Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Helena, Ilona, Bogusław

Odwiedza nas 1084 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

KOSMETYKA, ENDERMOLOGIA - WSZYSTKO…

Salon Kosmetyki i Wizażu B&A przy ul. Kolejowej w Środzie... Czytaj więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 W…

Mieszkasz w Środzie Śląskiej? Masz ciekawy pomysł jak uatrakcyjnić nasze... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

uczniowie 1kl 0Za uczniami klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej pierwszy rok nauki. Od września rozpoczną swoją przygodę z drugą klasą. Mądrzejsi i bogatsi o wiedzę i umiejętności zdobyte w klasie pierwszej.

 

Kiedy dwa miesiące po rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017 rozmawialiśmy ze świeżo upieczonymi pierwszakami opowiadali o tym, co ich zdaniem znaczy być uczniem.

Kilka dni przed wakacjami spotkaliśmy się ponownie z uczniami pani Celiny Staśko, by porozmawiać o ich wrażeniach z pierwszej klasy, najciekawszych dniach spędzonych w szkole i oczywiście o planach wakacyjnych. Jesteście ciekawi, co nam powiedzieli?

janekJanek: W klasie I było bardzo dobrze. Bardzo mi się spodobało. Dużo uczyliśmy się alfabetu i robiliśmy zadania w ćwiczeniach. Mamy bardzo miłą panią Celinę. Mam też kolegów. W wakacje pojadę w góry z rodzicami i siostrą, a potem będę odpoczywał w domu, będę grał i bawił się.

 

 

 

 

antekAntek: Ogólnie w szkole, w pierwszej klasie było bardzo fajnie. Cieszę, się, że mieliśmy dobrą panią. Mieliśmy farta. Trochę dużo musieliśmy ćwiczyć, ale są ważniejsze rzeczy od ćwiczeń, jak szkoła. Mamy też imprezy. W ciągu roku największą frajdę sprawił mi dzień bez teczek. Pokazałem wtedy w klasie rzeczy, które sam zrobiłem, jak np. radio. Jeśli chodzi o wakacje, to mama mówi, że będą to najlepsze wakacje w moim życiu. Ale ja jakoś nie wiem, czy tak będzie.

 

 

 

 

marysiaMarysia: Rok w szkole minął mi dobrze. Działy się bardzo fajne rzeczy. Najbardziej podobał mi się dzień bez teczek. Bawiliśmy się wtedy w klasie w różne, fajne zabawy. Mieliśmy konkursy, jedliśmy słodycze. Podobał mi się też występ na scenie w przedstawieniu. Na wakacje jadę z rodzicami do Bułgarii i nad Morze Bałtyckie.

 

 

 

 

helenka szHelena Sz.: Fajnie minął mi rok w szkole, jednak minął tak szybko, jak jeden dzień. W szkole ciekawe były wycieczki, na które jeździliśmy. A najbardziej podobały mi się lekcje z panią Celiną. Bycie uczniem, to moim zdaniem nie tylko nauka, ale i zabawa. W wakacje jadę z rodzicami nad morze, do Dźwirzyna. Będę odpoczywała, pływała i rozrabiała z bratem.

 

 

 

 

zosiaZosia: Rok w szkole minął mi bardzo dobrze. I tak jak mówił mój kolega, bardzo dobrze trafiła nam się nasza pani, bo jest bardzo fajna. W klasie mam bardzo dużo kolegów i koleżanek. W tym roku występowałam w Mini Playback Show i zajęłam trzecie miejsce. To bardzo fajne uczucie występować na scenie, ale bardzo stresujące. Na wakacjach chciałabym spotkać się z moją przyjaciółką. Będę jechała też nad morze.

 

 

 

 

amelkaAmelka: Lubię chodzić do szkoły, bo mieliśmy różne imprezy, apele i przedstawienia. Otrzymywaliśmy też różne nagrody. W roku szkolnym zajęłam drugie miejsce w konkursie „Wesołe myślenie” i pojechałam na konkurs powiatowy, gdzie zajęłam też drugie miejsce. Szkoła, to też przyjemności, jak Imieniny klasy i dzień bez teczek. Na wakacje umówiłam się z koleżanką, że pojedziemy w to samo miejsce nad morze i codziennie będziemy spotykać się na plaży.

