Dzisiaj jest: 21 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1032 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

remont drogi 0

Data publikacji: 2017-08-18 13:19:52

O pracach budowlanych przy przebudowie drogi powiatowej Rakoszyce-Cesarzowice i budowie ścieżki rowerowej Rakoszyce-Kulin mówi się od dłuższego czasu. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekiwali wznowienia prac.

 

Od dłuższego czasu mieszkańcy Kulina, Cesarzowic i Rakoszyc z niepokojem obserwowali wstrzymanie prac przez firmę Berger Bau, która wygrała przetarg, podejmując się prac remontowych drogi powiatowej Rakoszyce-Cesarzowice i budowy ścieżki rowerowej Rakoszyce-Kulin. W trakcie inwestycji prace zostały wstrzymane, a mieszkańcy pozostali z rozkopaną główną drogą. W sprawie fatalnego stanu nawierzchni zwróciła się do nas kilka dni temu mieszkanka jednej z miejscowości.

- Czy mogą się Państwo czegoś dowiedzieć w poniższej sprawie? - czytamy w wiadomości. - Niby było spotkanie, prace miały ruszyć, ale nic takiego się nie dzieje. Żadnej firmy nie widać. Ostatnio tylko przyjechali zabrać swój sprzęt. Przejazd jest w coraz gorszym stanie. Ja osobiście już 2 razy musiałam wymieniać oponę. Może powinnam się zgłosić do gminy o zwrot kosztów? Zgodnie z założeniami prace powinny się zakończyć z końcem sierpnia - napisała zaniepokojona mieszkanka.

Z pytaniami o stan drogi i postępami w pracach zwróciliśmy się kilka dni temu do starosty średzkiego, Sebastiana Burdzego.

- 10 sierpnia odbyła się rada budowy. Wcześniej również spotkanie z przedstawicielami firmy Berger Bau, z którą doszliśmy do porozumienia w kwestii robót dodatkowych i robót zamiennych, jakie należy wykonać - poinformował nas starosta. - Przy tak dużych inwestycjach, a mamy tu do czynienia z kilkoma kilometrami drogi, wychodzą pewne dodatkowe roboty. Przypomnijmy, że inwestycja obejmie trzy wioski, chodniki i ścieżki rowerowe - dodaje.

Jak zapewnia włodarz powiatu, sprawa remontu drogi jest przez starostwo stale monitorowana. Co tydzień, bądź dwa tygodnie spotyka się również rada budowy - inspektor nadzoru, przedstawiciele wykonawcy, projektant i przedstawiciele inwestorów.

Partycypacja w kosztach, prace zamienne i dodatkowe

Jak wiadomo koszt inwestycji wzrośnie o 300tys zł, zarówno starostwo powiatowe, jak i gmina Środa Śląska poniosą koszty w wysokości po 150tys. zł. W projekcie zamiennym usankcjonowane zostały już niezbędne zmiany i projekt w zeszłym tygodniu był już gotowy.  16 sierpnia rozpoczęły się ponowne prace.

Na pytanie o prace zamienne i dodatkowe, dowiadujemy się, że będą one obejmowały elementy dodatkowego odwodnienia miejscowości Kulin (będzie to ponad 70 przepustów), a także m.in. dodatkowe chodniki i obrzeża wykonane z kamienia w miejscowości Rakoszyce.

- Mogę już uspokoić mieszkańców, że wszystko jest ustalone i firma z pełnym zaangażowaniem będzie realizowała inwestycję - mówi starosta średzki.

I choć inwestycja ma już miesiąc opóźnienia, do końca września realizacja przebudowy drogi i budowy ścieżki rowerowej powinna się zakończyć.

Przypomnijmy, że już w marcu tego roku, po podpisaniu stosownej umowy plac budowy przekazano wykonawcy. Pierwotny koszt inwestycji, to ponad 4 320 tys. zł, z czego 50% tej kwoty finansuje państwo w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a pozostałą część powiat i gmina Środa Śląska.

(isz) fot. wk

remont drogi 3

remont drogi 2

remont drogi 4

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stefan
  ze Środy bez przesiadki to do Wrocławia to już tylko Tarnowscy zostali wogóle w stronę Wrocławia poza ...

  Czytaj więcej...

   
 • max
  na meczach ligowych pije się legalnie alkohol-piwo i nikomu to nie przeszkadza

  Czytaj więcej...

   
 • Pasazer
  Redakcja jawnie ominęła tę część aby wójt gminy nie stracił pozycji. Jasno widać że dla niego liczy się ...

  Czytaj więcej...

   
 • Do redakcji
  W artykule brak jest odpowiedzi na pytanie które było zadane pod poprzednim postem dotyczącym tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kubek
  Niektórzy pracują w źródłach, Błoniach, Wróblowicach ... pociągiem do tych miejscowości nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kolarz
  Człowieku co Ci jedno piwo przeszkadza podczas meczu? Facet jestes czy baba? Każdy chłop jak ogląda mecz ...

  Czytaj więcej...

   
 • halt
  żebyś miał / miała zagadkę, ale masz problem no naprawdę...

  Czytaj więcej...

   
 • nn
  to dlaczego od razu więcej nie napisali?

  Czytaj więcej...

   
 • hmmm
  niby to samo ale tu więcej piszą

  Czytaj więcej...

   
 • Sebek
  Przepraszam bardzo ale właśnie jem tort z Grzesiem i innymi w Starostwie więc prosze mi nie przeszkadzac ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box