Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1119 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

1polData publikacji: 2017-08-18 10:16:31

Czterej mężczyźni odpowiedzą za porwanie, a następnie za zmuszenie mieszkańca powiatu średzkiego do podpisania fikcyjnego zobowiązania finasowego. Zatrzymanym udowodniono kolejne przestępstwa.

 

Jak nas poinformowano kilka dni temu do jednego z mieszkań w Środzie Śląskiej wtargnęli antyterroryści z psem. Jak się okazało intwrencja miała związek ze sprawą prowadzoną przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KPP w Środzie Śląskiej i wrocławskich antyterrorstów.

- Średzcy policjanci ustalili, iż sprawcy na przełomie lipca i sierpnia br. na jednej z dróg powiatu średzkiego zatrzymali samochód, którym poruszał się pokrzywdzony. Następnie przewieźli do lasu, gdzie działając ze szczególnym udręczeniem, stosując przemoc, grozili mu. Swoim działaniem podejrzani zmusili mężczyznę do podpisania oświadczenia o fikcyjnym zobowiązaniu finansowym względem nich w kwocie blisko 3 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym, że działając w równie okrutny sposób zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości ponad 500 złotych. Dwóch z podejrzanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa – dodaje policjant.

Zatrzymani podczas przekazania pieniędzy

Do zatrzymania dwóch sprawców doszło na jednej ze stacji paliw w momencie przekazania im pieniędzy przez 28-letniego pokrzywdzonego. Dwóch pozostałych zostało ujętych w miejscu swojego zamieszkania.

- Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. Zostali zatrzymani przez policjantów w momencie przekazywania im pieniędzy przez pokrzywdzonego na jednej ze stacji paliw. Okazało się, że są to mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat. Po zatrzymaniu wszyscy trafili do policyjnego aresztu w związku z ciążącymi na nich poważnymi zarzutami, dotyczącymi pozbawienia człowieka wolności, połączonego ze szczególnym udręczeniem, rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci przy jednym ze sprawców ujawnili marihuanę. Kolejne narkotyki znaleziono w pomieszczeniu zajmowanym przez sprawców, dlatego mężczyźni odpowiedzą również za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec 3 z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński. - Przestępstwo rozboju, gdzie sprawca kradnie używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje.

(red), Foto/wideo policja

 

porwanie1

porwanie2

porwanie3

porwanie4

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box