Byłam już dwa razy w naszym GOPS. Choć mówi się, że wnioski można składać od 1 sierpnia, to jednak nadal nie ma druków – mówi poirytowana kobieta. - Po co robić takie zamieszanie? - pyta.

W podobnym tonie wypowiada się kilka innych kobiet, które chciały już wczoraj pobrać druki i póki nie ma kolejek, złożyć wypełnione wnioski.

- Tak się nie robi – mówi druga. - Po co takie zawracanie głowy. Skoro podana jest data 1 sierpnia, wnioski powinny być już gotowe – dodaje.

Druki dostępne pod koniec tygodnia

Jak poinformowano nas w GOPS w Środzie Śląskiej, już do końca tygodnia druki wniosków powinny dotrzeć do naszego miasta. Jak się okazuje problem z brakiem druków występuje w całym kraju.

- Mamy zapewnienie z drukarni, do której jako jedna z pierwszych jednostek złożyliśmy zamówienie na druki, że do końca tygodnia zostaną do nas dostarczone – słyszymy w średzkim GOPS.

Jak usłyszeliśmy podczas rozmowy, obecny druk wniosku, jaki znaleźć można na stronie ministerstwa, to aż 15 stron wraz załącznikami. W drukarni trwają prace mające na celu zmniejszenie objętości druków, by wnioski były dla świadczeniobiorców bardziej czytelne. Zmiany w drukach obowiązują od 1 sierpnia, jednak dopiero 31 lipca zmiany zostały zaakceptowane przez prezydenta.

Wnioski internetowe

Jak dowiadujemy się w GOPS w Środzie Śląskiej, pracownicy stale monitorują sytuację i wysyłkę druków. Jeśli jednak świadczeniobiorcom zależy na szybkim terminie złożenia wniosku niezbędny druk można wydrukować na stronie ministerstwa, bądź podejść do GOPS, gdzie pracownicy taki wniosek wydrukują. Jednak na razie jest to piętnaście stron.

- Wniosek on-line można złożyć poprzez 4 kanały: bankowość elektroniczną, PUE ZUS, czyli przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, portal informacyjno- usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [email protected] oraz ePUAP-  elektroniczną platformę usług administracji publicznej – wyjaśnia Joanna Sadowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.

(isz), Fot. mpr

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec Rzeczycy
  mam tylko dwa słowa na temat Burmistrza DOBRY GOSPODARZ tak trzymac,,,

  Czytaj więcej...

   
 • sąsiednia gmina
  w końcu cos sie dzieje poprzednicy chyba bali sie starac o tak powazne dotacje brawo panie wójcie aby ...

  Czytaj więcej...

   
 • lump
  Przetarg?? Po roku zerwą kontrakt i zostaniemy tak jak zostaliśmy bez szpitala powiatowego. Nie ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ojej ojej
  Uczmy się od najlepszych nie twórzmy nowego PKS-u z ciepłymi posadkami za 1,5mln rocznej dotacji.

  Czytaj więcej...

   
 • reks
  Mi się bardzo podoba, Nowoczesna gmina, zapyziały powiat

  Czytaj więcej...

   
 • kręgielnia
  Chyba w budynku starostwa by funkcjonował szpital, bo powiat sprzedał szpital i nie ma gdzie go z ...

  Czytaj więcej...

   
 • ToJa
  ludzie musza czyms jezdzic nie kazdy ma auto. Zrozumcie innych!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Dużo? Faktycznie ale czy dobrze? Każdy ma swoje zdanie

  Czytaj więcej...

   
 • Michal
  Za te 8 mln to szpital przez rok by funkcjonował ta miejska komunikacja dla osób starszych to ...

  Czytaj więcej...

   
 • ojej
  wam to nikt nie dogodzi. lepiej z buta??

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box