Dzisiaj jest: 17 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Zbigniew, Julian, Łukasz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1978 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20545229 1108225942654511 2507378610667784456 oZaledwie w ciągu weekendu straż pożarna interweniowała kilkanaście razy. W ciągu dwóch dni dwukrotnie doszło do pożaru drzew we Wrocisławicach. Dwa dni z rzędu strażacy gasili również płonące ścierniska w Pęczkowie. W jakich jeszcze akcjach brali udział strażacy?

Plama oleju na drodze

W sobotę przed godziną 9 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozlanego oleju na drodze z Jugowca do Środy Śląskiej. Na miejsce zadysponowano JRG Środa Śląska. Po przejechaniu trasy nie ustalono plam oleju na drodze. Zgłoszenie zaliczono do alarmów fałszywych w dobrej wierze.

Na cmentarzu paliły się tuje

Tego samego dnia po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru drzew między stadionem a średzkim cmentarzem.

- Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śl. - mówi dyżurny Stanowiska Kierowania. - Po przyjeździe jednostki ustalono, że na cmentarzu palą się dwie tuje – wyjaśnia strażak.

Działania jednostki JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jak również na podaniu prądu wody na palące się drzewa.

Wiszące drzewo nad drogą

Następnego dnia, 6 sierpnia, przed godziną 12 zastęp straży pożarnej OSP KSRG Ujazd Górny inerweniował w Ujeździe Górnym w związku z pochylonym nad drogą drzewem.

- Na miejscu ustalono, że topola wysokości 10m pochylona jest nad drogą gminną stwarzając zagrożenie – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ścięciu topoli – dodaje strażak.

Palące się drzewa we Wrocisławicach

W niedzielę strażacy z zastępu OSP Bukówek dwukrotnie interweniowali we Wrocisławicach przy pożarach drzew. Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 16. Drugi pożar miał z kolei miejsce tuż przez godziną 20.

- W obu przypadkach nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palące się drzewo, a następnie jego ścięciu – wjaśniają strażacy.

Pożary ścierniska w Pęczkowie

Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek zastępy straży pożarnej interweniowały w Pęczkowie, gdzie dwukrotnie doszło do pożaru ścierniska.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 7 sierpnia, po godzinie 18. Z informacji, jakie wpłynęły do KP PSP w Środzie Śląskiej wynikało, że pali się ściernisko na powierzchni 3ha. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej – OSP Bukówek, JRG Środa Śląska i OSP Cesarzowice.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów na palące się ściernisko – wyjaśnia dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śl. - Dogaszono pojedyncze zarzewia ognia przy użyciu tłumic – dodaje.

Następnego dnia, 8 sierpnia, po godzinie 9, do komendy straży pożarnej wpłynęło kolejne zgłoszenie pożaru ścierniska w Pęczkowie. Tym razem ogniem objęta była powierzchnia 2 ha. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej – dwa zastępy JRG Środa Śląska, OSP Cesarzowice, OSP Bukówek, a także OSP Budziszów Wielki.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się ściernisko. Przy użyciu tłumic dogaszono pojedyncze zarzewia ognia – wyjaśnia strażak.

(isz), Fot. zdj. ilustracyjne OSP Miękinia

 

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • wyborca
  Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku, że są ludzie myślący w gminie Malczyce. Może dać szanse " ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaśka
  no nie wierze - mamy cenzurę! redakcjo usuwać powinniście wulgaryzmy, a nie zwykłą opinie mieszkańca.

  Czytaj więcej...

   
 • ccc
  Niby nic, ale widac kto co może w tym kraju! Chodnik zniszczony, budynek nabiera wilgoci, "orła" można ...

  Czytaj więcej...

   
 • Chong
  You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the internet. I will ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej
  Drodzy Państwo Prosimy o to aby nie mieszać z błotem nauczycielki bo to tak naprawdę to nie ona jest ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kuba
  Ale śmieszne. Weźcie się za poważne sprawy, a nie wypisujecie takie pierdoły. Już nie macie czego się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  Jakis tuman sie nachlal i uciekł , a pewnie tez 60 tka nie jechał

  Czytaj więcej...

   
 • Katarzyna
  Ten samochód leżał w rowie już w piątek ok.23.30

  Czytaj więcej...

   
 • gosc
  Tyle dróg i oświetlenia co w naszej gminie jest zrobionych i powstaje nadal to sąsiednie gminy mogą nam ...

  Czytaj więcej...

   
 • szlanta
  a we ty ghadzio co ty wiesz wogole ty gadzio kur ty byles widziales ej ty [regulamin] ty nie suchaj typa ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box