 

 

 

 

lenkaLena: Bardzo fajnie minął mi rok szkolny. W domu uczyłam się i mama mówiła, że dobrze mi będzie szła nauka. Mieliśmy też imieniny klasy. Bawiliśmy się, robiliśmy zdjęcia, dostaliśmy cukierki, owoce i słodycze. Bardzo podobał mi się rok w szkole. Moim zdaniem, bycie dobrym uczniem oznacza, że trzeba być grzecznym, rozsądnym i nie należy szaleć. W wakacje jadę z rodzicami do Chorwacji. Mama mówiła, że będzie ciepło, że będę się bawiła i pływała z bratem.

 

 

 

 

roksanaRoksana: Rok minął mi bardzo dobrze. Uczyliśmy się literek, cyferek, robiliśmy zadania w ćwiczeniach. Bardzo podobały mi się imieniny klasy. Dzieci przyniosły słodycze, ciasta, owoce i soki. Bardzo lubię być uczniem. Dla mnie fajniejsze jest chodzenie do szkoły niż odpoczywanie na wakacjach, bo w klasie mam ulubione koleżanki. W wakacje jadę z rodzicami nad morze. Będę pływała, opalała się i chodziła do sklepów.

 

 

 

 

szymonSzymon: W szkole było bardzo fajnie. Podobały mi się imieniny klasy i lekcje z panią Celiną. Nasza pani jest bardzo fajna. Lubię i szkołę, i wakacje. W wakacje będę opalał się, pływał, odpoczywał, rozrabiał i łapał ryby w ręce.

 

 

 

 

maciekMaciek: Było bardzo ciekawie, bo były fajne lekcje, prace i zadania domowe. Lubię się uczyć polskiego, matematyki, zajęć komputerowych i WF. Moim zdaniem dobry uczeń musi zachowywać się grzecznie i nie może się bić. Dla mnie najfajniejszym dniem w szkole były imieniny klasy, kiedy jedliśmy owoce, słodycze i bawiliśmy się. W lato będę jeździł na rowerze i pojadę na wakacje.

 

 

 

 

pani CelinaCelina Staśko, wychowawczyni: Na początku nauczyciel zastanawia się, jaką klasę dostanie. Musi zapoznać się z uczniami. W naszej klasie mamy dzieci z różnymi problemami, ale radzimy sobie. Moje dzieci są miłe, kochane, bardzo dobrze współpracuje mi się zarówno z uczniami, jak i z ich rodzicami. Myślę, że ten rok był bardzo owocny, a wyniki w nauce pokazują, że dzieci chętnie się uczą i są ciekawe świata. A poza tym w klasie mamy śpiewaków (prawie cały chór) i aktorów. Dzieci brały udział w konkursach szkolnych, powiatowych i ogólnopolskich, których są laureatami. Przygotowywaliśmy również spektakl i nie wiedzieliśmy, jak to w efekcie wyjdzie. W wakacje, tak naprawdę zanim człowiek zacznie odpoczywać, zaczyna się sierpień i zaczynamy myśleć o szkole.

(mw) fot. isz

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec Rzeczycy
  mam tylko dwa słowa na temat Burmistrza DOBRY GOSPODARZ tak trzymac,,,

  Czytaj więcej...

   
 • sąsiednia gmina
  w końcu cos sie dzieje poprzednicy chyba bali sie starac o tak powazne dotacje brawo panie wójcie aby ...

  Czytaj więcej...

   
 • lump
  Przetarg?? Po roku zerwą kontrakt i zostaniemy tak jak zostaliśmy bez szpitala powiatowego. Nie ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ojej ojej
  Uczmy się od najlepszych nie twórzmy nowego PKS-u z ciepłymi posadkami za 1,5mln rocznej dotacji.

  Czytaj więcej...

   
 • reks
  Mi się bardzo podoba, Nowoczesna gmina, zapyziały powiat

  Czytaj więcej...

   
 • kręgielnia
  Chyba w budynku starostwa by funkcjonował szpital, bo powiat sprzedał szpital i nie ma gdzie go z ...

  Czytaj więcej...

   
 • ToJa
  ludzie musza czyms jezdzic nie kazdy ma auto. Zrozumcie innych!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec
  Dużo? Faktycznie ale czy dobrze? Każdy ma swoje zdanie

  Czytaj więcej...

   
 • Michal
  Za te 8 mln to szpital przez rok by funkcjonował ta miejska komunikacja dla osób starszych to ...

  Czytaj więcej...

   
 • ojej
  wam to nikt nie dogodzi. lepiej z buta??

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box