Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1358 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

polkolonia marta1Zaskakującym okazało się spotkanie funkcjonariuszy średzkiej policji z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Podczas pogadanki okazało się, że bardzo często rodzice przewożą swoje pociechy bez zachowania środków ostrożności.

 

Zarówno w ciągu roku szkolnego, jak i wakacji służby działające na terenie powiatu średzkiego spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami, by rozmawiać na temat zasad bezpieczeństwa zarówno podczas podróży do szkoły, jak i w czasie wolnym. W podobnym tonie utrzymane było spotkanie uczestników półkolonii zorganizowanej w średzkim Domu Kultury ze st. asp. Martą Stefanowską.

- Średzcy policjanci realizując zadania z zakresu profilaktyki społecznej, wpisujące się w akcję „Bezpieczne wakacje 2017” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, po raz kolejny spotkali się z najmłodszymi, by zwrócić im uwagę na mogące wystąpić zagrożenia, jednocześnie wskazując bezpieczne zachowania – informuje st. asp. Marta Stefanowska.

Podczas pogadanki policjanka poruszyła z dziećmi temat bezpieczeństwa na wakacjach, bezpiecznego zachowania nad wodą, jak również znaków, jakie spotkać możemy na kąpieliskach. Tradycyjnie przypomniano numery telefonów alarmowych, jak również zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z agresywnym psem czy obcą osobą.

- Dzieci bezbłędnie opowiadały o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, a więc w fotelikach i innych urządzenia przeznaczonych do ich przewożenia oraz z zapiętymi pasami. Mimo to przytaczały przykłady, kiedy to zapominały o pasach, czy nie korzystały z fotelików, a to wszystko niestety za przyzwoleniem rodziców, tłumacząc, że tylko do sklepu, że niedaleko i że przecież nic się nie stanie – opowiada policjantka.

Jednym z tematów rozmów była również kwestia odpowiedniego oznakowania podczas poruszania się po zmorku poza terenem zabudowanym, jak również w drodze do szkoły. Dlatego na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał od policjantki element oblaskowy.

(red), Fot policja

polkolonia marta2

polkolonia marta1

polkolonia marta3

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box