Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Aleks, Grzegorz, Aleksander

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 727 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

500Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już od wczoraj można składać wnioski o świadczenia realizowane w ramach programu Rodzina 500 plus. Tymczasem w tej sprawie skontaktowało się z nami kilka mieszkanek naszej gminy.

 

Złożone w roku ubiegłym wnioski o wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+ będą realizowane do końca września tego roku. Aby świadczenie było kontynuowane, koniecznym jest złożenie kolejnego wniosku z załącznikami. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już od wczoraj, 1 sierpnia, świadczeniobiorcy mogą składać nowe wnioski. Tymczasem, jak mówią mieszkanki naszej gminy, nie ma stosownych druków.

- Byłam już dwa razy w naszym GOPS. Choć mówi się, że wnioski można składać od 1 sierpnia, to jednak nadal nie ma druków – mówi poirytowana kobieta. - Po co robić takie zamieszanie? - pyta.

W podobnym tonie wypowiada się kilka innych kobiet, które chciały już wczoraj pobrać druki i póki nie ma kolejek, złożyć wypełnione wnioski.

- Tak się nie robi – mówi druga. - Po co takie zawracanie głowy. Skoro podana jest data 1 sierpnia, wnioski powinny być już gotowe – dodaje.

Druki dostępne pod koniec tygodnia

Jak poinformowano nas w GOPS w Środzie Śląskiej, już do końca tygodnia druki wniosków powinny dotrzeć do naszego miasta. Jak się okazuje problem z brakiem druków występuje w całym kraju.

- Mamy zapewnienie z drukarni, do której jako jedna z pierwszych jednostek złożyliśmy zamówienie na druki, że do końca tygodnia zostaną do nas dostarczone – słyszymy w średzkim GOPS.

Jak usłyszeliśmy podczas rozmowy, obecny druk wniosku, jaki znaleźć można na stronie ministerstwa, to aż 15 stron wraz załącznikami. W drukarni trwają prace mające na celu zmniejszenie objętości druków, by wnioski były dla świadczeniobiorców bardziej czytelne. Zmiany w drukach obowiązują od 1 sierpnia, jednak dopiero 31 lipca zmiany zostały zaakceptowane przez prezydenta.

Wnioski internetowe

Jak dowiadujemy się w GOPS w Środzie Śląskiej, pracownicy stale monitorują sytuację i wysyłkę druków. Jeśli jednak świadczeniobiorcom zależy na szybkim terminie złożenia wniosku niezbędny druk można wydrukować na stronie ministerstwa, bądź podejść do GOPS, gdzie pracownicy taki wniosek wydrukują. Jednak na razie jest to piętnaście stron.

- Wniosek on-line można złożyć poprzez 4 kanały: bankowość elektroniczną, PUE ZUS, czyli przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, portal informacyjno- usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej [email protected] oraz ePUAP-  elektroniczną platformę usług administracji publicznej – wyjaśnia Joanna Sadowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.

(isz), Fot. mpr

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • GutekŚrutek
  No to już wiem, że po raz Pierwszy odkąd to pseudo święto jest "celebrowane" w mieście ŚŚ -> obędzie ...

  Czytaj więcej...

   
 • yss
  Sepleniąca i wrzeszcząca nawet marnie skandalizująca .Mam nadzieję że muzycy to nadrobią.Kto dokonuje ...

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  z tego co wiem to starego niemca wykopali kosci byly stare jak świat,,,no ale prokuratura ma zajecie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Łukasz
  A na poziomie to kto jest na przykład? I co mają operacje do poziomu jaki się przedstawia? Ty pewnie ...

  Czytaj więcej...

   
 • ktosia
  nie dość że kogoś zwłoki zakopali w ogródku ,samobójstwo to jeszcze burze z gradem dajcie spokój co za ...

  Czytaj więcej...

   
 • maskara
  to jest nie do uwierzenia współczuję ludzim którzy to odkryli :sad:

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Po co ta idiotka w Srodzie, nie można kogoś na poziomie ściągnąć, tylko ja po 100 operacjach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Teresa ha ha
  Ha ha ha pewnie :-* :-* :-*

  Czytaj więcej...

   
 • tylko pytam
  i fajnie jednak zaraz też będzie w Miękini, nie można się jakoś dogadywać??

  Czytaj więcej...

   
 • Tomasz
  To chyba Kpina jeżeli rodzice zapisali dzieci do klubu piłki to niech też zfinalizuje koszt kupna ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box