Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Helena, Ilona, Bogusław

Odwiedza nas 1052 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 W…

Mieszkasz w Środzie Śląskiej? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

xeos 0Prace związane z budową centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS na terenie gminy Środa Śląska ruszają w pierwszym tygodniu sierpnia. Odbyła się już wewnętrzna uroczystość wbicia pierwszej łopaty.

 

Pozwolenie na budowę wydane 30 czerwca 2017 r. przez starostę średzkiego stanowiło ostatni etap procesu formalnego, związanego z kompletowaniem przez inwestora dokumentacji niezbędnej do powstania centrum XEOS. Wcześniej burmistrz Środy Śląskiej wydał dla inwestycji pozytywną decyzję środowiskową.

- Pozwolenie na budowę wydane przez starostę, to ostatni element procesu formalnego, związanego z kompletowaniem dokumentacji pod budowę naszego centrum. Teraz możemy rozpocząć najbardziej przez nas wyczekiwany etap: budowy zakładu. Docelowo zakład XEOS będzie stanowił światowej klasy centrum innowacji i nowoczesnych technologii branży lotniczej, w którym zatrudnienie znajdzie 600 pracowników z całej Polski. W trosce o środowisko naturalne zastosujemy najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. XEOS to inwestycja wyczekiwanie nie tylko przez nas, ale i jak wynika z niezależnych badań opinii publicznej przeprowadzonych w lutym br. przez instytut badawczy TNS Kantar – również przez znakomitą większość lokalnej społeczności, która w ponad 80% jest bardzo pozytywnie nastawiona do naszego projektu - mówi Thomas Böttger, Dyrektor Zarządzający XEOS.

22 lipca na terenie inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca prace budowlane. Wydarzenie miało charakter wewnętrzny, tylko z udziałem pracowników firmy.

- Na terenie, na którym już wkrótce powstanie centrum XEOS, dokonaliśmy symbolicznego wbicia pierwszej łopaty. To wewnętrzna inauguracja prac budowlanych i jednocześnie sygnał dla nas, żeby zakasać rękawy i przygotować się do ciężkiej, ale jak jesteśmy przekonani, owocnej pracy. Cieszymy się, że mogliśmy ten czas spędzić z naszymi pracownikami i ich rodzinami. Teraz z niecierpliwością czekamy na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, którą będziemy mogli spędzić w szerszym i bardziej oficjalnym gronie - komentuje Stefan Schmuck, Dyrektor Operacyjny XEOS.

Jak informuje biuro prasowe XEOS 1 sierpnia podpisano kontrakt z Generalnym Wykonawcą, firmą Budimex.

- Po kilku miesiącach przygotowań do realizacji inwestycji w ramach procedury przetargowej podpisaliśmy wczoraj umowę na budowę Centrum Obsługi, Naprawy i Remontów Silników Lotniczych zlokalizowanego w Środzie Śląskiej. W ramach inwestycji polegającej na budowie nowoczesnego kompleksu przemysłowego o powierzchni ponad 26 000 m2 powierzchni użytkowej wykonamy m.in. budynek główny zawierający specjalistyczne urządzenia do diagnostyki i naprawy silników, a także budynek biurowy i towarzyszące budynki techniczne. Ponadto wykonamy ok. 35 000 m2 nawierzchni drogowych i miejsc postojowych. Projekt planujemy zrealizować w niespełna 15 miesięcy. Jest to dla nas wyróżnienie i motywacja, że zostaliśmy wybrani przez Inwestora na Generalnego Wykonawcę tak nowoczesnej i pierwszej tego rodzaju w Polsce inwestycji, która będzie realizowana z zastosowaniem technologii BIM. Jednocześnie jest to projekt, który umożliwi nam dalszy rozwój naszych kompetencji i doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie inwestycji budowlanych i wzmocni naszą pozycję w sektorze budownictwa obiektów przemysłowych - komentuje Krzysztof Krzyżanowski, Dyrektor Biura Handlowego BUDIMEX.

Zakład XEOS w dwóch etapach

Budowa kompleksu w Środzie Śląskiej będzie odbywała się dwuetapowo. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu i rozpoczęcia pracy centrum XEOS, to pierwszy kwartał 2019 roku. Do tego czasu powstaną główne budynki techniczno-operacyjne oraz biurowe. W drugim etapie powstanie nowoczesna, wyposażona w najnowsze technologie, specjalistyczna komora do testowania silników samolotowych.

(rol/mpr) fot. mpr

xeos 1

Uroczystość Wbicia Pierwszej Łopaty

Od lewej: Mike Ward, Florian Huebener – Dyrektorzy Budowy, Stefan Schmuck, Tomas Boettger – Zarząd XEOS

xeos 2

Podpisanie kontraktu z Budimexem

Od lewej: Thomas Boettger, Dyrektor Zarządzający XEOS, Krzysztof Krzyżanowski, Dyrektor Biura Handlowego BUDIMEX

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec Rzeczycy
  mam tylko dwa słowa na temat Burmistrza DOBRY GOSPODARZ tak trzymac,,,

  Czytaj więcej...

   
 • sąsiednia gmina
  w końcu cos sie dzieje poprzednicy chyba bali sie starac o tak powazne dotacje brawo panie wójcie aby ...

  Czytaj więcej...

   
 • lump
  Przetarg?? Po roku zerwą kontrakt i zostaniemy tak jak zostaliśmy bez szpitala powiatowego. Nie ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ojej ojej
  Uczmy się od najlepszych nie twórzmy nowego PKS-u z ciepłymi posadkami za 1,5mln rocznej dotacji.

  Czytaj więcej...

   
 • reks
  Mi się bardzo podoba, Nowoczesna gmina, zapyziały powiat

  Czytaj więcej...

   
 • kręgielnia
  Chyba w budynku starostwa by funkcjonował szpital, bo powiat sprzedał szpital i nie ma gdzie go z ...

  Czytaj więcej...

   
 • ToJa
  ludzie musza czyms jezdzic nie kazdy ma auto. Zrozumcie innych!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Dużo? Faktycznie ale czy dobrze? Każdy ma swoje zdanie

  Czytaj więcej...

   
 • Michal
  Za te 8 mln to szpital przez rok by funkcjonował ta miejska komunikacja dla osób starszych to ...

  Czytaj więcej...

   
 • ojej
  wam to nikt nie dogodzi. lepiej z buta??

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box