Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maciej, Bogusz, Modest

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1029 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

1polData publikacji: 2017-08-18 10:16:31

Czterej mężczyźni odpowiedzą za porwanie, a następnie za zmuszenie mieszkańca powiatu średzkiego do podpisania fikcyjnego zobowiązania finasowego. Zatrzymanym udowodniono kolejne przestępstwa.

 

Jak nas poinformowano kilka dni temu do jednego z mieszkań w Środzie Śląskiej wtargnęli antyterroryści z psem. Jak się okazało intwrencja miała związek ze sprawą prowadzoną przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KPP w Środzie Śląskiej i wrocławskich antyterrorstów.

- Średzcy policjanci ustalili, iż sprawcy na przełomie lipca i sierpnia br. na jednej z dróg powiatu średzkiego zatrzymali samochód, którym poruszał się pokrzywdzony. Następnie przewieźli do lasu, gdzie działając ze szczególnym udręczeniem, stosując przemoc, grozili mu. Swoim działaniem podejrzani zmusili mężczyznę do podpisania oświadczenia o fikcyjnym zobowiązaniu finansowym względem nich w kwocie blisko 3 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym, że działając w równie okrutny sposób zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości ponad 500 złotych. Dwóch z podejrzanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa – dodaje policjant.

Zatrzymani podczas przekazania pieniędzy

Do zatrzymania dwóch sprawców doszło na jednej ze stacji paliw w momencie przekazania im pieniędzy przez 28-letniego pokrzywdzonego. Dwóch pozostałych zostało ujętych w miejscu swojego zamieszkania.

- Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. Zostali zatrzymani przez policjantów w momencie przekazywania im pieniędzy przez pokrzywdzonego na jednej ze stacji paliw. Okazało się, że są to mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat. Po zatrzymaniu wszyscy trafili do policyjnego aresztu w związku z ciążącymi na nich poważnymi zarzutami, dotyczącymi pozbawienia człowieka wolności, połączonego ze szczególnym udręczeniem, rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci przy jednym ze sprawców ujawnili marihuanę. Kolejne narkotyki znaleziono w pomieszczeniu zajmowanym przez sprawców, dlatego mężczyźni odpowiedzą również za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec 3 z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński. - Przestępstwo rozboju, gdzie sprawca kradnie używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje.

(red), Foto/wideo policja

 

porwanie1

porwanie2

porwanie3

porwanie4

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkanka
  A co jest nienormalnego w tym pytaniu? Ludzie inteligentni pytają i potrafią zadawać pytania, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • on
  jeżeli za nimi jechałeś to raczej jechałeś z tą samą prędkością więc nie wiem o czym ty tutaj ...

  Czytaj więcej...

   
 • ooo
  a temat jest właśnie inny jak nie zauważyłeś to ci streszczę żeby lokale ze swoją ofertą wyszły na ...

  Czytaj więcej...

   
 • pw
  W Berlinie pan autor też nie chodzi do lokali, tylko podziwia z zewnątrz, co widac po zdjęciach.

  Czytaj więcej...

   
 • Fan
  W Castoramę widziałem panią Leokadie. Kupowała karnister. Przypadek!? Nie sadze!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box