Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 769 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

xeos 0Prace związane z budową centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS na terenie gminy Środa Śląska ruszają w pierwszym tygodniu sierpnia. Odbyła się już wewnętrzna uroczystość wbicia pierwszej łopaty.

 

Pozwolenie na budowę wydane 30 czerwca 2017 r. przez starostę średzkiego stanowiło ostatni etap procesu formalnego, związanego z kompletowaniem przez inwestora dokumentacji niezbędnej do powstania centrum XEOS. Wcześniej burmistrz Środy Śląskiej wydał dla inwestycji pozytywną decyzję środowiskową.

- Pozwolenie na budowę wydane przez starostę, to ostatni element procesu formalnego, związanego z kompletowaniem dokumentacji pod budowę naszego centrum. Teraz możemy rozpocząć najbardziej przez nas wyczekiwany etap: budowy zakładu. Docelowo zakład XEOS będzie stanowił światowej klasy centrum innowacji i nowoczesnych technologii branży lotniczej, w którym zatrudnienie znajdzie 600 pracowników z całej Polski. W trosce o środowisko naturalne zastosujemy najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. XEOS to inwestycja wyczekiwanie nie tylko przez nas, ale i jak wynika z niezależnych badań opinii publicznej przeprowadzonych w lutym br. przez instytut badawczy TNS Kantar – również przez znakomitą większość lokalnej społeczności, która w ponad 80% jest bardzo pozytywnie nastawiona do naszego projektu - mówi Thomas Böttger, Dyrektor Zarządzający XEOS.

22 lipca na terenie inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca prace budowlane. Wydarzenie miało charakter wewnętrzny, tylko z udziałem pracowników firmy.

- Na terenie, na którym już wkrótce powstanie centrum XEOS, dokonaliśmy symbolicznego wbicia pierwszej łopaty. To wewnętrzna inauguracja prac budowlanych i jednocześnie sygnał dla nas, żeby zakasać rękawy i przygotować się do ciężkiej, ale jak jesteśmy przekonani, owocnej pracy. Cieszymy się, że mogliśmy ten czas spędzić z naszymi pracownikami i ich rodzinami. Teraz z niecierpliwością czekamy na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, którą będziemy mogli spędzić w szerszym i bardziej oficjalnym gronie - komentuje Stefan Schmuck, Dyrektor Operacyjny XEOS.

Jak informuje biuro prasowe XEOS 1 sierpnia podpisano kontrakt z Generalnym Wykonawcą, firmą Budimex.

- Po kilku miesiącach przygotowań do realizacji inwestycji w ramach procedury przetargowej podpisaliśmy wczoraj umowę na budowę Centrum Obsługi, Naprawy i Remontów Silników Lotniczych zlokalizowanego w Środzie Śląskiej. W ramach inwestycji polegającej na budowie nowoczesnego kompleksu przemysłowego o powierzchni ponad 26 000 m2 powierzchni użytkowej wykonamy m.in. budynek główny zawierający specjalistyczne urządzenia do diagnostyki i naprawy silników, a także budynek biurowy i towarzyszące budynki techniczne. Ponadto wykonamy ok. 35 000 m2 nawierzchni drogowych i miejsc postojowych. Projekt planujemy zrealizować w niespełna 15 miesięcy. Jest to dla nas wyróżnienie i motywacja, że zostaliśmy wybrani przez Inwestora na Generalnego Wykonawcę tak nowoczesnej i pierwszej tego rodzaju w Polsce inwestycji, która będzie realizowana z zastosowaniem technologii BIM. Jednocześnie jest to projekt, który umożliwi nam dalszy rozwój naszych kompetencji i doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie inwestycji budowlanych i wzmocni naszą pozycję w sektorze budownictwa obiektów przemysłowych - komentuje Krzysztof Krzyżanowski, Dyrektor Biura Handlowego BUDIMEX.

Zakład XEOS w dwóch etapach

Budowa kompleksu w Środzie Śląskiej będzie odbywała się dwuetapowo. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu i rozpoczęcia pracy centrum XEOS, to pierwszy kwartał 2019 roku. Do tego czasu powstaną główne budynki techniczno-operacyjne oraz biurowe. W drugim etapie powstanie nowoczesna, wyposażona w najnowsze technologie, specjalistyczna komora do testowania silników samolotowych.

(rol/mpr) fot. mpr

xeos 1

Uroczystość Wbicia Pierwszej Łopaty

Od lewej: Mike Ward, Florian Huebener – Dyrektorzy Budowy, Stefan Schmuck, Tomas Boettger – Zarząd XEOS

xeos 2

Podpisanie kontraktu z Budimexem

Od lewej: Thomas Boettger, Dyrektor Zarządzający XEOS, Krzysztof Krzyżanowski, Dyrektor Biura Handlowego BUDIMEX

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • obserwator
  Wstydziłby się " włodarz" , że nie widzi potrzeby doiwestowania zaniedbanych obiektów sportowych ...

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  idę sobie kościuszki, aż tu śmierdzi podpałką do grilla. im bliżej tego budynku tym bardziej śmierdzi.

  Czytaj więcej...

   
 • sredzianin
  Ja jestem ciekaw od czego to sie tak slicznie zajaralo po pewnie samozaplon to nie byl. ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Kierowca
  No ok ale do kiedy sroga będzie zamknięta ?????

  Czytaj więcej...

   
 • gim
  no i teraz to rozumiem, a nie jak w tamtym roku dla wybranych

  Czytaj więcej...

   
 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box